Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Konačno sredih servo, odradio kalibraciju i sada radi kako treba... Sledeće na šta planiram da bacim akcenat je set kvačila, ali sačekaću još malo dok kapne još koji dinar... Juče odvezao auto na pranje i dolazi tu lik sa nekim Stilom UE table i na prodaju... Ja ga pitam koliko ga ceni, kaže on 2.300 2003 godište 1.6 motor, unutra deluje očuvano i kao ako hoćeš možemo da napravimo neku cenu da zamenimo, ja rekoh ne razmišljam trenutno o tome, nemam sad pare, a i nisam od tih koji to tek tako menjaju, morao bih da pretresem ceo auto da vidim šta i kako pa tek onda, a i rekoh sad me konkretno zanima Punto Sporting, a on mi kaže, imam ja i jednog Punta, ima alu felne, rekoh koliko ga ceniš, a on kaže 1.800, al ako hoćeš možemo da napravimo kompenzaciju, pa rekoh koji je motor, kaže isto 8v, pa rekoh koj će mi to onda ja to već imam i to sa plinom, a on nastavi da me ubeđuje kako je taj njegov bolji i da ja njemu doplatim da uzmem taj njegov, ja se samo nasmejah i prekinem diskusiju sa njim.. Sad odem kod majstora i vidim Punto sa oljuštenim uništenim alu felnama, prednjim branikom od Punta sa 4/5 vrata, napred upreden, nijedan zazor se ni sa jednim ne gađa, krila se posvađala sa haubom, a hauba sa 5v branikom i meni kroz glavu prolazi možda je to taj Punto od tog lika, kad taj lik eto ga dolazi i kao meni, Si video što je dobar Punto, aj ako hoćeš da menjamo, rekoh neka prijatelju, ne treba, ja jurim jači auto, a ne sa istim motorom, a gori od mog, a on kao što šta mu fali i ja mu u kratkim crtama izdeklamujem i on kao ako hoćeš ja ću da ti dovezem šta god te zanima, kreće on da vergla, onako pooduže sa tim "dobrim" Puntom, kreće u rikverc, a kvačilo samo što ne crkne.. Pitam ja majstora koji je ovaj lik, juče sam ga prvi put video, a on kaže on zajedno uvozi aute sa onim što je na polovnim automobilima stavio u opis Alfe 147 "gužva asvalt ki ponjavu", sve mi je bilo jasno...

Morao sam ovo negde da napišem, a nisam znao gde, jer sam se slatko nasmejao sam za sebe..

Share this post


Link to post
Share on other sites

i od takvog da kupis auto sutra  .... strasno 

 

ja kapiram da ispod 3000 ne moze da se nadje Stilo koji moze da se vozi, prema tome nema mnogo price cim on prodaje Stila za te pare

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uglavnom reče čovek kako je njegov ražabljeni Punto bolji nego moj i da bi ja i ako imam sekvent trebalo njemu da doplatim, jer njegov Punto ima alu felne, kojima treba ulaganje od jedno 100€ da bi ličile na felne...

 

Juče se malo planinarilo i vozilo i slikalo, pa rekoh aj da okačim koju sliku ovde... U planu imam da od prvih para zamenim set kvačila..

 

Stigao sam juče i da okačim ramove kluba

 

 

IMG_3458.jpg IMG_3505.jpg

Edited by SikterBre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su najjači ti što menjaju kola na dobar dan, a i svejedno im je kad voze leševe..

 

 

 

i od takvog da kupis auto sutra  .... strasno 

 

ja kapiram da ispod 3000 ne moze da se nadje Stilo koji moze da se vozi, prema tome nema mnogo price cim on prodaje Stila za te pare

 

 

Nažalost malo ljudi ovo razume. Ja sam u šali pričao sa čovekom koliko cenim Stila i rekao sam da sa 8 skoro novih guma, 2 seta alu felni i svim krupnim i sitnim ulaganjima koja su napravljena vredi oko 3800 i čovek samo što se nije naljutio na mene. Pita me jesam lud za ovo ili se šalim pošto je on video Stila 2006.god za 2700e..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno se sve više loma uvozi i to obara cenu dobrim autima, ovaj svog Punta ceni 1.800, a kaže da bi ja trebao da mu doplatim da se zamenimo :wallbash: 

 

Baš imam prilike u poslednje vreme da često vodim diskusiju sa takvima koji su uzeli neki auto jeftino, lik je kupio jeftino auto i pukao mu zupčasti i kuka kako auto ne valja... :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš me zanima koliko bi hteo da mu doplatiš. Ali nažalost sve je više takvih genija.

Imam ja drugara koji je uzeo Punta jtd za nešto ispod 2000e i pita me malo nakon kupovine zašto sam mu rekao da jtd ide kao blesav kad njegov ide isto kao i G2 1.6d. Ja ga pitam da me provoza kad ono stvarno ide kao G2 i još više dimi i posle mu je jtd kriv..  :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno sam i sam tako rešio, jedini razlog da ga promenim u naredne dve godine je ako nađem neki dobar posao, ovako znam šta vozim i miran sam..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naletoh na slike unutrašnjosti, pa rekoh aj da ih okačim i ovde

 

image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg 

 

I jedna stara ispod haube, situacija je ista, samo ima još malo više prašine  :turned:

 

IMG_1834.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skini onaj tockic za lumbalni deo, pa probusi rupu na presvlakama taman toliku koliko je debela osovinica pa vrati tockic, bice lepse nego ovako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svidja mi se pedantnost i urednost  :D ali ne svidjaju mi se presvlake , zar im je toliko tesko da naprave rupe na mestima za rucke za podizanje sedista . :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skini onaj tockic za lumbalni deo, pa probusi rupu na presvlakama taman toliku koliko je debela osovinica pa vrati tockic, bice lepse nego ovako.

 

Ako mi veruješ, kada sam uzeo auto sam to naštelovao kako valja i nisam ga pipnuo od onda, ali dobra je ideja, možda i odradim to kada uhvatim vremena :thumbup:

 

Nervira me što mi led pozicije kratko traju, kada sam ugradio ksenone sam stavio ovakve

 

 

big_foto_proizvoda_1347319128.jpg

 

Ali su mi trajale malo više od pola godine i u roku od dva dana crkle jedna pa druga... Posle sam stavio neke obične isto led, one su trajale nepune dve nedelje i sad već jedno pola godine vozim sa onim običnim žutim, ali planiram da uzmem opet neke kristalno bele obične, da eksperimentišem dok ne naletim na neke dobre..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi mozda da ti neko uzme ovde u Arrow Softu, od ovih mojih sto su uzimali ne vidim da se neko zali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo jedne za novi avatar, drugar slikao malo boljim fotoaparatom još kada sam i ja slikao svojim, ali tek sad uspeo da uzmem sliku, pa sam je malo fotošopovao

 

image.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fina sličica :) Što više gledam Punta sve mi se više čini da ga ne treba prodati ni u kom slučaju. I da uzmeš 2500e za njega opet nisi dobro prošao jer za te pare ne možeš ništa što bi te tako služilo. Ja bih ga držao dok ne bude para za nešto bolje pa ga ostavio za ženu/devojku :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

kod mene je prikljucak za plin bio ispod tablice,nije se ni video :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

drugar je tako uradio kuku, napravio ispod branika i kad mu treba, zadigne tablicu ubaci kuku, i tako vuce prikolicu ... kad mu ne treba onda izvadi i spusti tablicu normalno

Share this post


Link to post
Share on other sites

To mi je ovaj što mi je ugrađivao tu nabudžio, ja sam hteo da mi uradi kod čepa od rezervoara, ali on kao to ne radi i ja rekoh dobro, ostavim mu auto i kad sam došao vidim da ga je tu stavio.. A ako budem radio branike, obavezno ga stavljam ispod tablice i tablicu stavljam na šarku da se podiže.. 

 

Rešio sam da ga ostavim dok se ne zaposlim negde da mi to bude sigurica, u planu je od prvih para da se zameni set kvačila, a posle toga ako bude para ide na opruge i nabudžiću mu neke 195/50 gume na ove felne, samo sa poliranim rubom i srcem u nekoj boji, razmišljam o ljubičastoj :rolleyes:

 

IMG_2551.jpg

 

samo mi fali da napravim centralne prstenove, pošto je rupa malo veća, a to nikako da se nakanim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam vozio na puntu one 14-ke bez centralnih prstenova pa cak i 15-ke i nista nije falilo.hteo sam da ih pravim ali mi vulkanizer rekao da nema potrebe i ja sam tako presao 30000km bez problema...felne su bas dobre,oduvek su mi se svidjale takve :)

Edited by Djomla85

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa trebaju da se montiraju, a ne ide da ih vozim ovako klot na čeličnim, a za alu mi trebaju gume :rolleyes: a pre svega toga kvačilo  :guitar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...