Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Moram reći da radovi napreduju prilično brzo za ono što se kod nas do sada moglo videti. Predizborna godina je čudo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedina stvar kojom cemo moci da se ponosimo je taj most, a masa ljudi krene sa pricom kako je to preskupo!!!

Mrzim DS i vlas' da bi ih hvalio, ali ovo je jedan od projekata koji je bio potreban i kojim treba da se ponosimo!!!

Isto tako je bilo '50-tih godina kad se radilo mnogo stvari a narod je bio bedan. Tek sad mozemo da vidimo da su vlasti bile u pravu kada su ti projekti u pitanju.

Edited by boki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potpuno se slažem sa tobom.

Naš narod ima pogrešan mentalitet po difoltu i zato nikad ništa nećemo imati. Bokija, da mi se ne ljuti, on je moj drug, ali istu stvar treba sagledati iz raznih uglova, tek onda možeš da imaš pravu sliku. Uopšte nije poenta uštedeti na svemu i svačemu, nego vredno raditi i zaraditi. Naravno, rasipanje nije dobro, ali po mom skromnom mišljenju ovakav projekat je potreban gradu. Indirektno se od ovakvih stvari pare vraćaju itekako! Počev od Diskaverija, ljudi treba da znaju da je Beograd jedan super grad, da je Srbija jedna mega dojajna zemlja i da su Srbi sjajni ljudi i domaćini kakvih retko ima. Do sad su nas znali samo preko CNN-a i kroz nišane, a to je potpuno pogrešno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se prvi slažem s tobom da izgradnja mosta ne treba da bude nikakav plus vlasti jer je mnogo bitnije kako narod živi. Mnogo je bolje reći da je zapošljeno ne znam koliko stotina hiljada ljudi nego izgrađen jedan most (ma koliko on bio potreban gradu ili državi).

S druge strane, kada podeliš vrednost mosta sa brojem stanovnika u Srbiji i sa brojem godina koliko će se kredit za njega otplaćivati, shvatićeš da to nas zapravo i ne košta baš toliko mnogo i strašno ;)

Edited by boki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad tako prichash Srbija mi izgleda kao ona zemlja iz Maratonaca. Necu da nastavim o politici, ne samo zbog foruma, nego shto je epilog takvih rasprava uvek biiip. Dok svi budu razmishljali negativno o svemu i pljuvali sve zivo, chekajuci da im neko drugi reshi sve njihove probleme, bicemo tu gde smo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao prvo, taj most je neophodan.

Kao drugo, izgradnja tog mosta je uposlila mnogo ljudi i firmi koje inace nebi nista radile.

Kao trece, dugorocno ce se isplatiti.

Kao cetvrto, taj most je neophodan!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da je potreban - jeste. Da ima jedan još potrebniji - IMA. (naravno, onaj Borča-Zemun). Recimo sama činjenica da će puštanjem u rad tog mosta sabraćaj na Gazeli biti smanjen za 20% predstavlja izvanredan podatak, jer se očekuje da saobraćaj na tom mostu niće više stajati, nego da će most biti stalno prohodan. Većom prohonošću mosta obezbedjuju se brži transport, znatno manja potrošnja...itd.itd., komforniji život, uredniji saobraćaj... Računica je više nego jasna. Da ne davim oko mosta. To, da li je mogao da bude jeftini, verovatno, ali to već provocira priču koja bi na kraju dobila politički karakter.

Medjutim, ovaj drugi most, koji treba da poveže dobar deo Vojvodine sa ostatkom Srbije i Beograda (Borča Zemun) pravi još veće pogodnosti. Kompletan transport kamionima koji je išao preko Pančevačkog mosta iz Zrenjanina, Servo Mihalja, Dijamanta, PKB-a pa preko centra grada...(!?) se usmerava na ovaj "dajBože sledećegodišnji" most, tako da i NBGD i stari BGD bivaju oslobodjeni kojekakvih polutransporta, prolaza kroz centralne i stambene sredine... Divota.

Edited by boki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uopšte se ne dovodi u pitanje neophodnost mosta.

Naravno da je preko potreban, kao i onaj Borča - Zemun kojem se početak gradnje još ne nazire.

Projektovana vrednost radova bila je 120 mil. EUR

Za sada smo došli na 400 mil. i cifra još nije konačna.

Kao i mnogo puta do sada pitanje je gde odoše novci ???

Ja radim neke projekte vezane za građevinarstvo (ni izbliza toliko vredne), kada pogrešim u proceni investicije više od 10% smatra se da nisam uradio dobro posao.

Šta? Nismo znali da za most trebaju prilazni putevi i petlje ???

Ovo je jedan od najskupljih, ako ne i najskuplji most koji se trenutno gradi u svetu.

Postoji osnovana sumnja da sve te pare odlaze na gradnju mosta. :yes

Edited by kole

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se i sa jednima i sa drugima

-Most je neophodan :yes ,posto Gazela ima da rikne :vava: ,jer 40 i vise godina dinara nije ulozeno u njeno normalno odrzavanje :thumbdown:

-a naravno na celu pozitivnu stranu price,baca senku :veryangry: ,cuveni moto nasih poslovnih ljudi :evil: :

...a gde sam tu ja...sto izgleda suvise utice na nenormalnu razliku u ceni projektovanog i izvedenog stanja :blink:

i da definitivno,bice prelep i moderan objekat :rolleyes: ,koji ce imati svoju svrhu,i nadam se :unsure: isplatiti svoju visoku cenu,od koje ce opet jedan deo novca otici nasim firmama,podizvodjacima,ljudima na plate i fabrikama koje proizvode materijale za njegovu izradu.

Edited by mik

Share this post


Link to post
Share on other sites

I' BRE,samo Beograd dobija nove patike ! Di smo tu mi , pilici ?! :thumbup:

Sad ozbiljno. Treba , da kako da treba ! Treba jos vise toga ovoj napacenoj zemlji. Mi je smo skloni nekim patoloskim bojaznima od zavera pa i svetskih razmera ! Medjutim, cinjenica je da u ovoj bestragiji nikako zatvoriti rupu kroz koju curi. Naravno , svugde toga ima u izvesnoj meri ali kod nas brate ... :realmad:

Imamo izuzetno rasprostranjenu putnu mrezu ali su putevi ocajni. Za svaku "uspesnu" zamlju putevi su od vitalnog znacaja. Tu spadaju pored ovako monumentalnih gradjevina i oni manji , ruralni. Ne , nisam zadovoljan jer za ovih mojih godina ovo je prvi ovakav projekat a samo u Kolubari je za dve godine spiskano 150mil. eura ! Nesto mi ne ulivaju poverenje ni jedni. Dal zbog izborne godine ili... Ostaje da gledamo jer mnogo ne mozemo uciniti. :coffee:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da je potreban - jeste. Da ima jedan još potrebniji - IMA. (naravno, onaj Borča-Zemun). Recimo sama činjenica da će puštanjem u rad tog mosta sabraćaj na Gazeli biti smanjen za 20% predstavlja izvanredan podatak, jer se očekuje da saobraćaj na tom mostu niće više stajati, nego da će most biti stalno prohodan. Većom prohonošću mosta obezbedjuju se brži transport, znatno manja potrošnja...itd.itd., komforniji život, uredniji saobraćaj... Računica je više nego jasna. Da ne davim oko mosta. To, da li je mogao da bude jeftini, verovatno, ali to već provocira priču koja bi na kraju dobila politički karakter.

Medjutim, ovaj drugi most, koji treba da poveže dobar deo Vojvodine sa ostatkom Srbije i Beograda (Borča Zemun) pravi još veće pogodnosti. Kompletan transport kamionima koji je išao preko Pančevačkog mosta iz Zrenjanina, Servo Mihalja, Dijamanta, PKB-a pa preko centra grada...(!?) se usmerava na ovaj "dajBože sledećegodišnji" most, tako da i NBGD i stari BGD bivaju oslobodjeni kojekakvih polutransporta, prolaza kroz centralne i stambene sredine... Divota.

Bokija dragi..niko nema danas pare (sem nekolicine ljudi), ali je stari recept izvlačenja iz svakojakih kriza - JAVNI RAD! I to infrastruktura. Putevi. Oni pokreću sve. Bez puteva nema ništa. Kraj. Mrak. Gde nema puteva: ne investira niko. Ne zida fabrike. Ne upošljava ljude. Krajevi postaju uklete zabiti gde ni žene decu ne radjaju.

Apsolutno si u pravu. Raznoraznih, da ih sada ne nazivam kojekakvim imenima, ce uvek biti i oni ce puniti svoje dzepove novcem iz budzeta. Medjutim, ako se nesto tim novcem uradi i donosi priliv novca u budzet a ostaje da traje... onda na to trebamo gledati drugim ocima. :clap:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne treba mešati cenu mosta i cenu mosta + pristupnih saobraćajnica. Nikada nije, niti danas sam most košta 400 miliona eura.

Priče kako narod nema ovo ili ono, a eto...pravi se takav most...

Pa, npr....u vreme kada se pravila Gazela i cela petlja, ova država je bila još siromašnija nego što je danas...ili u vreme kada su kupovani mlazni avioni, građani ove države su imali struju samo u gradovima i većim mestima, o telefonu da ne pričamo, itd...itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Priče kako narod nema ovo ili ono, a eto...pravi se takav most...

Pa, npr....u vreme kada se pravila Gazela i cela petlja, ova država je bila još siromašnija nego što je danas...ili u vreme kada su kupovani mlazni avioni, građani ove države su imali struju samo u gradovima i većim mestima, o telefonu da ne pričamo, itd...itd...

Sta reci na ovakvo vidjenje stvari ?! Tebi Neso kao da je udario rostilj umesto piva ?! :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

sve u svemu bice skuplji nego onaj Francuski sa 7 takvih pilona i kojim kilometrom duzi.

Sramota! Da ne govorimo o mestu gde su ga postavili.Bas funkcionalno nema sta narocito na NBG strani.(BICE GUZVI KOLIKO HOCES)

Trebalo je da se gradi an kraju bloka 45 i da izadje sa druge strane kod FMPa kako su ljudi jos davne 1980 godine projektovali

i da se saobracajnica poveze preko Ledina na Kvantas pa na deo sto spaja NS i ZG autoput do lakta pa onda da se nastavi Kineskim mostom

u Borcu.Ovako nam sad opet fali most na Savi. :realmad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar niko nije primetio da voditelj sa diskaverija kaze na pocetku most od milijardu dolara!?! Ionako prica o 100 i 300 mil evra odavno ne pije vodu. Tu se ugradio svako ko je blizak vlasti i kurta i murta. Da li most treba treba, da li treba ov kakav i naovom mestu nisam 100% ubedjen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma sugav smo mi narod... kako god okrenes nama ne valja...

kad ne grade, narod kuka, kad podju da grade narod opet kuka... kako god okrenes nama ne valja... :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajmo malo da imamo poverenja u saobraćajne inženjere i urbaniste, ekonomiste...pa nisu oni jeli g...na i palo im na pamet baš tu da metu most. On je proizvod debelih analiza, kako naših stručnjaka, tako i medjunarodnih bankara koji su odobravali kredit. Iskren da budem, i meni se činila lokacija mosta u početku malko neopravdana, potom me ubediše da ima debelih razloga zašto je tu. Dalje, što se tiče cene: Ni jedna banka nije blesava da izda kredit ili garanciju za realizaciju neke investicije ako je nesigurno obezbedjenje povraćaja love. Što pre progutamo tu knedlu, lakše će nam biti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gosn Damjanovicu,mene urbanisti jos nisu ubedili za lokaciju kad sam jos 1980 god.gledao urbanisticki

plan i most nacrtan na mestu (moj gornji post).Radili su jos tada urbanisti i to izvanredne projekte

koje su onako nonsalantno posrali ovi iz 2000 godine kad su dosli na vlast (ja gutao suzavac kod skupstine)

a reci za plan su bile doslovce (nemam kratku pamet i ne zaboravljam)>>Komunisti cega god da su se dohvatili

uvek su pravili gluposti,pa tako i ovaj projekat.Moramo da ga revidiramo (i da maznemo lovu)a most ce da bude tu gde je sada.

Samo most nije sve...posle |Milosevog konaka na pocetku Teodora Drajzera treba da se gradi tunel koji ce da spoji saobracajnicu mosta

sa Autokomandom i Juznim Bulevarom.E to je to sto su planirali s tim sto ne znam kako ce da izadju iz tog tunela za koji treba da maznu istu kolicinu para ako ne i vise.

Nisam Komunista ni Demokrata ni blio koji, do obican covek koji se grozi razbacivanju para,lopovluku i naposletku slikanju istih i objasnjavanju

kako su nam ONI napravili most.Gospodo draga mi sami sebi pravimo most tj.mi cemo ga otplacivati a ne vi. :realmad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo tako ! Bankare ne mora da interesuje sama investicija ako narucilac ima fondove iz kojih realno moze podneti zaduzenje...(prosto receno) Toliko i ja znam ! Ko ce , kao i do sada, snositi obaveze iako sama investicija bude uslovno promasena ... gradjani ! Koji nisu ili pak jesu odlucivali o tome na proslim iz.... Jbg, politika se uvukla i u korpu iz samousluge! Dakle, uzmi ako imas odakle vratiti a koliko , to ce vidimo !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ae sad svi lepo da pročitate ovu temu:

http://www.beobuild.rs/forum/viewtopic.php?id=26

Ima skoro 300 strana, sve tu ima...i vas koji pričate o tome kako je preskup, moglo je 6 takvih, o lokaciji, unutrašnjem magistralnom prstenu, itd, itd...

Kada to pročitate, može da se vrati priča ovde. Do tada (a, biće to malo duže jer tema ima skoro 300 strana(), ovde ide LOCK kako bi se sprečila ova jeftina politikanstva). :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novi most na Adi 13. i 14. avgusta otvoren za građane

most%20na%20adi%20ciganliji.jpg

Građanima će biti omogućeno da 13. i 14. avgusta, od 9 do 19 časova, neometano prelaze s jedne na drugu obalu reke, a pristup mostu će biti moguć sa dve strane - duž Rampe 4 u Radničkoj ulici (čukarička strana) i iz Ulice Savski nasip (novobeogradska i zemunska strana).

Za šetnju preko mosta u jednom pravcu biće potrebno oko 30 minuta, trasa kretanja će biti obeležena i pod nadzorom gradskih službi, a kako bi svi zainteresovani građani dobili priliku da prošetaju mostom, potrebno je da se svi posetioci pridržavaju uputstava koja će dobijati prilikom dolaska na most.

Korisnici javnog gradskog prevoza sa novobeogradske i zemunske strane za dolazak do novog mosta mogu da koriste liniju 60 i privremenu lokalnu liniju M1, čije se uspostavljanje planira u periodu dok je most otvoren za posetioce. Sa desne obale Save, korisnici javnog gradskog prevoza za dolazak do novog mosta mogu da koriste linije 23, 37, 53, 55, 56L, 58, 88, 89, 91, 92, 511 i sezonske linije Ada1, Ada 2, Ada 3, Ada 4 i Ada 5, koje imaju stajalište "Jugopetrol" u Radničkoj ulici, u blizini Rampe 4, dodaje se u saopštenju.

Čukarička i novobeogradska obala reke spojena su mostom na Adi 8. avgusta, a nakon završetka, most će imati šest saobraćajnih traka, dva koloseka za metro i dve pešačko-biciklističke staze.

Most dugačak 969 metara i širok 45 metara, sa pilonom visokim 200 metara, jedinstven je u Evropi.

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...