Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

upravo sam odgledao snimak na doscovery, bio je malopre...

Odlična emisija, mada je malo smarao sa politikom. Doduše, uglavnom u pozitivnom kontekstu po nas.

DSC_6984.jpg

DSC_6980.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malopre sam prošao ovim novim mostom do zrenjaninske petlje i nazad. Moja zapažanja:

-Na samoj raskrsnici kod lakat krivine iz pravca Zmaja, trebalo je odraditi da samo jedna traka vodi pravo ka novom mostu (i to bez semafora), a ostale dve da vode levo ka Novom Sadu.
-Asfalt je opet talasast i neravan. WTF? Dokle više? Češljevi su ok.
-Uz levu ivicu puta nije urađena granična puna linija uz zaštitnu ogradu koja odvaja smerove kretanja. Uz desnu ivicu jeste.
-Nisam obratio pažnju na ograničenje brzine u pravcu ka zrenjanincu, ali u povratku iznosi 50 km/h!!! :horse:


Nadam se samo da su to zaboravljeni znakovi iz vremena izvođenja radova...

Share this post


Link to post
Share on other sites

50 im je namerno postavljeno, za sada je to ograničenje koje su planirali. Eto nove idealne lokacije za radar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio i ja. Lep most nema šta. Velika opasnost što nema bankine za razdvajanje traka jer će neko pri nekoj većoj brzini veoma lako zajašiti preko ovih ivičnjaka. Bojim se da će sada nama u Batajnici konstantno biti gužva..

Share this post


Link to post
Share on other sites

-Asfalt je opet talasast i neravan. WTF? Dokle više? Češljevi su ok.

-Nisam obratio pažnju na ograničenje brzine u pravcu ka zrenjanincu, ali u povratku iznosi 50 km/h!!!  :horse:

Neko mi je rekao da su kinezi vise puta vracali nase da stavljaju novi asfalt jer su bili nezadovoljni radovima i kvalitetom.

 

Veceras sam prolazio mostom i video u pravcu ka Zemunu pandurskog punta koji je zaustavio nekoga, nisu bili stacionarni vec su isli za njim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najduži morski most na svetu ima 55 km i napravljen je u Kini

 

168707-most%201.jpg

 

Najduži morski most napravljen je u Kini, a povezuje Hong Kong, Zhuhai i Makao. Most je dugačak 55 km i gradili su ga sedam godina. Putovanje za koje je trebalo 3 i sata smanjeno je sa mostom na samo 30 minuta.

 

168708-most%2011.jpg

 

Za izgradnju mosta utrošeno je 420.000m tona čelika s kojim bi moglo da se napravi čak 60 Ajfelovih kula. Celi projekat je u stvari dugačak 89 km, jer je osim mosta napravljeno i nekoliko veštačkih ostrva i tunel ispod površine mora. Zanimljiv je i podatak da će ovaj most imati i stanice za punjenje električnih vozila i to 429 DC i 121 AC tipa. Ipak, postoji i crna strana izgradnje ovog mosta tokom koje je poginulo sedam radnika.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...