Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
gasha

Kuda do Zlatibora?

Recommended Posts

2. Ja ti toplo preporucujem da ides Sabac-Valjevo-Pozega-Uzice-Zlatibor! Ni tim putem neces videti neke "silne" lepote, e sad ako bas hoces nesto da vidis (da kazem usput) onda skokni od Pozege do Ovcar banje pa nazad ka Zlatiboru!!! wink.gif

 

Ovim putem ces se namuciti zbog puno krivina (izmedju Valjeva i Kosjerica), ali ces videti divnu prirodu, i definitivno imas sta da vidis . Pod tim mislim na padine Maljena, Gornje Leskovice, gde koza pase pod rucnu itd :) Osim toga, prolazis pored DIvcibara (jednim skretanjem od 8km sa puta, stizes u centar Divcibara, pa biraj restoran i vidikovac za odmor) :)

 

Dace Bog da jednom docekamo autoput VA-UE, jer vazdusnom linijom su ta dva grada oko 44km udaljena, a najboljim putem oko 92km, zbog planina, ehem. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se tiče smeštaja:

 

Preporuke su prilično nezahvalna delatnost. Ne znam kakav smeštaj voliš ali kada dođeš do skretanja za hotel Palisad možeš:

 

  - desno, odmah tu su lepe vile sa apartmanima ali nešto skuplje, ako produžiš tom ulicom proćićeš pored Maxi-ja i odatle imaš nešto niže cene uz zagarantovan mir i tišinu. U principu, što dalje od centra mirnije je i jeftinije ali ne mnogo. Tu se javlja problem ničim izazvanih dugih šetnji do centra i nazad.

 

 - ako produžiš krivudavim putem pravo prema autobuskoj stanici ukazaće ti se tri skretanja desno pre Mone. Na prvom, koje blago vodi u brdo ima dosta vila apartmanskog tipa, pa šta ti se svidi. Na drugom su nešto kao zgrade sa stanovima koje neko izdaje a neko ne, ovde se teže nalazi gazda. Na trećem pa malo u brdo, imaš veći broj privatnih hotela sa apartmanima koji se izdaju. Cene su ok, najčešće imaju i igraonice za klince.

 

 - Od stanice ka klubu Satelit imaš mnogo, možda i previše vila sa izdavanjem apartmana. Ulica je dugačka par kilometara. Tu je i neki luna park, orijentacije radi. Po meni je to najodbojniji deo Zlatibora ali najjeftiniji po pitanju cene smeštaja. 

 

Na Zlatiboru se sve izdaje i prodaje tako da nećeš imati problema sa smeštajem. U ovom periodu cene počinju od 30 eura.  

Parkiraš ispred vile koja ti se sviđa i tražiš gazdu. Sledi dogovor oko cene. Obzirom da je počeo raspust biće potrebna veština u pregovaranju oko cene.

Bolje je ako rezervišeš preko neta. Pošto nemaš iskustva okači ponude koje te interesuju pa ću ti reći gde se nalaze i šta možeš da očekuješ (približno). Zlatibor počinje da se puni oko 25. juna, pa imaj to u vidu.

Inače, ja sa porodicom dolazim ovde već 12 godina, svake godine. Centar je parada kiča, neukusa i svakakvih gluposti. Kada nastaviš prema Spomeniku (mislim na šetnju) prelaziš nadvožnjak preko magistrale i pravac prethodno pomenuti Spomenik. Sa vrha možeš da vidiš naselje prema Krčmi gde se takođe nudi smeštaj, zavisno do izgleda objekta biće i odgovarajuća cena. Drugi put prema Čigoti koji je nasut, ugostio je niz kućeraka koje se takođe izdaju i nisu skupe a nisu nešto lepe ali garantuju dobar i miran odmor. Pošto sam ovuda šetao viđao sam zakačene telefone i okretao neke. Cena za najam cele kuće po danu kreće od 20 eura zavisno od objekta. Mana je (a možda i nije) što si previše udaljen od centra. 

Puno sreće u pronalaženju smeštaja po meri.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...