Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
gasha

Kuda do Zlatibora?

Recommended Posts

Posle Uskrsa idem sa zenom i detetom na zlatibor. Nikad nisam isao u tom pravcu pa me interesuje kuda bi mi bilo najbolje za putovati. Neko mi spominje Sabac pa zapadnom Srbijom, neko Sumadiju... Ne znam ni sam. Kada kazem najbolje mislim i na okolinu kuda prolazimo, znaci ako ima nesto za videti, lepa stajalista, izletista... Ako je neko putovao ovim pravcom svaka informacija bi mi znacila. Poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

najbolje ti je da ides kroz Sumadiju, vidis lepe predele, preko Kragujevca, Cacka pa na Uzice i na Zlatibor. Mozda ima i neka bliza putanja, ali lepsa nema sigurno... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

na googlu mi izbaci tri putanje od 352 km (BG,lazarevac,valjevo,uzice)

389 km (preko cacka)

323 km (ruma,sabac)

Najbrza je prva varijanta a kontam da je i najekonomicnija sto se tice potrosnje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kaze co'ek u podnaslovu da krece iz Sombora :whistle::thumbup:

da al to se vidi kad udjes na temu PUTOPISI ali se ne vidi kad ides precicom, a obicno se naglasi u pitanju. :harhar:

Edited by Irokanji

Share this post


Link to post
Share on other sites

^jaoj bre Irokanji samo hoces da se svadjas :harhar: xexexe bolje pomozi coveku sa nekom lepom slicicom puta i odmaralista do Zlatibora :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pravac Valjevo-Užice je rađen prošle godine, a predeo oko Debelog Brda je sasvim lep i ima dosta lepie prirode. A do Valjeva, imaš opciju autoputem do Beograda pa dalje na Lazarevac ili Ruma-Šabac pa dalje... iskreno mislim da se svodi na to hoćeš li da plaćaš putarinu za autoput ili nećeš.

@NED

A kako si mislio da dođe do Kragujevca? :D

@Irokanji

Vidi se i prečicom :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ dovla

e ne vidi se, kad kliknes na poslednji odgovor u temi :harhar:

@ milan laki

ma ko se svadja ? :no

Nema po Srbiji mesta za odmor da su bas lepa i zgodna za stati, na zalost.

Ja idem ibarskom uvek, i posle cacka ima neka kafanica koja u stvari nije nista posebno (tacno posle brane) al ima kafu i ratluk i gleda na reku , i parking tik uz terasu - gledas lepo auto. Ima jos jedna malo posle toga, bar mislim da je ima jos uvek.

Pre toga imas veliku pumpu u Cacku, koja bese- ne mogu da se setim sad koja, al tu moze da se pravi pauza, sipa gorivo il sta vec.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Irokanji salim se ja malo :thumbup:

Inace pre 10-ak dana bio na Zlatiboru i pravio pauzu bas na mestu koje si opisala, samo na onom splavu posle kafanice :thumbup: kafa i ratluk :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dovla...povuklo me "malo", ja uvek kada idem na Zlatibor prvo idem kroz Kragujevac pa na Cacak... :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni sledi isti put (još malo dole).

Uglavnom sam išao auto putem do Mladenovca, pa Topola Gornji Milanovac, Čačak .... i to iz razloga što na Ibarskoj ume da bude gužva.

Varijantom Lajkovac Valjevo nisam nikad išao, zvuči primamljivo kraća je preko 35Km ali ne znam kakav je put?

Ako je rupast, odustao bih od njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaboravi na Valjevo - Uzice osim ako neces da se izlomis i dodjes kao prebijen na Zlatibor. Bolje 30km vise da ides preko Cacka. Ja licno 2 puta mesecno idem Bg-Ca i ne idem nikad ibarskom magistralom zbog guzve i policije, nego idem Mladenovac - Topola - Rudnik - Cacak, taj put je 12km kraci, jeste losiji od ibarske ali nema policije ni saobracaja. Sto se tice odmora imas izmedju Mladenovca i Topole neku etno kucu finu, na obilaznici oko Cacka imas nekoliko pumpi, etno kuca, pecenjara i slicno... Posle Cacka u mestu Parmenac imas jako dobru teletinu ispod saca gde bi moglo lepo i da se klopa...nakon toga ti ide Ovcar Banja, takodje jako lepo mesto gde ima i lep restoran "dom" sa terasom tacno iznad morave, predeo je prelep tacno u klisuri izmedju Ovcara i Kablara, da ne pricam da tu imas i 10 manastira, tzv. Srpska sveta gora...Sve u svemu ima sta da se vidi, a daleko je bolji put. Dalje kroz Pozegu i Uzice stizes za cas na Zlatibor, ima i tu lepih mesta za stajanje. Eto nadam se da sam ti pomogao "ukratko" :)

@NED: Ma bolje preko Nisa sto preko Kragujevca :)

Edited by dellas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto si iz Sombora,razmisli i o ovoj varijanti...Novi Sad-Ruma-Sabac-Loznica-Bajina Basta-Tara-Zlatibor...Deo od Loznice se vozi uz Drinu gde je prelepo...Od Loznice do Banje Koviljace je malo losiji put i vozis sporije,ostalo se lepo vozis..Kad god se vracam sa Zlatibora,a ne zurim,vracam se tuda..To je moj predlog...

Edited by dulegti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, to je dobra varijanta, mozda nije najkraca ali je najravnija. Imas uspon tek uz Taru a saobracaj nije gust. Varijanta ...Sabac-Valjevo-Bukovi-Pozega... je isto zanimljiva ali ima uspon od Valjeva do Bukova, mada moze i preko Divcibara. Ni ja ne preporucujem magistralu osim ako ne vozis nocu. Ostale varijante preko Sumadije verovatno ti ne odgovaraju jer si iz Sombora. Imas jos jednu varijantu o kojoj verovatno nisi razmisljao a to je: Sombor-Bogojevo-Vukovar-Sid-Raca-Bijeljina-Zvornik-LJubovija-Bajina Basta-Tara...Tu ti je najbolji i najbrzi put. Ili ...Sid-Sremska Mitrovica-Loznica-Ljubovija... :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I usput skrenes kod mene da odmoris. :thumbsup:

Plan je bio da idemo sa jednim kolima nas cetvoro odraslih i dete, i tada sam planirao da ostavim moju themu kod vas da se odradi ono sto me interesovalo, a put bi nastavili sa koleginom vektrom. Ali uvideli smo da je ipak neophodno zbog svih stvari da idemo sa dvoja kola tako da ide i thema... Mada ko zna! Mozda i zapalim sa zlatibora da je ostavim kod vas .;..

Hvala vam na ovako opsirnim i detaljnim informacijama... :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najlepsi put je sigurno preko Divcibara, milina za voznju ako je lepo vreme...

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Po meni je ibarska zakon! Jeste malo guzva jedno 20 km od Beograda al polako.... :smoke:

E sad, posto si iz zapadnog dela Vojvodine potpuno je nepotrebno ici Ibarskom magistralom, a i nema se sta videti..! :thumbdown:

2. Ja ti toplo preporucujem da ides Sabac-Valjevo-Pozega-Uzice-Zlatibor! Ni tim putem neces videti neke "silne" lepote, e sad ako bas hoces nesto da vidis (da kazem usput) onda skokni od Pozege do Ovcar banje pa nazad ka Zlatiboru!!! ;)

3. Put prema Loznici pa preko Bajine Baste i Tare je stvarno prelep, ali ces se (imajuci u vidu "Vojvodjanski faktor") toliko nasavijati volana da ce te ramana boleti narednih 5 dana! :rofl: tj. dosta duze voziti i dosta vise goriva potrositi...

Pozz i javi kako je bilooo....

Edited by bobanus

Share this post


Link to post
Share on other sites

sutra ranom zorom krecemo!

Auto opran,gume proverene,ventilator extra drzi temperaturu na 70 stepeni bez obzira na rezim voznje... Idemo preko rume pa dalje.. Nekako mi je sto je blizi polazak to sve duze tih 7 dana sto ostajemo. Malo dete ovo ono. Auto je poprilicno natovaren(krevetac,kadica,kolica,hrana...),nasuo sam 40 litara goriva za prvu ruku pa cu videti koliko ce mi i da li ce mi trebati jos za jedan pravac. Cisto sumnjam jer sam se uverio da lepom voznjom thema trosi stvarno malo. Eto toliko,cim se vratim bice slika i kratak 'esej' o putovanju,pozdrav! :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo vratio sam se danas sa puta!

Sve u svemu presao sam 771 km Slobodno mogu reci po putevima svih kategorija...

Krenuli smo u pravo letnje jutro maksimalno natovarenih gepeka. Drug naravno prati savremene tehnologije pa je poneo navigaciju, koja ce da ga smori zestoko ali otom po tom. Odlucili smo se za put preko Rume,Sabca,Valjeva,Uzica i Zlatibor. I sve je bilo za deset! Lep dan, nema guzve na putevima , thema samo prede a dobro mi dosao i onaj prekidac za ventilator kad smo se penjali na iriski venac. Stigli smo u Sabac gde sam se odusevio gradom a posebno putem do Valjeva (zao mi je sto se nisam javio Martiniju ali bice prilike) , ali onda u Valjevu kolaps!! Navigacija nas vodi na put verovatno preko divcibara a tamo kazu radovi su idite drugim putem. Neki lokalac nas uputi na put i mi krenusmo :realmad: a put haos! sat i po vremena mesta nismo videli, mimoisli se sa pet kola, beba nazad u sedalci place, zeni vec preselo putovanje...

Stali smo na ukrstanju dva puta u kafani 'kod Tome' mislim jedinoj kafani gde namaju koka kole nego samo kokte i to nam je onakao odokativno uzeo po 100 dinara za koktu.

Onda smo imali kiks u Uzicu gde se nije odvojio na vreme desno na semaforu pa smo produzili do one fabrike na izlasku gde smo mimo svakih propisa onda sekli dve pune na magistrali, ma uzas! Sve u svemu 340 km maltretiranja ne toliko zbog voznje koliko zbog pratecih efekata... Auto me sluzio perfektno, bas me je odusevio. Ovo je bio najduzi put za sada osebno po ovakom terenu. Vuce uzbrdo na malim obrtajima, lepo lezi na putu, pregledan ,ma milina. Goriva sam nasuo 40 litara na skoro prazan rezervoar a poceo mi je crveniti nekih 30 km pre zlatibora pa mislim da je potrosio 30-ak litara sto mi je ok obzirom na uslove na putu. Slika ce biti kasnije jer moj foto se ispraznio cim sam krenuo...

Zamislio sa da napisem dva posta, jedan o odlasku a drugi o povratku jer je svaki prica za sebe,,,

E da, na jednoj uzbrdici gde smo pravili pauzu naisao je jedan bmw x5 koji je pravio dimnu zavesu (plavu) iza sebe i ladno je stao na pola uspona! bila je to slika za neverovati... :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima slika ali posto moj aparat nije radio u odlasku , slikali smo sa koleginim tako da su slike kod njega ali bice sutra kod mene. Inace na putu sam sreo 3 ypsilon-ke, tri lybre i to dve u karavan verziji i jednu limuzinu. Na povratku u ovcarsko-kablarskoj klisuri sam u prolazu video jednu tamno plavu deltu moguce da je neko sa foruma isao malo na prvi maj ... U samom centru Zlatibora je bio parkiran jedan stilo abarth...

Evo jedne slike sa 'prinudnog' stajanja u povratku

DSC02538.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tema jeste matora, al' mi trebaju neke informacije... :D

Planiram da odem malo na Zlatibor sa suprugom i klincem, znam kojim cu putem, to mi je jasno... :D E, sad mene zanima neka preporuka za privatan smestaj, iskljucivo apartman, ja sam tamo bio samo u prolazu, nikada na odmoru. Vidim da su se u temi javljali ljudi koji vec idu tamo na odmor, pa reko' da cujem iz prve ruke. Ja sam se totalno pogubio u svoj toj ponudi apartmana na netu. Znaci, svaka preporuka i sugestija je dobrodosla!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...