Jump to content
FAS Goran
dingokg

Otvaranje skakavac ključa od Fiat Stila

Recommended Posts

Evo postupka otvaranja kljuca, kljuc je bez daljinske komande ali postupakje isti

 

DSC00235.jpg

 

Iglom nategnuti znak dok ne popusti lepak

 

DSC00236.jpg

 

ispod znaka je sraf njega odvijete

 

DSC00237.jpg

 

nakon toga mozete da razdvojite plastike

 

DSC00238.jpg

 

Ovde vidite poziciju transpondera, nije lepljen samo ga drzi plasticni osigurac

 

DSC00240.jpg

 

Osigurac koji drzi mac kljuca se izbije necim ostrim ja sam koristio ekser i cekic unworthy.gif (nezamenljiv alat u Srba biggrin.gif)

 

DSC00241.jpg

 

malo slika maca

 

DSC00272.jpg

 

na macu ima neke 4 cifre ja mislim da je to kod za kasetofon ali nisam siguran

 

DSC00273.jpg

 

 

 

Edited by neshaoct
prebacio slike na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super je prikaz, ali se nadam da nisi iskusio problem koji zna da se desi :cry: ... A to je da se isti kljuc posle jako tesko sastavlja, vrlo je pipavo :on2long: ... Znam, jer skoro sam sa kolegom okusio svu gorcinu sastavljanja takvog kljuca... Btv, ni ja, a ni on ga nije vise uspio sastaviti... Sreca , pa je imao rezervni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala svima!

Svoj kljuc bez daljinske komande sam prepakovao u kljuc sa daljinskom komandom, rasturao sam oba kljuca, najveci problem mi je bio da skinem znak FIAT da bih dosao do srafa, sto se tice sastavljanja nisam imao problema

natezanje opruge mozda je malo pipavo treba imati strpljenja i mirne ruke i sve leze na svoje mesto tako da nisam imao problema te vrste ovaj kljuc sto sam sliko on mi je rezerva za odkljucavanje vrata ne moze da pali auto.

Edited by dingokg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@cupko - zemljak, ti si izgleda neki drugi kljuc sastavljao-rastavljao :harhar:

meni ga je teze rastaviti nego sastaviti :) a proces rastavljanja je i vise nego lagan :thumbsup:

@dingokg - ja mislim da je i skidanje znaka unapred planirano i to na sledeci nacin

dakle, na kljucu sa komandama (ne znam da liovaj bez komandi ima "laticu" za bateriju) kada izvadis tu laticu, u delu gde metalni srafcic zakljucava istu postoji rupa :)

 

skidanje-znaka.jpg

 

koja vodi do ispod znaka.

 

rupa.jpg

 

logicki se zakljucuje da je "tunelcic" ostavljen da bi se znak izgurao odozdo, te da se plastika samog kljuca ne bi izgrebala (kao kod tvog starog kljuca) :thumbsup:

ako ti nije problem, probaj nekom zicom da skines znak na ovaj nacin :)

pozz :)

 

 

Edited by neshaoct
prebacio slike na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je unutrasnjost plastike ista kod kljuca sa i bez komandi? S tim sto ovaj ima elektroniku, znaci da li elektronika pase i u kljuc bez komandi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Xepoj, Kod kljuca sa daljinskom komandom moze da se iskoristi tunelic da bi se izgurao znak,skine se ulozak za bateriju i imamo pristup tom tunelu, kod kljuca bez daljinske komande ne moze.

@joey, jedna polovina plastike kljuca je ista za obe vrste to je ova

 

qqq2.jpg

 

plastika i na nju ide plocica od daljinske komande, druga polovina nije ista, i mislim da elektroniku ne mozes da spakujes u kljuc bez daljinske komande, naravno kljuc bez daljinske komande nema dugmice :rambo:

 

 

Edited by neshaoct
prebacio sliku na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

@cupko - zemljak, ti si izgleda neki drugi kljuc sastavljao-rastavljao :harhar:

meni ga je teze rastaviti nego sastaviti :) a proces rastavljanja je i vise nego lagan :thumbsup:

U pravu si kljuc je od Alfe Romeo, sa daljinskom komandom, i prosto je ludilo koliko je pipavo i ne zgodno za vratiti u pocetno stanje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fino, da libi se mogao ukombinovati standardni kljuc, naravno da se kupi mac obicnog kljuca ali za skakavac? Ako ima ta solucija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako preko ebay-a uzmem crni skakavac kljuc od Novog Brava, samo kuciste, da li bih mogao bez vecih problema da svoj kljuc prepakujem u novo kuciste?
Jel postoji neka sansa da se izgubi kod, ili da se dogode neke druge neprilike?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mac je najmanji problem

Elektronila se bitno razlikuje

Ja sam imao tri kompleta kljuceva (od 500l, 500, bravo) sa sve bravama i ostalim delovima, imam jos jedan, ali ne moze na stila :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj iz teme nema elektroniku pa ne mogu da vidim kako izgleda, kakva je plocica... A jel ne moze samo da se otvori kao ovaj gore iz teme i da se crna plastika stavi umesto plave? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat-Stilo-Key-Disassemble-4.jpg

 

Mico, zasto je ovde problem da se samo plocica prebaci u drugo kuciste?

 

 

Edited by neshaoct
prebacio sliku na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam otvarao kljuc jer mi je novo sve. Hteli su mnogi sa foruma da uzmu za stila ali kazu da ne moze. Valjda se fizicki razlikuju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali cekajte...Na ebay prodaju samo kuciste kljuca, i pise za koji je auto. Narucis za Stilo i samo prepakujes svoju plocicu i mac? Cena ide od 5 do 10 dolara, plus dostava

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rastavio sam ključ od Lybre i od Delte xy puta i nikad problem ali vidim da se javljalo par ljudi sa gubljenjem koda, kako zašto ne znam. Nema logike da može da se gubi kod jer kako bi s onda menjala baterija?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema logike, ali eto nekome se desilo, ko zna zbog cega i sad svima to na umu kad je u pitanju otvaranje kljuca :)

 

I ja sam vise puta vadio bateriju i nije bilo problema.

Pre neko vece me zezalo dugme za otkljucavanje, kao da je propalo unutra, nije se ni osecalo pod prstom onako kad se pritisne... Zezalo tako nekoliko puta te veceri i od tada pa evo do sad opet sve normalno. Mislio sam da otvaram pa da vidim u cemu je problem ispod

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...