Jump to content
FAS Goran
dingokg

Otvaranje skakavac ključa od Fiat Stila

Recommended Posts

Hebe te dugmence odnosno mikro taster. Nek ti Buca objasni gde ima da se uzme (kupovao je meni) mislim da je 25 din komad ja sam na Lybrinom ključu zamenio preventivno oba. Nikakva nauka ako imaš lemilicu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam digo nigde. Prodaje moj drugar pa sam mu ja samo postavio oglas.

Ako ti i izgubi kod imas kod karticu pa nije problem da se vrati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima i u tom slucaju resenja, meni je kljuc izgubio vezu ss body i otisao sam u bravarsku radnju i rekli su nema veze sto nemas code karticu ( tj imao sam ali code nije bio dobar ),naci cemo mi na autu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja je cena te usluge?

U svakom slucaju, voleo bih da imam kod..Nikad se ne zna.

 

Ali bila je prica na forumu o tome, postoje 2 koda...Koji mogu da iscitaju u bravarskoj radnji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene je kostalo 3000din nalazenje koda,i onda mi zapisali taj kode na kartici za ubuduce da imam. Dal imaju dva koda stvarno ne znam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uglavnom, nasli su ti kod koji je dovoljan za ponovno kodiranje, ako se iz nekog razloga izgubi kod?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da

Znaci posao uparivanje kljuca sa body ( jer nisu mi radili tasteri na kljucu,odjednom se samo izgubilo ) i nalazenje tog novog koda me je kostalo 3000din

Edited by stefankmn

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ova ''ampula'':

 

zzq11.jpg

 

...je ustvari kod preko kojeg možemo da startujemo auto.

Baterija u ključu nema veze sa startovanjem motora i tim kodom, jer kad bi tako bilo onda ne bi mogli da vozimo auto kad se potroši baterija. Zato je čitav sistem odvojen. Baterija je tu da napaja elektroniku koja je za daljinsko otključavanje, koje opet ima svoj kod. Npr. meni se dogodilo da ne mogu da otključam auto preko dugmića na ključu, ali sa tim istim ključem sam bez problema startovao auto.

 

Iz svog ključa (koji je već prijavljen i sa njim normalno pališ auto), prebaciš sve što treba (ploču, zatim ovu ampulu u taj novi, lepi, crni ključ, kao i sam mač da ne bi bilo fizičkih prepreka), i sve će to da radi. Što se kompa tiče, ti stavljaš ključ čije kodove prepoznaje, tj. radiće i daljinsko otključavanje i startovanje motora.

 

 

Edited by neshaoct
prebacio sliku na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Nešo...

 

Ovaj ću da poručim sutra, čim mi pare legnu na karticu


img.png

 

Deluje mi sve isto kao na ovom mom ključu. A i piše da je za Grande Punto, Bravo, Stilo, Idea

 

 

Edited by neshaoct
prebacio slike na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kljuc za GP i Stilo su indeticni, na oko spolja, uporedjivao sam ih dok sam imao sluzbenog GP (bio je valjda 2008 godiste), koliko ja videh razlika je samo u boji kucista (GP crn, a Stilo plav)

 

Raspored komandi je isti, dimenzije kucista takodje a i duzina maca je ista.

 

Po tome se moze slobodno zakljuciti da se kljuc iz Stila lagano moze prepakovati u GP, elektronika, kod, mac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stigao jutros kljuc postom.

 

Prvi utisci - nije losa kopija :)

Na izgled je bas fin, skakavac lepo radi...

 

CAM00068.jpgCAM00067.jpg

 

Kada sam ga otvorio i poceo proceduru prebacivanja svega iz mog kljuca naidjoh na prvi problem.

 

CAM00070.jpg

 

U gornjem desnom uglu kljuca, gledano na ovoj slici iznad je mesto predvidjeno za onu "ampulu", medjutim tu ne postoji nikakav osigurac koji ce da je drzi, vec ona landara unutra :D

Ne znam da li bi skodilo ako bih ubacio parcence papira sa strane da je drzi?

 

 

Edited by neshaoct
prebacio slike na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jao kineziiiiii :D

 

Taman lepo prepakujem elektroniku, i opet mucak :D

 

Posto se sa njihovom maca ne skida onaj vrh morao sam ceo svoj sa sve oprugom i dugmetom da stavim na crni kljuc, ali ono okruglo ispupcenje na dnu kljuca je na fabrickom vece nego na ovom kineskom i ne moze da se otvori do kraja nego do pola :D Jao Kinezi, pa zar tol'ko ne mozete da napravite nesto u razmeri 1:1 :D

 

CAM00073.jpgCAM00075.jpg

 

Evo i na slikama se vidi razlika, koja nije bas mala... :)

 

Jedino da odem kod kljucara da mi na njihov mac nareze moj kljuc, ali pitanje kakav je ovo kvalitet i da li moze na ovo da se reze :D

 

 

Edited by neshaoct
prebacio slike na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci pokusavam sa svim i svacim da skinem taj logo kako bi dosao do srafica i nema sanse vidis da sam izlupao ave okolo ali nece da se osvoji nikako.Bojim se da lupam jace da nebi ostetio unutrasnjost kljuca koju trebam da prepakujem

Share this post


Link to post
Share on other sites

@SrdjanNS86

 

Gde ti je ključ od Stila? :D 

Pogledaj starije postove u ovoj temi (malopre sam popravio slike gore), koliko mi se čini ovo što si ti slikao nije fabrički ključ od Stila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...