Jump to content
FAS Goran
kakashi

Fiat Punto mk.2 1.9 JTD/1.2 8v - gasi se u sred vožnje

Recommended Posts

Prvo idi kod nekog da ti prikaci na dijagnostiku, da vidi da li je to sigurno.

Drugaru je radio auto normalno, cim dostigne radnu temperaturu ugasi se, i mora da saceka da se ohladi...i tako u krug...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem na puntu,kad sam se vracao iz Beograda gasio mi se na skoro svakih 20km i posle 10-ak minuta upali normalno pa se ponovo ugasi.

Zna li neko u cemu je problem?

Senzor radilice 100% !!! Mislim da nov kosta oko 2.500 rsd tako da nije veliki trosak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle Velike Plane 20-ako kilometara ka Topoli. Ostavio sam ga u nekom dvorištu. Ćale će sutra da ode po njega sa majstorom, ali ipak mi pošalji tvoj broj u pm da se čujemo sutra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam stvarno, toliko sam bio u gužvi da nisam ni gledao, bila je noć. Moram sutra da kupim deo u Ap sport u Čačak pa će posle cale pi auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao isti problem ali na putu Nis - Budva - Nis, bilo je to uzbudljivo putovanje sa stotinu stajanja usput, tebi se bar desilo u domovini, senzor 100%.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Senzor radilice 101%

mene je Stilo pre par godina ostavio na putu zbog istog kvara, 

Tako da sam platio slep sluzbu da ga dotera do servisa i popravi

 

malo s*anjce a koliko problema napravi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

treba ga menjati preventivno, uz neki veliki servis bar, ili na 50.000 km najbolje, kako sam cuo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto je 2005 god uvezen ove godine skoro sam ga uzeo u kompenzaciji! Primetio sam danas da mi se ugasio u sred voznje na blic i upalio odmah je resetovao sat na tabli za vreme! Nije bilo stucanja nikakvog samo na blic gasenje!!! Sta bi to moglo biti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cim se resetovao sat znaci da ti se mrdnula klema sa akomulatora a malo mi nemoguce da se sam upalio :D perpetu mobile ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se ugasi i posle nece da upali. Kad se ohladi onda upali. Na dijagnostici pokazuje gresku P0380 - Relej grejaca. Jer moze zbog njega tako da radi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto kolega Marko rece senzor radilice je problem,kad zeza relej grejaca auto teze pali a kod tebe se gasi kad se zagreje,mozes ga ohladiti vodom kad te zezne negde na putu i nastaviti do majstora ili ga sam zameni,nije toliko koplikovano!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima
Naime imam problem sa Fiatom da se gasi u voznji ili na leru.Nema nekih posebnih simptoma kada ce to da se desi (bio pod opterecenjem ili ne,hladan ili vruc,sa malo goriva u rezervoaru ili pun) jednostavno se ugasi kao da "okrenem kljuc'' u sred voznje.Na diagnostici svaki put izbacuje "Fuel Pressure Regulator" i po nekad "Fuel Pump".Menjana su dva regulatora i problem se nastavlja.Kada se ugasi u voznji tesko pali  tj moram verglati bas 5-6 puta i u rezervoaru mi se cuje "klokotanje" goriva na svakom davanju kontakta i ponovnom verglanju.Inace auto je po ovim minusima palio odlicno,super ide,nema nikakvih dimova na auspuhu.Da li je neko imao slican problem?Unapred hvala :rolleyes:

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...