Jump to content
FAS Goran
Jevtara

Fiat Bravo / Marea - osigurači

Recommended Posts

Moguce da je negde u samom faru kratak spoj.

Probaj da otkacis dzek sa fara preko kojeg se napajaju svetla pa probaj onda.

To je dzek otprilike na sredini fara sa zadnje strane nisko dole.

Ako opet crkava moraces da trazis dalje ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hoce kad je los kontakt,kad je labava buksna na dzeku ili ako je sijalica od 100w neki kinez i slicno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala odspojio konektor pronašao jednu malo ogoljenu žicu ne znam je li ona radila problem ali zasad ne pregara.

Edited by allenp

Share this post


Link to post
Share on other sites

možda.

jer osim te jedne ogoljene žice nisam našao drugo mjesto kontakta s kojom bi se ona mogla doticatii stvarati kratki spoj, druge su žice izolirane bile i taj ogoljeni dio nije dodirivao nikakav meni vidljiv metalni dio fara ili čega drugog, niti je na toj žici bilo tragova crnog od pregaranja tj struje.

 

ono što mi je još bilo sumnjivo je što su one capice koje drže žaruljicu nekako slabe i žaruljica se mogla klimati dosta i dok je pod pritiskom tih capica tj federžice.

 

e sad, je li to moglo stvarati kakav kratki spoj ne znam, ali sam savinuo jednu capicu koja je slabija i sad malo bolje drži ne klima se, barem ne ako jače ne mrdam žarulju.

 

i treće, okrenuo sam konektor z 360 stupnjeva što znači da sam raspetljao žice tako da se manje dodiruju unutar samog bužira tj tog nekog izolacijskog crijeva, pa ako je i unutra bilo kontakta sad je manja vjerojatnost da se on ponovi, ali nije nemoguće.

 

vrijeme će pokazati.

 

ipak hvala na uputama još jednom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li neko ideju gde se nalazi osigurač za rikverc marea 1.9 jtd weekend? Juče sam čačkao stop svetlo i slučajno spojio žice koje vode do sijalice za rikverc svetlo (plava i crna) i od tada ne radi rikverc. Pretpostavljam da je neki osigurač negde. Tablu kod vozača celu prekontrolisao i ništa. Našao negde da je to Services osigurač ali ipak nije (ima ih 2 na tabli).

 

Ako je problem u prekidaču, gde je on? 

 

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može pomoć fiat bravo 1.4 12v jesam ja dobro spojio ove osigurace?

20180110_145952.jpg

Nisu ovako bili spojeni nemogu se sijetit kako su bili zato mi treba pomoć jer mi je već malo instalacija izgorila možda zato sto ih nisam dobro spojio 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Mateovukadinimaš ovde https://www.fiat-lancia.org.rs/Manuals/FiatBravoAHaynesRepairManual.pdf

Ovo sam na brzinu našao na 41. strani:

 

Fuse | Amp |  Circuit
1    | 15  |  Reversing lights, stop lights, direction indicators, instrument panel power supply, check panel power supply, electric mirrors control, radio power supply, remote control power supply
2    | 10  |  Radio power supply, internal lighting, glove compartment light, boot light, door lock/unlock remote control power supply, alarm system power supply, clock power supply
3    | 10  |  Right side light and left tail light, right number plate light, radioillumination, instrument panel illumination and side/tail lights warning lamp, cigar lighter illumination, switch panel illumination
4    | 10  |  Left side light and right tail light, left number plate light, manual climate control/heater controls illumination 
5    | 10  |  Left dipped beam headlight
6    | 10  |  Right dipped beam headlight, headlight alignment control
7    | 10  |  Right main beam headlight
8    | 10  |  Left main beam headlight, main beam headlight warning light
9    | 10  |  Rear fog light
10   | 10  |  Hazard lights
11   | 30  |  Heated rear window, heated rear window warning light
12   | 30  |  Electric climate control motor (manual version)
13   | 20  |  Horn
14   | 20  |  Windscreen wiper, windscreen washer, rear window wiper, rear window washer, headlamp washers
15   | 30  |  Electric heater motor, cigar lighter, manual climate control relay

 

Imaš koliko ampera za šta, a na poklopcu imaš simbole pa uporedi

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 minutes ago, andreja.micovic said:

@Mateovukadinimaš ovde https://www.fiat-lancia.org.rs/Manuals/FiatBravoAHaynesRepairManual.pdf

Ovo sam na brzinu našao na 41. strani:

 

Fuse | Amp |  Circuit
1    | 15  |  Reversing lights, stop lights, direction indicators, instrument panel power supply, check panel power supply, electric mirrors control, radio power supply, remote control power supply
2    | 10  |  Radio power supply, internal lighting, glove compartment light, boot light, door lock/unlock remote control power supply, alarm system power supply, clock power supply
3    | 10  |  Right side light and left tail light, right number plate light, radioillumination, instrument panel illumination and side/tail lights warning lamp, cigar lighter illumination, switch panel illumination
4    | 10  |  Left side light and right tail light, left number plate light, manual climate control/heater controls illumination 
5    | 10  |  Left dipped beam headlight
6    | 10  |  Right dipped beam headlight, headlight alignment control
7    | 10  |  Right main beam headlight
8    | 10  |  Left main beam headlight, main beam headlight warning light
9    | 10  |  Rear fog light
10   | 10  |  Hazard lights
11   | 30  |  Heated rear window, heated rear window warning light
12   | 30  |  Electric climate control motor (manual version)
13   | 20  |  Horn
14   | 20  |  Windscreen wiper, windscreen washer, rear window wiper, rear window washer, headlamp washers
15   | 30  |  Electric heater motor, cigar lighter, manual climate control relay

 

Imaš koliko ampera za šta, a na poklopcu imaš simbole pa uporedi

 

E ja mislim da je to to hvala pokušat cu 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav. Imam problem sa svetlom kabine. Naime, narucio sam led sijalice sa Aliexpressa, ali kada sam pokusao da zamenim, napravio se neki kratak spoj, ne znam šta. Uglavnom svetlo koje je do pre 15 minuta radilo - ne radi više. Razmisljam da nije osigurač, ali ne mogu da nadjem koji je. Čitao sam po forumu i po raznim sajtovima, svi kažu da je plavi od 15A - ali ja takvog nigde nemam :D Da li bi neko bio ljubazan da mi kaze koja je pozicija tog osigurača.
Inače u pitanju je Fiat Bravo 1.9 JTD 2001, ne znam da li je to toliko bitno, al nek se nadje. :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel si gledao dole levo od volana?

10 10 Interior lights (front and rear) - Instrument supply - Remote control receive and alarm control unit supply - Radio phone supply

 

10 ampera, osigurac br 10

 

ovo je sema od maree ali verujem da je skoro isto

Edited by kaskabgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovoru :D
Ma našao sam, jeste osigurač od 10 ampera ali nije broj 10
Ne znam kako se broji, ali prva kolona, treći red odmah prvi osigurač od 10ampera, ako uhvatim vremena slikaću koji je :D 
Srećom pa je bio osigurač, već sam se spremio da kupim novo svetlo kabine.. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...