Jump to content
FAS Goran
ivansd

Fiat Djunto mk2 1.9Jtd

Recommended Posts

Pa da krenem od pocetka, pre mesec dana sam se zaputio za Bec malo u obilazak i u potragu za autom, nakon skoro tri nedelje traganja i gledanja, naleteh na jedan zanimljiv oglas Fiat Punto 2001 god, 1.9Jtd 59Kw prvi vlasnik, kupio auto u italiji i uvezao ga, 130 000km u oglasu 2000evra, auto 80 km od beca... Nazovem i vec preko telefona spusti cenu na 1600 i zaputimo se brat i ja da ga pogledamo...

pun1.jpg pun2.jpg pun3.jpg

Auto stojao par meseci, malo prljav ali vidi se u dobrom stanju, malu olubljenje na levim vratima,skoro nove zimske gume,i klima malo slabije hladi... uz malo ubedjivanja spusti cenu na 1500 evra i dogovorimo se da saceka dva tri dana da proverim da li ima Euro3... Odemo kuci raspitamo se u Fiatu ima Euro3 i odemo po auto, stavili probne tablice i krenuli

pun4.jpg

oteram auto kod strica da ceka polazak kuci... onda je usledilo pranje cisto da vidim sta sam kupio :)

pun5.jpg pun6.jpg pun7.jpg

pun8.jpg pun9.jpg pun10.jpg

pun11.jpg pun12.jpg pun13.jpg

pun14.jpg pun15.jpg pun16.jpg

pun17.jpg pun18.jpg pun19.jpg pun20.jpg

u cetvrtak mu predstoji dug put do srbije, pa onda sledi carinjenje, kad se to zavrsi treba da mu se zamene neka creva za kocnice prethodni vlasnik ih je kupio al nije stigao da ih zameni (neka dugacka creva prvi put vidim onakva creva :) ) pa onda sledi poliranje, poliranje farova posto su dosta matirali, detaljno ribanje sedista stavljanje xenona i sredjivanje klime, al za to ima vremena.... :)

imam jedno pitanje za poznavaoce ovih puntica, koja mu je ovo oprema u oglasu je pisalo sporting al koliko sam upucen ovo nije sporting.... :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije sporting,al za te pare sto si ga pazario,ekstra je,mislim da je elx oprema,ako se nevaram,al je bilo na forumu o raznim imenima i opremama koje punto ima.

pa sa srecom da ga dovezes u srbiju,pa da se sa njim navozas :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlican punto! :thumbsup: Kada bi nasi preprodavci ovakve nalazili i prodavali na svojim auto placevima, kupci bi bili mnogo zadovoljniji. :thumbup:

Cestitke na odlicnoj kupovini. Mislim da je hlx oprema u njemu, ali neka me neko iskusniji ispravi..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super autic :thumbsup: .Ali kako 7000 obrtaja u dizela.Menjana tabla ili? :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala!! :) mislim da nije nista menjano koliko sam video u onoj njegovoj knjzici ova tabla ide u sx,elx i hlx opremu, i valjda je ista i za dizele i benzince, za sportinga se razlikuje i obrtaji idu do 8000...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da nastavim pricu... u cetvrtak uzete zoll (coll) tablice i djunto je doteran... ide odlicno i bolje nego sto sam ocekivao, motor se ne cuje unutra odlicno vuce!! po bordu prosecna potrosnja mu je bila oko 5,3l na 100km, na otvorenom vozen 130-140km/h i za vikend vozen po gradu tako da sam i sa potrosnjom zadovoljan... danas je odvezen u KG na carinjenje i sad se ceka da se to zavrsi... :)

evo jedne slicice uz text :)

pun50.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije me odavno bilo pa eo ukratko puntisa je ocarinjen registrovan, malo ispoliram kao i farovi, oribana sedista i sad su kao nova...

pun51.jpg pun52.jpg

pun53.jpg pun54.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala :)

za pocetak ce neke radkapne da se kupe mnogo ga zatvaraju ove crne felne, trenutno finansije ne dozvoljavaju alu felne :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poštovanje za incijativu i hrabrost :). Ja sam u par navrata hteo da skoknem do Berlina kod rođaka, kupim auto po svom meraku i sam dovezem i ocarinim, međutim zbog nedostatka informacija i nesigurnosti u one koje sam dobio, a i zbog priča koje sam čuo oko odokativne procene vrednosti vozila od strane carinika, odustao sam.

Zamolio bih te, ako ti nije problem, da nam napišeš ovde proceduru uključujući i troškove.

Posebno me interesuje deo oko kupovine automobila u inostranstvu, ovo sa zoll tablicama, notarom kod koga se overava, koje papire da tražiš od vlasnika, kako se potpisuje ugovor, povraćaj PDV-a (ovo je valjda samo kad kupuješ na autoplacu). Koliko te je izašao put (koliko si prešao km, koliko si goriva potrošio, i koliko si dao za putarine, međ. voz. dozvolu i ostalu papirologiju).

Ovo bi značilo ne samo meni, nego i svima koji razmišljaju o ovome.

Hvala unapred, i da te punto služi u zdravlju i sreći. Pozz :thumbsup:

P.S. Naravno ovo može da ostane i u tvojoj temi, a možemo i posebnu temu da otvorimo sa iskustvima ljudi koji su uradili isto što i ti.

Edited by Fikret Pašović

Share this post


Link to post
Share on other sites

E Ivane, ovo sa plastikom planiram i ja da uradim, ali nikako da se setim.... :p

Imam sprej i sve, ali uvek zaboravim....

Inače, koliko vidimo, biće ovde finih radova na Puntiću. Samo napred!!!! :yes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naleteh na na limundu na jeftine folije za stakla, pa sto da ne probam da ih odradim... uzeo sam najsvetlije folije, u planu je bilo da se zatamne zadnja bocna i na gepeku, ali posto su bila dva neuspela pokusaja :) nije bilo dovoljno folije za gepek :) ali nema veze svidelo mi se kako je ispalo pa cu najverovatnije odraditi i prednja stakla... s obzirom da nisu profi folije i ko ih je postavljao extra su ispale :) jedino su malo losije ispale kod onih ruckica za otvaranje nisu mogle lepo da se ukroje, a da sam ih skidao unisto bi ih...

evo malo slika

image.jpg image.jpg

image.jpg image.jpg image.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

konacno sredjena klima, trebalo joj je samo punjenje i danas uradjeno komplet dubinsko pranje enterijera sedista tapaciri nebo... ljudi odradili posao vrhunski!!! :thumbsup: :thumbsup:

evo par slika slikane su u garazi pa se ne vidi bas najbolje

t10.jpg t11.jpg

t12.jpg t13.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao da ga spremas za prodaju!? :thumbsup: Samo lickas i sredjujes i slikas.Sala naravno.

Lepo si uradio stakla ne fali nista,a ako ti je problem i ako ti se ne dopada skini stakla bar je to lako i uradi kako treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

OOO smederevac pozdrav, nije tajna prao sam ih u bg-u burazer mi radi u nekoj perionici, trebao je da mi odradi samo prednje sediste al ljudi ga doohvatise i ocistise komplet unutra nebo sedista pod instrument tablu tapacire gepek...a kostalo je sok pivo grickalice... naravno za mene :))

ne znam tacno kako se zove perionica, ali mogu da pitam burazera pa da javim!

skinute zimske gume stavljene napred 185/55 R14 a nazad 185/60 R14 i sad sa ovim nizim gumama napred se vidi koliko mu trebaju 15ce, ali zato od pozadi sa ovim sirim gumama izgleda bruka....

ss90.jpg ss91.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

iz kog si kraja grada ako nije tajna, ne secam se da sam vidjao ovog punta po gradu .. ima moj komsija crnog ali ne verujem da se on zeza po forumima, stariji je covek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...