Jump to content
FAS Goran
zokivs

Grande Punto & Stilo (razlike) / Grande ili Nuova Bravo

Recommended Posts

Ne vidim u gabaritima bas toliko manju razliku mislim na grande....ali ti ,izvini na izrazu skonja na magarca po meni....jeste noviji dizajn itd ali je stilo limuzina u odnosu na grande . Mozda gresim.. :unsure:

Edited by neshaoct
Split topic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tesko da je bas tako surovo poredjenje (znam jer imam i stila u porodici) :thumbsup:

Grande ga razvaljuje po dizajnu... :harhar:

Edited by Saša Bg mk2

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni se grande bas svidja i mislim da ne zaostaje bas puno sto se tice prostora,a sto kaze Sasa,razvalio ga je po dizajnu :thumbsup:

Ali jedino dolazi u obzir neki 1.9 Mjet ili boze zdravlja 1.4 Tjet :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grande je manji unutra u odnosu na Punta 2, a kamoli u odnosu na Stilo... Jeste lepsi, ali je bas manji zato sto je zaobljen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne vidim u gabaritima bas toliko manju razliku mislim na grande....ali ti ,izvini na izrazu skonja na magarca po meni....jeste noviji dizajn itd ali je stilo limuzina u odnosu na grande . Mozda gresim.. :unsure:

:thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudu slazem se sa konstatacijom da idem sa konja na magarca, ali (UVEK IMA ALI...) kupujem grandea 1.4 8v, 2008.god sa predjenih 55000km sa CD, digitalnom klimom, multifunkcionalnim koznim volanom,alu felnama i na kraju (VECINA CE POVRACATI NA SLEDECE) sa fabricki ugradjenim plinom.

U autu se vozimo supruga, klinac i ja, a da nesto vise povezemo treba nam par puta godisnje veci auto (odlazak na planinu i na more).

Drasticna je razlika u snazi!!! Ali auto je noviji i manje km ima.

Sto se tice dizajna, GRANDE mi je lepsi. Hteo sam da kupim BRAVO novi ali ne mogu da ga nadjem u dobrom stanju. Moze se naci sa 130000km ali zasto bih onda prodavao moj stilo kada ima manju kilometrazu.

Vozacu i ovo godinu dve pa onda ide opet nesto drugo. NADAM SE!

Edited by malac1971

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja se izvinjavam shto moram da njamke, ali pored digitalne klime ludi italijani stavili kasetofon!!! ko josh u 21. veku slusha kasete?!

srecno sa prodajom, grande jeste neudobniji i klasa ispod stila, ali u svakom slucaju noviji i sa manjom kilometrazom, sto je presudno za dalje odrzavanje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grande je manji unutra u odnosu na Punta 2, a kamoli u odnosu na Stilo... Jeste lepsi, ali je bas manji zato sto je zaobljen.

tesko da je ovo tacno druze... :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grande ima onu nezgodnu centralnu konzolu i meni od 2m visine smeta za papucicu gasa samo tako. Kad sam se vozio na suvozacevom cela tabla mu je spustena i udara mi ispod kolena, ili da pomerim sediste dosta nazad. Naravno sve je to subjektivan osecaj...:welcome:. Kupio bih GP samo tako :thumbsup:, ali meni ne zavrsava posao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilista slazem se sa tobom.

Moja zelja je bila da i ja sednem u taj novi Bravo (kao sto sam vec napisao), ali da bih nasao sa kilometrazom ispod 100000km mora se izdvojiti 10k eurica a to mi je mnogo. Znam da ima onih prica ,,ima covek to moze da doveze za 5000 eura, regularan i 100% ima samo 30000km'' (da ali uvek se zaboravi ona jedna nula na kraju), i to ne pije vodu! Bravo novi sa kilometrazom ispod 90000km ce u Srbiji biti skoro 10000 eura! Cena je odlucila u mom slucaju. Mislim da je predsednik na jednom mestu pokazao kako izgledaju grandei sa vise od 200000km. Odlicni su! Pa to je isto i sa bravo i drugim autima. Ni u Nemackoj,Italiji, Svajcarskoj... nema za male pare auto ispod 100000km. Izmedju ostalog zbog cega bih kupovao auto koji je presao preko 120000km koji super izgleda a vec imam auto koji sam uvezao sa pravih 80000km i vozio ga i sada ima 128000km i hocu da ga zamenim za noviji i sa manje km.

Moja procena, da mi je za moju upotrebu bitniji broj km i prema tome se odlucujem.

Ipak zelje i mogucnosti i isplativost su oprecne stvari koje se u danasnje vreme uzimaju mnogo u obzir.

Izmedju ostalog proguglao sam malo i video da npr u Nemackoj grande punto 1.4 8v sa LPG, presao oko 55000km se ne moze naci ispod 5500 eura sto znaci da se uveze kod nas bi iznosilo najmanje oko 7000 eura bez da se neko ugradi u cenu. Tako je za sve automobile.

Npr. kada sam kupio mog stilacija platio sam ga 7300 eura. Rekli su mi da sam LUD, tada sam mogao da kupim slicnog za oko 6000 eura. Razlika ocigledna, ALI kada sam uporedjivao neke sa mojim vidi se po sitnicama da taj auto nema samo 100000km, nego vise od toga. To sam video i tokom odrzavanja prethodne dve godine, jer je sve bilo ok i samo su bili servisi na svakih 10000km bez ulaganja, a moj npr. komsija je imao problema sa trapom, pa elektronika ga zezala, pa zadnji lonac progoreo...

Ovde iznosim svoje misljlenje. ALI NOVI BRAVO MI JE I BOLJI I LEPSI ALI....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uglavnom su se Stilici prodavali u Italiji posle trece godine ili sa napunjenih 150000km ako su bili u nekoj firmi

i bili na koncesionariji.Tako je i moj sa 3 godine usao kod nas sa 146000 stvarnih (ja proveravao u Delti zadnji servis u Italiji).

Tako isto sad imas da pazaris i Bravo sa tolikom kilometrazom za 7000-7500 da biras.

Ebi ga bar znam dosta velikih firmi koji ih uvoze i koji su u Torinu na Licitaciji i kad izlicitiraju 20 kom od toga moze da se

izabere auto da izgleda ljudski i da ima sto manje km.

Drugaru sam 2007 godine nabavio Stila 2004 Mjeta sa samo 45000 u savrsenom stanju

Share this post


Link to post
Share on other sites

E Stilista o tome ja i pricam.

Prihvatam da mi se kaze da auto ima 150000km i da ga gledam i na kraju kupim za neke solidne pare, ali necu da prihvatim da mi se auto koji je presao duplo vise prodaje za te iste pare i onda nakon toga covek kaze kako me ZA..O i kako je on prodavac prva liga i....

Kada sam otisao da kupujem mog stilacija, otisao sam kod jednog prodavca sa preko koga sam mogao na liying da uzmem auto i zeleo sam da kupim jedan pezo 307 u fulu. Auto je bio na oko perfektan. ALI.... Kada sam dosao i predstavio se i rekao sta hocu covek mi rece da taj auto nije za mene jer ga kupujem na lizing i on ne zeli da izgubi poverenje lizing kuce sa kojom posluje. Ja zapeo za taj auto i on vadi papire i kaze da mi taj auto prodaje samo za kes i na njegovom satu pise 65000km ali stvarno ima 165000km. Rekao mi i da mi je naveo stvarnu kilometrazu ali mi ga prodaje kao da ima 65000km i ako to hocu... I to je pravilno pa ako hocu da ga kupim da ga kupim...

Kada god sam do sada prodavao auto prodavao bih ga da bi zanovio i sa manje kilometara a ne sto je nesto crklo ili sj..o pa da ga utopim i slicno.

Drugi primer je kod mog komsije koji je uvezao opel zafiru. Na nasim placevima tada (pre dve godine) nije imala ni jedna preko 130000km a cena je bila nesto preko 6000 eura na ime. Ja i on smo dva meseca trazili po netu u inostranstvu da mu odgovara cena i nesto solidno i na kraju je kupio auto sa pravih 174000km i tamo ga platio 4700 eura, na to je dao coveku 500 eura da ga doveze i oko 1500 eura je platio sve ostalo. Kada sa sve to sabere dobije se cifra oko 6700 eura za auto u odlicnom stanju ali sa 174000km ne 50000km manje. Auto ga odlicno sluyi i mnogo prelazi sa njim. Sada ima vec 254000 km a prvi kvarovi su krenuli na oko 200000km. ne znam gde su na nasim placevima nalazili sa tom kilometrazom. :wallbash:

Moram vam reci i ovo pre neki dan me covek zove i nudi 1500 eura za mog stila i svog jugica 1990 godiste! Covek kaze da bi da se malo ponovi! Smarao me je tri puta kako on nema vise para i da za 3000 eura on moze da kupi stila i sa manjom kilometrazom! NEKA MU JE SA SRECOM I NEKA TOG STILA ON DUGO VOZI! :rant: :rant:

Takodje siguran sam da moze da se naleti i nadje auto za male pare ali svaki da je takav, E TO NE MOZE da je istina! Jes vole nemci Srbe i kad se pojavimo na njihovim placevima ljudi nam placaju da uzmemo njihove aute, ako im budemo bas simpaticni pa kupe nam i novi i daju nam ga dzabe! :crybaby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja napisah 20 komada i moze da se izabere.To znaci da mozes da izaberes 2-3 komada od tih 20 u Italiji.

E posle ta 2-3 kom nece se naci na placu jer odu vec na kamionu (jos se i ne istovare)

Za takvu kupovinu treba da znas ljude i da si mnogo dobar sa njima.Imao sam jednog mnogo dobrog Brava u ponudi 153000

za 7,5 somica evrica.Za godinu do dve moze nikako ranije.Ebi ga!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam Punta 2 preko 2 godine, sada je kod mog kuma od kada sam kupio Grande i velika je razlika u prostoru. U GP putujemo bez problema cale, keva buraz i ja, sto je sa puntom 2 bilo nemoguce. Mislim na duzi put. Cale i burazer su kao i ja oko 192-3 i svi smo preko 95kg. Znam sta pricam jer i sada ponekada sednem u bivseg punta, da se ne tripujete da sam zaboraavio osecaj... :harhar:

Nije bas kao stilo ali je veci od punta 2 definitivno u svakom smislu :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da je veci od starog Punta, ali to ne menja chinjenicu da je Stilo i dalje veci, duzi, shiri, veceg medjuosovinskog rastojanja. Novi Bravo je isti djavo ko Stilo, malo doteran, dodushe.

Poredjenja nekog objektivnog nema, sem shto kupujesh izgleda sjajan Punto, a imao si losheg Stila. Ja svog stila ne bih menjao ni za kakvog Grandea. Chak sam u dilemi da li mi Bravo donosi ishta u odnosu na doplatu koja bi morala da usledi. Lichno mislim da 159 nije mnogo skuplja od Brava, a dobija se neuporedivo bolji autic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nidzo mislim da mi je i stilo odlican ali mora se uzeti u obzir i razmisljati sta dalje... Kao sto rekoh ja prelazim oko 30000km godisnje i ovaj auto ce kod mene sledece godine znaci imati 170000km! Dolazi mi ponovo veliki servis. Elem auto ce biti stariji jos 1 godinu i nema teoretske sanse da na tom servisu bude sve ok vec ce trebati da se i nesto zameni i slicno. Iskreno ako neko vozi stilaca ko prelazi oko 10-15000km godisnje ima da se navoza do servisa...

Znam i ono samo ocistis ovo i proveris ono i samo zamenis to i auto je odlican. Tako hvale i golfa 2, ali niko ne kaze realno koliko je ulagao JER NEZNA. Ja sam u mog golfa za dve godine voznje ulozio oko 600 eura i presao oko 50000km. Tako nesto sam ulozio i u stila (veliki servis i mali servisi) i nikada me nije zezao kao golf. Ford je davno rekao da je najbolji auto novi auto ali to je kod nas malo zeznuto jer se nikada nema dovoljno para, pa mozessamo noviji. Idem tom logikom i kupujem noviji.

Grande je po mom misljenju dosta manji auto a bogami i dosta slabiji :rant: . Osim toga ja sam mu nasao i manu jer mu je prtljaznik za 100 litara manji od stilovog i plus sto cu u njemu (sigurnosti radi) nositi rezervni tocak a ne samo bocu za krpljenje. Ali racunica je da je usteda na RAZLICI u ceni goriva DIZEL-plin minimalno 550 eura na godisnjem nivou i razlika za registraciju je oko 80 eura. PLUS PO PLUS... Najverovatnije cu se u pocetku nervirati na kada pritisnem gas ali... :crybaby: prebolecu. Necu se obogatiti sa tim parama ali odlucio sam da skupljam parice na kamaricu i da sledece kupujem novi bravo ili kromu kako stvari stoje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj dzabe da se nerviras.

Odlucio si da uzmes GRANDE, i to je to. To sto je na plin i sto je slabiji, navicices se brzo... Ako nista drugo, bar ces moci da ga teras u obrtaje, sto sa dizelom nisi mogao :)

A i uvek mozes da prebacis na benzin, malo za svoju dusu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo nema smisla porediti GP i Stila...Niti su iz iste klase ni opremom i `prostorno`....GP je nesto izmedju Punta i Stila, odnosno sada Brava. Imam 5v stila i vozio sam i GP - tu nema nikakvog poredjenja....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...