Jump to content
FAS Goran
zokivs

Grande Punto & Stilo (razlike) / Grande ili Nuova Bravo

Recommended Posts

Zvezdo, apsolutno nam se poklapaju misljenja. Da je Stilo pravljen samo u 5v varijanti, na kraj pameti mi ne bi bilo da ga pogledam 2006. god kada sam krenuo da se interesujem za njih.

Pisali smo po drugim temama, Zabari su generalno izgubili kompas sto se tice produkcije i modela na evropskom trzistu. Sta njihovo (a mladje) racionalno uzeti u C klasi? Lancia Delta je (iako u osnovi Bravo) nazalost maltene zatrta egzotika sa kojom mi ne bi padalo na pamet da se igram, a AR 147 (bez obzira na restyle) stariji model od Stila.

Bravo mi je jedina solucija, takav kakav jeste. Ne bih se bunio, ali prema tom autu "nemam emociju" i ne lezi mi kao 3v Stilo. I smatram da trenutno recimo 3 godine star Bravo nije vredan doplate navedene u prethodnom postu. Tj. taj auto vredi i jeftiniji je u odnosu na konkurenciju (pogotovo kad se uzmu u obzir sjajni MultiJet motori, oprema, cena...) , ali u mom konkretnom slucaju (posedovanja odrzavanog Stila), mislim da za toliku doplatu ne dobijam neki veliki napredak vredan tog novca. Cisto licno misljenje.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad sam mislio na razliku u odrzavanju, jasno mi je da 1.3 mjt najjeftiniji.Mislio sam na vece kubikaze 1.6mjt, 1.9mjt od 105ks do 120ks...Da li se drasticno razllikuje cena odrzavanja,delova i servisa gp i novog brava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta smatras pod cenu odrzavanja? 

Ja ne prelazim godisnje puno kilometara a i auto mi ima malo kilometara tako da me je odrzavanje za ovu godinu kostalo 3500 dinara (3l ulja + filter ulja-zamena besplatna) inace mali servis (kod GP veliki i ne postoji-tek kad se menja lanac) u ovl servisu kosta oko 10 000 din a drugde i manje. Kod GPa cenu servisa povisuje veoma skup filter goriva (dizel)  a kod,  vecih motora 1.6 i 1.9 kolicina ulja tako da u konacnici dodje isto.

Diskovi i plocice kao i svi drugi delovi variraju ovisno o proizvodjacu i kvalitetu ali u slicnom kvalitetu cene se ne razlikuju znacajno dakle sve je to tu negde.

Na cenu odrzavanja najvise utice samo stanje vozila inace cene delova su za konkretne modele dosta slicne ako si na to mislio.

Plivajuci zamajac nitko ne racuna u potrosni materijal i redovno odrzavanje iako ima svoj vek. Recimo ako dvoumis izmedju motora ili modela i uzmes onaj kojemu su delovi (servis) nesto jeftiniji a na tom ti nakon nekog kraceg vremena ode zamajac onda sve pada u vodu! Gume nisu mala stavka u odrzavanju! Znam mnoge koji NIKADA nisu imali novca da kupe nove gume od 17 ili 18" a voze skupe aute. 

dakle cene odrzavanja identicnog modela sa istim motorom i stanjem samo zbog guma mogu znatno da variraju!

Nadam se da nisam previse odlutao u OFFF?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobra ocena!

Novom Bravu definitivno fali model sa 3 vrata! Samo zbog toga cu i dalje ostati veran GPu. 

Za par godina ako se nesto kod Fiata ne promeni jedino nova KIA Pro Ceed. MiTo je bolesno dobar ali je isto tako i nepravdano skup kao i Lancia Delta (koja je ipak klasa za sebe) dakle jednostavno u toj klasi kod Fiata fali nesto kao Stilo sa 3 vrata koji je i dan danas unatoc godinama i broju pojava na putevima!

 

+1

Dopada mi se izgled Brava, ali jednostavno ne deluje agresivno sa troje vrata. Sa druge strane, na onoj photoshop-iranoj slici koju je Sikter okačio 3v Bravo bolesno dobro izgleda, šteta samo što ljudi u Fiatu neće to da vide..

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta smatras pod cenu odrzavanja? 

Ja ne prelazim godisnje puno kilometara a i auto mi ima malo kilometara tako da me je odrzavanje za ovu godinu kostalo 3500 dinara (3l ulja + filter ulja-zamena besplatna) inace mali servis (kod GP veliki i ne postoji-tek kad se menja lanac) u ovl servisu kosta oko 10 000 din a drugde i manje. Kod GPa cenu servisa povisuje veoma skup filter goriva (dizel)  a kod,  vecih motora 1.6 i 1.9 kolicina ulja tako da u konacnici dodje isto.

Diskovi i plocice kao i svi drugi delovi variraju ovisno o proizvodjacu i kvalitetu ali u slicnom kvalitetu cene se ne razlikuju znacajno dakle sve je to tu negde.

Na cenu odrzavanja najvise utice samo stanje vozila inace cene delova su za konkretne modele dosta slicne ako si na to mislio.

Plivajuci zamajac nitko ne racuna u potrosni materijal i redovno odrzavanje iako ima svoj vek. Recimo ako dvoumis izmedju motora ili modela i uzmes onaj kojemu su delovi (servis) nesto jeftiniji a na tom ti nakon nekog kraceg vremena ode zamajac onda sve pada u vodu! Gume nisu mala stavka u odrzavanju! Znam mnoge koji NIKADA nisu imali novca da kupe nove gume od 17 ili 18" a voze skupe aute. 

dakle cene odrzavanja identicnog modela sa istim motorom i stanjem samo zbog guma mogu znatno da variraju!

Nadam se da nisam previse odlutao u OFFF?

Hvala na pomoci.Lepo receno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja svoj glas dajem GPu zbog svežijeg izgleda.o ostalom ne mogu da sudim jer ni jednog nísam vozio,niti se vozio u nekom. Sebe pre vidim u nekom GPu nego u Stilu. sada vozim punta mk2, pa mi nekako logičan sled da predjem na gp,a ne stila koji je još od 2001. manje-više isti.

Stilu kapa dole zbog toga što je 'nacionale' u srednjoj klasi i sto će teško neki auto uskoro da bude to što je Stilo kod nas- mnogo od auta za malo para.

Share this post


Link to post
Share on other sites

grande punto vise nego korektan auto. posedujem ga i jako mi se svidja i sa 3 i sa 5-oro varata. unutrasnjost po meni vise nego dobra-ja prezadovoljan. e sad stilo: nisam posedovao jesam vozio. naravno shodno godinama ne toliko atraktivan kao gp pogotovo onaj sa 5 vrata dok je stilo sa 3-je vrata skrooooz druga prica. unutrasnjost u zavisnosti od opreme u mnogome varira. medjutim ono sto mene neverovatno fascinira to je broj fiat stilo vozila na nasim putevima :). definitivno postao najbrojniji auto novije generacije u Srbiji. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koje godine je Gp prestao da nosi plavi Fiat znak?

koliko ja znam od 2008. kada je i izašao novistari GP :D

Poslato iz Grande Punta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nesto na brzinu gledao jednog '07god. i vidim plavi znak, pa pomislih da je mozda menjana limarija..

Share this post


Link to post
Share on other sites

od 2008. se proizvodio navodno nov model ustvari isti sa manjim izmenama enterijera i dodatne opreme ........

Poslato iz Grande Punta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od 2009. su i skinuli Giugiaro znak za boka, tj nakon kupovine Italdesigna od strane VW

 

Generalno, ja sam sa svojim GP vise nego zadovoljan. Jedino sto mi smeta je sto je tvrd skoro pa kao Golf 2. Fabia 2 je Citroen DS za GP.

Edited by Elra

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ja sam bio ubedjen za Giugiaro nalepnice da mi nisu zalepili kad sam video odlepio sam :blink:

Poslato iz Grande Punta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nista sto Petar sa svojim stikerima ne moze da sredi :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Koje godine je Gp prestao da nosi plavi Fiat znak?

koliko ja znam od 2008. kada je i izašao novistari GP :D

Poslato iz Grande Punta

 

Crveni (aktuelni) znak je uveden od sredine 2007 godine.

Od sredine 2008 je nesto izmenjeno na struji u autu pa bi trebalo malo obratiti paznju na to pri eventualnoj kupovini delova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni, a vozio sam punta 1, 2, stila i sad novog brava, kad sam prvi put seo u GP , na nekom sajmu, prvi utisak je da je isti punto 2, tj iste sirine, samo malo duzi. Kad sam seo u stila dugo nisam mogao da se priviknem na to sto je prilicno i siri, a i duzi. Mnogo lakse mi je bilo da se priviknem na novog brava , nego na stila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo je svojevremeno bio primetno siri od vecine konkurenata u klasi, kupe i dodatno. Cak je bio po tom pitanju u rangu sa vozilima iz klase iznad...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja sam pre dva meseca kupio grande punta 5v, 1,3 m-jet, sa namerom da prodam stila i ostavim grandea, ali nakon mesec dana vozikanja ipak sam prodao grandea. Istina, bilo je razloga za i protiv, nisam mogao da se odlučim pa sam oba stavio u oglase, za stila niko nije zvao dok je grande otišao za jedno prepodne. Mogu da kažem da sam zadovoljan tim ishodom, a i razlika od oko 1500EUR-a kolika je prodajna cena mojih automobila mi je ostala u džepu.

 

Svaki auto ima svoje prednosti, meni stilo više odgovara isključivo zbog veličine (pre svega veličine sedišta, koja su u stilu kao fotelje, a u grandeu kao....kao sedišta u opel korsi D, koju sam jednom imao prilike da vozim službeno, i koju pamtim po extremnoj neudobnosti), ali da sam niži i sitniji verovatno bi mi i grande bio ok, pošto je poprilično prostran za tu klasu vozila.

Motor 1,3 mjet mi je na mojim uobičajenim relacijama trošio u proseku litru manje nego stilo sa 1,9jtd-om. Ipak je grande teđak oko 1100kg, ne može da troši malo kao mali punto.. Ono što mi se nije svidelo je izražena turbo rupa zbog koje sam mislio da sa autom nešto nije u redu, ali kad se stisne gas auto leti, skoro kao stilo. Međutim, pri vožnji od 120kmh traži više obrtaj, i za razliku od stila gde noga nesvesno pada a auto ubrzava, kod grandea sam stalno morao da "dodajem" gas da bih održavao brzinu..

 

Na grandeu nisam imao još nekoliko sitnica na koje sam navikao u stilu: podešavanje visine pojasa, tri brzine brisača u režimu rada sa pauzom, pepeljaru, ne možeš nigde da spustiš flašicu kole od 0,5l, ne možeš da otvoriš gepek spolja bez ključa...

 

Što se tiče prednosti grandea, to je pre svega zvučna izolacija koja je bolja, manje huči vazduh oko njega, trap je sigurno bolji i naravno niža cena registracije, potrošnje i održavanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uvek sam se pitao zasto kod nas Grande nije doziveo ni blizu takvu popularnost kao prethodni Puntici. A nije ni mlad auto, poceo je da se radi 2005.

Po meni, sasvim korektan autic kome ne treba vise prostora.

Vlado, kakvi su ti kederi na vratima na Stilu, imas li suspleh?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grande definitivno ima losiju izolaciju od Stila, ponekad mi je neprijatan za opusteniju voznju, uvek cujem motor. Pa ga usitnim na preko 3000 obrtaja i vec je bolje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa gde si vlado kućo stara ?  :thumbup:

Od koliko obrtaja je povlačio grande ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo me, mrdam, ukinula žena internet :D

Grande povlači od..koliko se sećam oko 2500 obrtaja..

 

Grande definitivno ima bolju zvučnu izolaciju (mislim na izolaciju pri vožnji, ne na leru) kad se uzme u obzir huk vetra oko kabine, to me kod stila baš nervira. Moj stilo je 5v, sigurno je manje aerodinamičan od 3v, pa zato.. Suspleh nemam (imam ali u podrumu, nikako da ga montiram :( ) ali motor mi nije bučan, niti trese u kabini. Doduše, 1,3 mjet je daleko tiši na leru od jtd-a, ali pošto traži više obrtaje u vožnji je bučniji.. Verovatno mi se na stilu i gume čuju malo više jer su zadnje već za menjanje.. Sutra stavljam zimski set pa ćemo videti. 

Kederi ponekad malo škripuću kad je neravan put, šta da im uradim? Da ih podmažem nečim?

 

Grande je bio utegnut, 2007 god, iz uvoza, kao stilo što je bio dok nije zakrstario našim putevima.. :(

Edited by VladaNS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...