Jump to content
FAS Goran
KinG

Fiat Grande Punto - trese pri kretanju

Recommended Posts

Ljudi treba mi Vasa pomoc.... :wallbash:

Od pre neki dan mi Grande Punto 1.3 MJet trza kada krecem kada popustam kvacilo,a u voznji nista. Lici mi kao na lamelu ali mi je cudno sto u voznji ne proklizava, vuce extra i pedala pri kretanju je nisko kako treba. A da i da napomenem kad vozim recimo 4 u kolima vise trza pri kretanju nego kada sam sam.

Jel neko mozda zna sta to moze da bude ili je imao slican problem? :(

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se kaze i vreme mu je...Moje da izdrzi i 100 bio bih zadovoljan...

Edited by Mateo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ipak pre provere kuplunga(kvacila) predlazem proveru krstaka poluosovina na uvodu u diferencijal t.j. menjac. Ima tema povodom ovoga. Jedan od saveta je "nagurati" grafitne masti da bi se produzila"agonija" do neizbeznog ! :thumbup: Radi , provereno ! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali mene buni sto kad se krece prvom podrhtavaju i tockovi po malo i onda odmah prestane... :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali mene buni sto kad se krece prvom podrhtavaju i tockovi po malo i onda odmah prestane... :wallbash:

Meni na puntu je tako treslo i nije bilo do kvacila nego je srednji nosac motora dole kod menjaca oslabio pa sam tu utisko safcigerom gume od gumenog creva zato sto auto kad krene on malo nosac nakrivi ako je oslabio on u nosacu pocne da trese a tebi se cini da je kvacilo otad krece ko nov mozda i bolje...Proveri to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

veki imam alfu 147 jtd, menjao sam i zamajac i kvacilo i auto mi trese pri polasku i dalje..

jel taj nosac koji si ti sredi mozda lici na ovaj, nisam bas strucnjak za mehaniku, ali sam

uslikao ovo u kanalu

2011-04-21_18.02.29.jpg?sid=&mbox=INBOX&uid=313&number=4&filename=2011-04-21%2018.02.29.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

veki imam alfu 147 jtd, menjao sam i zamajac i kvacilo i auto mi trese pri polasku i dalje..

jel taj nosac koji si ti sredi mozda lici na ovaj, nisam bas strucnjak za mehaniku, ali sam

uslikao ovo u kanalu

2011-04-21_18.02.29.jpg?sid=&mbox=INBOX&uid=313&number=4&filename=2011-04-21%2018.02.29.jpg

nisi izbacio da valja

2211581.jpg

e samo sto je meni supalj malo sa strane i na ovu jednu stranu sam gume utisnuo na ovaj veci krug ovaj je izgleda modifikovan i bolji jer ima vise gume a moj je bas sa strana prazan

Edited by Veki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od pre neki dan mi Grande Punto trza kada krecem kada popustam kvacilo,a u voznji nista. Lici mi kao na lamelu ali mi je cudno sto u voznji ne proklizava, vuce extra i pedala pri kretanju je nisko kako treba. A da i da napomenem kad vozim recimo 4 u kolima vise trza pri kretanju nego kada sam sam.

 

King, kako si izlečio problematiku na kraju?..šta je bilo u pitanju?

 

- Mene to takođe od skora muči na mom GP-u, 1.3 mjt, 55kw, '07 (180.000km pređenih). :(

 

Kada krećem iz mesta, u točkovima se javljaju mali trzaji (podrhtavanja) koje više preko pedala i volanu osećam nego što to celo vozilo zaposeda. Kada mu dam za nijansu nešto jači gas, trzaji se nepojavljuju. I sad ne znam dal' da ga vozam u tom stanju il' da pičim u servis.  <_< Mada, idem uskoro do burazera pa ću na njegov kanal da malo izdetaljišem o ovome što Veki priča. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamenjen ceo set (lamela, korpa i druk lezaj - nema plivajuci zamajac) i ponasao se kao nov posle toga. :thumbsup:

Edited by KinG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se dešava nešto slično od pre mesec ili dva. Kad krećem iz mesta oseti se lagano podrhtavanje (naročito na uzbrdici), ali kad malo dam gas prestaje. Takođe pri kretanju iz mesta čuje se kao da nešto jednom "cakne" i posle sve bude normalno. Primetio sam da se to ređe dešava kad je auto zagrejan.

 

Na leru radi normalno, kad se pali i gasi nema vibracija udaraca i slično, u vožnji (osim pri kretanju iz mesta) vuče normalno, pedala kvačila "hvata" na sredini, menjač ide normalno u sve brzine..

 

Set kvačila sam menjao pre otprilike 10 000 km, a tad sam zamenio i onaj donji nosač motora (tzv reket).

 

Pomoć, mišljenje, iskustvo?! :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

GP 2006 55kw 135 000km kod mene 9godina. Lanac, spaneri pk kais pumpa vodena zamenjeni pre 1000km, set kvacila druk lager menjani na 90 000km. Potrosnja 5l Beograd Nova pazova normalne voznje. Gradska voznja 7.5l miljakovac-centar. Auto kad se zagreje i kad je na uzbrdici pri normalnom  kretanju trese dok mu se ne da gas. Ovo se javlja i po ravnom kada samo popustam kvacilo bez gasa ali je mnogo blaze. Ovo ume da me da iritira kada je guzva na gazeli i jako je tesko naci balans na kvacilu da se lupanje izbegne, Kvacilo mekano menjan i cilindar kvacila, nosaci dobri i za solje amortizera kaze majsor da su dobri. Majstor kaze da teram tako i da je verovatno nesto sa korpom. Mene zanima da li to sto trese moze da napravi vecu stetu ako nastavim da vozim sa tim problemom. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moz biti korpa moz biti plivajuci (ako ga model ima). Da li je proveravano isto pri menjanju druk lagera i seta kvacila ?

Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plivajuci nema taj model od 55kw valjda? Isti majstor je menjao kvacilo i sad lanac, pre menjanja lanca je bio taj problem ali manje izrazen, on kaze da je to korpa i da teram tako pa kad se pokvari da se menja i da je to ne moze da steti auto nego samo da iritira vozaca. A ja ponekad imam strah kad to zatrese da ce sve da popuca.  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li mogu potokomer da proverim sam? Tako sto iskljucim maf senzor kada je auto zagrejan i probam u voznji? I gde se nalazi?

Edited by azoran

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozes...Iskljucih ga kada god hoces i vidis kako ce auto da se ponasa.Ukljucice ti Check Engine lampicu ali ce je i iskljuciti posle nekog vremena kada sve vratis nazad.Nalazi se na crevu pre ulaska u kuciste filtera vazduha ali mislim da ti je lakse da izguglas i vidis na samoj slici gde se nalazi.

@azoran

Edited by werp690

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...