Jump to content
FAS Goran
sazi

Uno 1.5 - širenje rubova

Recommended Posts

Kod "Macure" u Tosinom bunaru. On ima masinu za grejanje i sabijanje opruga. Ja to kod njega imam vrlo povoljno. On ima profi masinu za to a i oni sami brinu brigu koliko auto moze da se spusti, ti kazes da li zelis da bude patos,ili toliko i toliko od zemlje,naravno ako je sve to realno. :D U principu,mogu da ispune svaku realnu zelju sto se tice spustanja. To je neka masina koja se montira na oprugu i ona sama zagreje i sabije oprugu na zeljenu velicinu. a? Dobra fora? :thumbsup:

Bane, hvala na silnim informacijama. Castim pice kada se vidimo na nekom skupu, stvarno se trudis svakome da pomognes. :unworthy::clap:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd javi ako ti nije problem koliko su ti oni preporucili kao max za spustanje ako ti nije problem kada budes to radio, posto ima i moj drug sabijenu oprugu i skracivali smo mu malo stos gumu da amotizer moze da ima neki redovan hod ali i dalje nema nekog prostora za vise spustanja od 3cm, dalje ako ode onda kad uleti u neku rupu odvalice amortizer... Ja sam meni bez problema spustio auto u odnosu na fabricki za 8cm, posto nisam koristio nikakve fabricke sabijene opruge koje su smesne po trvdoci nego sam uzeo 4 puta tvrdju oprugu koja je duplo kraca od fabricke i namontirao...

Inace to sto je Bane napisao, to su sve balonjare od guma :harhar: Ako ces vec preci na 14", onda barem stavi 185/55 gume ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci ove sa ET 35 ne bi trebalo da kace o rub.

Ja sam nesto montirao probe radi 14" sa ET 35 nazad, i mislim da je felna nalegala na oprugu, ali kao sto rekoh, svi kazu da nazad na una moraju distanceri. To sam bas citao po dosta stranih foruma, pa verovatno zato i postoje ti fabricki.

Resenje je ili staviti tako neke sa ET 30-35, ili naci felnu koja nije 7j... ne znam kakav bi slucaj bio sa 6.5j

Ja sam razmisljao da stavim one od punta sporting 15", one su ako se ne varam 6.5j

A voleo bih, kada bih mogao, da nadjem fabricke od pande 100hp....one su mi se svidele :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci ove sa ET 35 ne bi trebalo da kace o rub.

Ja sam nesto montirao probe radi 14" sa ET 35 nazad, i mislim da je felna nalegala na oprugu, ali kao sto rekoh, svi kazu da nazad na una moraju distanceri. To sam bas citao po dosta stranih foruma, pa verovatno zato i postoje ti fabricki.

Resenje je ili staviti tako neke sa ET 30-35, ili naci felnu koja nije 7j... ne znam kakav bi slucaj bio sa 6.5j

Ja sam razmisljao da stavim one od punta sporting 15", one su ako se ne varam 6.5j

A voleo bih, kada bih mogao, da nadjem fabricke od pande 100hp....one su mi se svidele :)

drugari moji,mnogooo je 7j za una verujte mi,zato i kaci,a sa felnom 14com,od 5,5j,ili 6j i distancerom et30,32,35,38 bez problema se montira i cak ne treba distancer!po meni je to taman za una,plus ako se stavi mali profil gume i ako se spusti to je vrh,mislim da sam negde postavio sliku una sa 14com i spustenim oprugama!!!

Hvala na komplimentu! :rolleyes:

Imam ja dva distancera,a recicu vam i vi sami kako mozete da napravite za 10 min posla! Hahahahahah,to cu vam reci na pp! :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi ovako, ja na kolima ako nesto volim, to su felne :rolleyes:

Stoga, na mog unica jednostavno moraju da idu 15":D ...jace je od mene jbg.

Pa evo gledam engleze, poneki furaju i 16", a 15" su standard tako reci :)

Cak se secam i tabele negde da sam naleteo, sa dimenzijama guma za razlicite felne, za fiat grupaciju. Secam se da je uno isao do 15" sa gumom 195/45. Na mestu za 16" je vec stajao prazan prostor :D

Sad bar znam sta da trazim, a da ne kaci, a to su felne ispod 7j...recimo 6.5j bi bilo lepo :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...