Jump to content
FAS Goran
Jagodinac

Čip tuning posledice?

Recommended Posts

Ovo sto se desilo na ovom autu je klasicno crkavanje turbine.To je moglo da se desi i bez chipa.

Da ima losih mapa to je tacno,ima ih na svakom cosku..Treba da se cuvate toga ima sve vise.

Moj savet ako nemate dovoljno poverenja i novca nemojte davati svoj auto bilo kome,nije chip tuning vise nedostizna stvar,ima i kvalitetnih mapa po pristojnoj ceni.

Ne znam da li sam ovo kacio ali u svakom slucaju treba procitati, dosta je korisno i mislim da u popunosti odgovara ovoj temi :yes

http://turbotoys.rs/?page_id=142

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li sam ovo kacio ali u svakom slucaju treba procitati, dosta je korisno i mislim da u popunosti odgovara ovoj temi :yes

http://turbotoys.rs/?page_id=142

Lepo objašnjeno nema šta, baš tako stvari stoje.

Samo mi jedna stvar nije jasna, pogledao sam šta sm nudi za moj motor i to mi nikako ne deluje realno. U optimum mapi vi dižete KS za oko 30% sa 101 na 129. A u power za oko 40% sa 101 na 138. Optimum mi nikako ne zvuči kao optimum, power je već neka druga priča verovatno ne podrazumeva samo remap već i neke hardverske zahvate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li sam ovo kacio ali u svakom slucaju treba procitati, dosta je korisno i mislim da u popunosti odgovara ovoj temi :yes

http://turbotoys.rs/?page_id=142

Lepo objašnjeno nema šta, baš tako stvari stoje.

Samo mi jedna stvar nije jasna, pogledao sam šta sm nudi za moj motor i to mi nikako ne deluje realno. U optimum mapi vi dižete KS za oko 30% sa 101 na 129. A u power za oko 40% sa 101 na 138. Optimum mi nikako ne zvuči kao optimum, power je već neka druga priča verovatno ne podrazumeva samo remap već i neke hardverske zahvate.

OPTIMUM - Optimalno pojačanje snage Vašeg vozila prema svim preporukama uz zadržavanje parametara u propisanim ECO normama...

POWER - Maksimalno pojačavanje vozila koje osim čip tuninga uključuje i razne druge prepravke a na nekim modelima čak i drugu turbinu,dizne,intercooler...

Taj motor dozvoljava u optimum varijanti toliko povecanja snage, a da se ispune svi zadati uslovi :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@TT Tuning

OK, valjda ti bolje znaš od mene neću da protivrečim, moje lično mišljenje da taj tzv optimum sa 100 na 130 nikako nije tuning ni u ECO a ni u drugim normama. Zašto su onda uopšte skidali Euro2 sa 105KS na 101KS ako i sa 129KS zadovoljava ECO norme?

Tjuner sa kojim sam se dopisivao tvrdi da je 130KS gornja granica za taj motor i da je pre toga neophodno dobro proveriti stanje motora uz napomenu da ne bi za motor nikako valjalo da je prešao više od 100Kkm u suprotnom može izazvati oštećenja motora i turbine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

.... Jedan solidan tuner mi je kukao kako najviše problema ima sa tuningom HDI motora. Trudim se da pronađem JTD-a ili malog 1.3 koji je poginuo od tuninga ali mi slabo ide (tražeći na ovom forumu i na fiatforum.com, chiptuners.org) .....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja citajuci ove postove vise nisam pametan da li da radim chipovanje ili da kupim drugi auto :D

Vuletova mapa je dobra, tj. auto ide odlicno, poteze kao nezdrav... E sad, koliko je mapa dobra, to ne moze niko da zna. Cak ni majstori koji ih prave.

Zet stavio na Megan cipelicu mapu, nagurao ga na 150KS, pitacu ga kako se zovu momci, stavili su mu nalepnicu pozadi na staklo...

Ne da se oseca razlika izmedju 120 i 150ks, nego je nezdravo. A da, dimi ko blesav, ortak mu vozi Seat crveni nabudzeni, uvek je garav pozadi ko nezdrav :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vuletova mapa je dobra, tj. auto ide odlicno, poteze kao nezdrav...

Tebe sam provozao sa prvom mapom i 300 kila tereta, a sada mi je već četvrta (i poslednja) verzija ubačena :whistle:

A ti ako ne čipuješ auto, ja ću pešaka doći u BG, razbiti ti staklo koje ćeš ti kasnije platiti, i oterati na čipovanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:D

Ne znam koju da uradim, tebi je vec treca. Treba i xenone umesto sociva da stavim, sutra ujutru ide na mali servis... Treba sta oces, ne znam odakle da krenem. :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nećeš xenone umesto sočiva stavljati ludaku jedan :rofl: nego u sočiva.

A mapu uradiš tamo gde sam ti rekao, kažeš koliko hoćeš, šta i kako i tako ti se i napravi...

Meni je četvrta verzija jer je auto prolazio kroz faze nekih mehaničkih prepravki, pa smo shodno tome postepeno dodavali i evo sada je finalna verzija tu, nema dalje sa ovim diznama i turbom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta cu, ne razumem se, imao sam pre ovoga Audi 80 B4, nista nisam budzio, tad xenoni nisu bili u modi, mape niko ni spominjao nije... Isao Audi ko munja. :)

Ovo je sad neko novo vreme, neki novi klinci :D i dizel automobili. :thumbsup:

Edited by life master

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...