Jump to content
FAS Goran
urkozamanje

Punto mk.2a - H7 xenon umesto H1 night braker?

Recommended Posts

Pitanjce jedno, u pitanju je punto MK2a, e sad imam H1 sijalice za oboreno svetlo, jel mogu da stavim H7 xenon sijalicu u oboreno umesto malopre navedene?

Share this post


Link to post
Share on other sites

:thumbdown: treba iz FR da dobijem KIT ali H7. Nema veze videcu ako budem mogao da ga menjam sa nekim za H1, pa da ga ugradim kod sebe.

Hvala ti.

Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre mesec dana sam kupio isti model Punta (jos nisam stigao da ga slikam i predstavim)i prvo sto sam morao da uradim je poliranje farova i ugradnja ksenona. Nisam mogao da verujem kako lose farove ima. Uskoro cu morati da ih otvorim i ocistim iznutra da bih izvukao neki maksimum iz njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj to da radis!!!!

Kao prvo, jako tesko ces ih otvoriti, a da ih ne syebes pri tom.

Kao drugo, nista neces postici, posto to samo izgleda da je iznutra, a u stvari je spolja ispucao lak.

Sve ovo govorim iz iskustva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj to da radis!!!!

Kao prvo, jako tesko ces ih otvoriti, a da ih ne syebes pri tom.

Kao drugo, nista neces postici, posto to samo izgleda da je iznutra, a u stvari je spolja ispucao lak.

Sve ovo govorim iz iskustva.

pozdrav druže, imam jedno pitanjce za tebe, vidim da na tvom puntu imas ove maske što dolaze na far do branika i to mi se sviđa ali ne znam gde da ih nabavim ako može mala pomoć. Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi od punta do punta... Negde su H1/H1 a negde H7/H1.

da li je moguce da ima kombinacija H7/H7/ i maglenka sve u istom faru u pitanju je punto mk2a 2000god 1.9jtd hlx :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi od punta do punta... Negde su H1/H1 a negde H7/H1.

da li je moguce da ima kombinacija H7/H7/ i maglenka sve u istom faru u pitanju je punto mk2a 2000god 1.9jtd hlx :question:

Moj je isto godiste sa hlx samo benzinac i ima H7/H1 . . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima!!! Moj je 1.2 16 '02 hlx H7/H7 i maglenke... Kad sam vec tu, da li i vama crkavaju sijalice cesto, meni za kratko svetlo ne mogu da spoje da rade obe mesec dana, probao sam i wurth, magneti marelli, osram night braker/up 4000k/plus, varta, neki krs, i poslednja sto sam zamenio mi je ckla sutra dan!!! I sad vozim na maglenke zbog murije, resio sam da ih ne menjam vise!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav druže, imam jedno pitanjce za tebe, vidim da na tvom puntu imas ove maske što dolaze na far do branika i to mi se sviđa ali neznam gde da ih nabavim ako može mala pomoć. Hvala

Uf, ne znam. Tamo gde sam ja nabavio, vise nema odavno, a stvarno ne znam gde bi moglo da ih ima sada. Jesi li probao da narucis preko interneta (ebay i slicno)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

trazio sam na netu ali nista ne nalazim, naletim na one maske što idu sa gornje strane (što ih zovu mrštalice) ali ove kao tvoje nigde nevideh a mnogo su dobre i lepše stoje nego one pomenute.

u svakom slucaju googlam dalje dok ih ne iskopam negde. HVALA :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima i sa moje strane. Nesto me u poslednje vreme zainteresovali prijatelji za Xenone, pa evo pitanje u vezi njih.... Sta je potrebno da klasicne H7 sijalice na mom puntu zamenim Xenonima H7 ? Da li se samo sijalice menjaju ili ide komplet sa balastima? Koju mi snagu istih preporucujete (K)?

Inace moj Puntic (mk2) JE 2000 godiste - 1.2, 8v, i ima ugradjene H7 sijalice i na nestu oborenog fara i na mestu dugih svetala...znaci H7 / H7. ( Vidim da je bilo pitanja da li posoji i ta varijanta, pa eto kao odgovor na to podpitanje sa foruma...postoji)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupis set ksenona H7 i ugradi ti majstor i ne brines, naravno da se menjaju sijalice, ugradjuju se balasti ... ne vole ovde na forumu da sija mnogo, uglavnom se preporucuju 4300 K

procitaj teme pa odluci sam

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=43708&st=880

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=54152&hl=xenoni&st=120

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako zelis, mozemo da probamo led h7 22w 1200 lumena, koje sam kupio za stila, ali ne odgovara jer nemam socivo. Sijalice su samo probane i rade bez greske.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...