Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
dzinke

Fiat Bravo - sa 1.4 12v na 1.6 16v

Recommended Posts

Da li bi iko mogao da ukratko napise sta bi sve trebalo menjati pri promeni motora 1.4 12v ---> 1.6 16v Fiat Brava.

Na mnogim razlicitim mestima sam cuo da je 1.4 najlosiji motor koji je fiat napravio, a da je 1.6 daleko bolji!

Unapred hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

secam se teme sa jednog drugog foruma, moguce je prebaciti ali ima petljanja oko menjaca, 1.6 ima poluge a kod 1.4 je na sajlu, a ono od delova ti treba jedan dobar stranac 1.6 ali sigurno bi se pojavilo nesto sto bi trebalo da se dokupi tako da je to mnogo para za takav projekat, neisplativo a neces nesto mnogo da napredujes, smori i 1.6 posle nekog vremena i trazi se jace. Razumem ja kad je neko sentimentalno vezan za neki auto, ali kao sto bi svako rekao prodaj, dodaj malo i uzmes fabricki sklopljen 1.6 16v

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem je taj da sam već 2-3 puta menjao bregastu... Ni jednom do sada [nakon popravke] auto nije radio dobro duže od godinu dana. Kome god da pomenem 1.4 12v pričaju da prodam što pre jer je kod tog modela bregasta najveći problem. Nisam sentimentalno vezan za auto ali u ovakvom stanju ne vredi pa sam zbog toga razmišljao o ideji da promenim motor i kasnije odlučim: zadržati ili prodati. Hvala na odgovorima. Naravno, još uvek ništa nisam uradio.

Trenutno tražim CEO motor i već postaje svejedno da li je 1.4 12v ili 1.6 16v ili 1.2 16v jer se odužilo a meni se ne da čekati više. Ukoliko neko ima korisu informaciju vezanu za moj problem bio bih zahvalan da ostavi pm.

Hvala još jednom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imamo Bravo/Brava auto koji je nekad imao 1.4-12v od kog je sad ostao mjenjač i nešto instalacije.

 

Na netu ne mogu naći ništa o ovome. Osnovno pitanje je, dakle:

Postoji li bilo koji drugi FIAT/Alfa/Lancia benzinac koji se može zavrnuti na mjenjač od 1.4-12v?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

...ima petljanja oko menjaca, 1.6 ima poluge a kod 1.4 je na sajlu, a ono od delova ti treba jedan dobar stranac 1.6 ali sigurno bi se pojavilo nesto sto bi trebalo da se dokupi tako da je to mnogo para za takav projekat, neisplativo a neces nesto mnogo da napredujes, smori i 1.6 posle nekog vremena i trazi se jace. Razumem ja kad je neko sentimentalno vezan za neki auto, ali kao sto bi svako rekao prodaj, dodaj malo i uzmes fabricki sklopljen 1.6 16v

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ispadne da ovaj 1.6 16v lakse ubaciti naknadno u Yuga (gde pase na njegov menjac :D ) nego u Brava za koji je i namenjen :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam kako izgleda swap na 1.6 - mjenjač i komplet mehanizam šaltačice, poluosovine, sajle kvačila i gasa, nosači motora, ecu, motorna senzorika i pumpa goriva. Moguće da sam nešto trivijalno preskočio.
Moje pitanje nije glasilo: "Šta mi treba da stavim 1.6 16v u Bravo 1.4"; već: "Da li postoji Fiat/Alfa/Lancia motor iz tog perioda koji odgovara na 1.4 motor?"

 

Šta je uopšte taj 1.4, je li to neki FIRE blok možda, ili...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A to ti je ista porodica kao 1.8 16v, pa onda redom 1.4, 1.6, 1.8 i 2.0 TS 16v iz Alfi. Ti su svi kao i 1.4 12v Pratola blok. Samo koji su mjenjači identični je dobro pitanje. Ovaj 1.4 12v ima mali poddimenzioniran mjenjač.

Edited by N.N.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...