Jump to content
FAS Goran
Xepoj

Parking servis Beograd

Recommended Posts

Beograd: Parking servis uklonio nepropisno parkiran Ferrari

 

ferrari%20bg%201.jpg

 
Iz Ulice vojvode Stepe pre neki dan je uklonjen nepropisno parkiran Ferrari. Direktor Parking servisa Andrija Čupković objavio je fotografije Ferrarija nepoznatog vlasnika, koji ga je parkirao na trotoaru i tu ostavio. Ispod ovih slika, Čupković je napisao da je ovo još jedan primer da ''nema povlašćenih vozača''.
 

ferrari%20bg%2011.jpg

 
preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od 1. februara plaćanje parkinga po minutu

 

144019-parking.jpg

 
Od ponedeljka 1. februara korisnici zonskog sistema parkiranja i SMS parkirališta u Beogradu mogu da plate parking po utrošenim minutima, pomoću START-STOP aplikacije, a ne samo po satu, kako je to do sada bio slučaj. Takođe, putem ove aplikacije moguće je i plaćanje parkiranja za više vozila istovremeno, u bilo kojoj zoni. Na ovaj način, naplata parkinga biće pravednije regulisana s obzirom da će vozače parkiranje u zoni koštati onoliko koliko su ga zaista i koristili.
 
Aplikacija se za Android operativni sistem preuzima sa Google Play Store, za iOS operativni sistem sa Apple servisa – AppStore, a moguće joj je pristupiti i pomoću Internet pretraživača odnosno START-STOP WEB portala. Pristup aplikaciji podrazumeva zaključenje ugovora o korišćenju sa ''Parking servisom'' i može se sklopiti u poslovnicama Korisničkog servisa, koje se nalaze u Kraljice Marije 7, Starine Novaka 22 i Mileševskoj 51, u Beogradu. Pravo potpisivanja ugovora imaju domaća fizička i pravna lica sa prebivalištem na teritoriji grada Beograda, sa vozilom u vlasništvu, pod uslovom da nemaju dugovanja prema tom preduzeću na ime izdatih naloga za plaćanje dnevnih parking karata. Fizička lica prilikom potpisivanja ugovora treba da dostave na uvid ličnu kartu i saobraćajnu dozvolu. Pravno lice treba da dostavi dokaz o registrovanom sedištu firme na teritoriji grada Beograda, kao i da isto nije u postupku stečaja, likvidacije ili restrukturiranja i da ima vozilo u vlasništvu ili da je korisnik vozila upisan u saobraćajnu dozvolu. Prilikom potpisivanja ugovora, korisniku se dodeljuje korisničko ime i lozinka, koju je korisnik obavezan da promeni odmah posle prvog pristupa aplikaciji. Dodatne informacije o zahtevu za korišćenje aplikacije, kao i uslovima i načinu korišćenja, možete naći na sajtu ''Parking servisa''.
 
preuzeto sa - Auto Blog
 
--------------------------------------------
 
Model ugovora – fizičko lice:

U slučaju neizmirenja obaveza o roku dospelosti na računu, Preduzeće ima pravo na naplatu zakonske zatezne kamate na iznos dospelih potraživanja, kao i pravo na raskid Ugovora i naplatu potraživanja prinudnim putem.

Potpisivanjem ovog Ugovora, Korisnik aplikacije izjavljuje da je upoznat i saglasan sa odredbama Opštih uslova koje prihvata u potpunosti, kao i da je saglasan da se njegovi lični podaci mogu obrađivati od strane Preduzeća u skladu sa Zakonom o zaštiti podataka o ličnosti i koristiti u svrhe za koje su data.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Klasična navlakuša da legalizuju sistem sudskih izvršitelja. Mada, ovo i neće koristiti "problematični" korisnici, ali ipak... gde god postoji ugovor najeb'o si :) 

 

Inače letimično sam preleteo dokumenta koja se nude u vezi sa ovim pa kaže: 

 

 

Obračun za START-STOP se ispotavlja korisnicima po isteku svakog meseca u kome su ostvarene usluge parkiranja. Obračun se formira na osnovu utrošenih minuta za obavljena parkiranja, koji se sabiraju po svakoj zoni ponaosob, A NAKON TOGA SE OBAVLJA ZAOKRUŽIVANJE NA PRVI VEĆI CEO SAT za svaku od zona ponaosob. 

 

Nervira me što svaka akcija koja se prezentuje kao fer play i šta ja znam, na kraju ispada neko podvaljivanje. Naravno, neko ko redovno koristi parking sigurno će ovim metodom uštedeti i neće propasti zbog ovog zaokruživanja, a ni PS se neće obogatiti od zaokruživanja. Onda ide pitanje - ČEMU to podvaljivanje?! Zašto?! Glupo je jbt. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako stoje stvari, brat je pre meses dana isao u Beograd, parkirao kod autobuske stanice, poslao poruku za parkiranje, ali nije dobio odgovor, kad se vratio, zatekao je kaznu, nasao je radnika iz ps i ovaj mu je rekao da on ne moze nista da uradi, nego da se zali ps. Danas je opet isao tamo, opet ista prica, posalje poruku, nema odgovora. U medjuvremenu je izvadio listing poruka i poslao im da je u to vreme poslao poruku i nije dobio nikakav odgovor, a kad je zvao telefonom, rekli su mu da saceka i da ce oni njemu da jave sta se desava ... Jel zna neko sta ce da bude, jer auto se ne vodi na njega i nece da pravi probleme prethodnom vlasniku ... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno pitanje: cesto vidim na parkingu ispred zgrade kako vozaci sa tablama iz drugih gradova dobiju kaznu jer nisu platili parking. I onda mnogi kada se vrate do kola, a najvise oni sa BG tablama, samo bace papir na asfalt, sednu u kola i odu. Zna li neko da li se tu dalje nesto desava ili "pojeo vuk magarca"?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam dobio jednu kaznu kod autobuske stanice, samo sto sam je ja bacio u kantu za razliku od ovih sa BG tablama :D i nikad me niko nije cimao zbog toga, dok sam bio kuci cuo sam da oce da odnesu auto ako imas par kazni koje nisi platio, ali to sam samo cuo da je neko rekao da se nekome desilo, nisam video niti znam nekoga kome se desilo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gospodin i retko normalan, ugledajte se….

 

kontrolor.jpg

 

Jedna Beograđanka zaboravila je da plati parking mesto a onda je ugledala poruku koja je oduševila internet! Naime, umesto da je sačeka kazna, naišla je na rukom ispisanu poruku:

''Kontrolor je krenuo da vam kuca kaznu, pa sam vam uplatio SMS-om dva sata parkinga (do 12.10h). Kad se nađete u mojoj situaciji, pomozite i vi nekome da mu ne kucaju kaznu…'', napisao je ovaj anonimni heroj. Uz sve to, nacrtao je i jednog smajlija, a ne samo da je ulepšao dan zaboravnoj devojci, već o njegovom potezu priča cela Srbija!

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od danas (15. avgusta) radnici ''Parking servisa'' počinju kontrolu i naplatu parkiranja u ''Plavoj zoni''

 

parking%20servis.jpg

 

Kako pišu Novosti, radnici ''Parking servis'' od 15. avgusta na teritoriji Novog Beograda i Zemuna počinju kontrolu i naplatu parkiranja na opštim parkiralištima van zoniranog područja. Prostor duž Bulevara Zorana Đinđića i deo Zemuna, u krugu oko zgrade opštine i na delu Keja oslobođenja dobiće oko 1.500 novih parking-mesta u takozvanoj Plavoj zoni. ''Time je rešen dugogodišnji problem nepropisnog parkiranja, gužvi u saobraćaju, a stanovnicima tih ulica omogućeno je povlašćeno parkiranje'' - navode u ovoj gradskom preduzeću. Takođe, još jedan od noviteta koje ''Parking servis'' uvodi u narednom periodu jeste mogućnost da u zoni Sava centra svi koji imaju ''bus plus'' kartu mogu po simboličnoj ceni od 200 dinara da parkiraju automobile celodnevno.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Muke sa ''paukom'': Svaka peta žalba vozača osnovana

 

156455-pauk.jpg

 

Za devet meseci ove godine ''pauk'' je sa prestoničkih ulica uklonio 23.472 nepropisno parkirana automobila. Nepropisno parkiranje vlasnike automobila može skupo da košta i živaca i po džepu. Jer kad pregrme stres sa kojim se suoče kad umesto svog ljubimca zateknu prazno mesto, dočeka ih hladan tuš jer za mandatnu kaznu i pauka moraju da plate čak i više hiljada dinara. Neki, međutim, više veruju sebi nego rešenju koje izdaje saobraćajni policajac na osnovu fotografije radnika Parking servisa prosleđene elektronskim putem, i posle uložene žalbe uspevaju da povrate novac. Prema podacima MUP, za prvih devet meseci ove godine od ukupnog broja uloženih žalbi svaka peta bila je osnovana.

 

U Ministarstvu unutrašnjih poslova kažu da su od 1. januara do 30. septembra ove godine u Beogradu specijalnim vozilima JKP "Parking servis" uklonjena ukupno 23.472 vozila zatečena u prekršaju. ''U istom periodu uloženo je ukupno 198 žalbi na rešenja kojima je naloženo uklanjanje vozila'' - dodaju u MUP. ''Od ukupnog broja žalbi, 36 su ocenjene kao osnovane. Samo tokom septembra u glavnom gradu pauk je uklonio ukupno 2.800 vozila koja su zatečena u prekršaju. U istom periodu uloženo je ukupno 15 žalbi, a od toga tri su ocenjene kao osnovane. Broj uloženih žalbi je u padu.'' Međutim, treba imati u vidu da se mnogi vlasnici vozila nisu ni žalili. Neki iz lenjosti, drugi možda zbog nepoznavanja propisa i svojih prava, a treći verujući da su gradske službe u pravu.

Prema rečima Damira Okanovića, direktora Komiteta za bezbednost saobraćaja, sistem ''pauk video-nadzor'' - je legalan. ''To je regulisano Zakonom o bezbednosti saobraćaja, gde izričito stoji da ukoliko policajac u kontroli saobraćaja putem video-nadzora ili foto-zapisa utvrdi da je vozilo parkirano ili zaustavljeno, donosi rešenje u elektronskoj formi kojim nalaže uklanjanje vozila u roku koji ne može biti kraći od tri minuta'' - objašnjava Okanović. ''Stranka koja smatra da je oštećena ima pravo na prigovor koji podnosi Upravi saobraćajne policije. Oni to vrlo savesno obrađuju i ukoliko žalba ima osnova, vlasniku vozila se vraća novac''. Okanović dodaje da policajac ''nije jeftin'' te da je racionalnije angažovati jednog policajca u video centru, nego uz svaku ekipu ''pauka'' slati po jednog.

 

Inače, sistem ''pauk video-nadzor'' aktiviran je početkom 2009. godine. Tada je najavljeno da je osnovni cilj projekta da se poveća bezbednost i omogući što bolji i neometani protok saobraćaja u gradu, kao i da se donošenje odluka i komunikacija sa ekipama na terenu i građanima učine efikasnijim i transparentnijim. Međutim, ima slučajeva kada se zbog odsustva policajca na terenu i fotografije koja, ipak, ne može da preslika realnost, odluka o izdavanju prekršajnog naloga mora preispitati. Iako je Parking servis uvođenjem ovog sistema pokušao da pronađe rešenje za problem nepropisno i nebezbedno parkiranih vozila, činjenica da su ga još pre sedam godina najavili kao projekat kakav ne postoji u drugim metropolama delimično uliva nesigurnost u njegovu ispravnost i tačnost.

 

Fotografija, nesumnjiv dokaz?

Osnovu sistema ''pauk video-nadzor'' čine auto-dizalice, popularno zvane ''pauk'', opremljene terenskim računarima uz pomoć kojih kontrolori na ulicama šalju snimke nepropisno parkiranih vozila u dispečerski centar. Zaposleni u centru odmah izdaju nalog najbližoj auto-dizalici da se takva vozila prioritetno uklone sa mesta prekršaja. Nalog za prenos vozila sa njegovom fotografijom, lokacijom i tačnim vremenom opažanja trebalo bi da predstavlja nesumnjiv dokaz o nepropisnom parkiranju i razlozima prioritetnog odnošenja.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plaćanje parkinga i po minutu

 

parking servis.jpg

 

Od polovine oktobra sugrađani i gosti prestonice koji žele da u gradu parkiraju automobil preko nove aplikacije moći će da provere koliko je slobodnih parking mesta u garažama ''Parking servisa'' i da, kada nađu odgovarajuće mesto, parking plate uz pomoć iste te aplikacije. Najznačajnija novina ipak je to što će konačno biti omogućeno i plaćanje parkinga po minutu. To su vozači odavno tražili, ali do sada nije postojalo kao opcija.

''Postojaće i mogućnost za kupovinu dnevne karte. Na taj način ćemo građanima obezbediti veći komfor prilikom plaćanja parkirališta. Osim toga, uvešćemo i parking-pas karticu, a ona će biti puštena u rad 5. decembra'', ukazao je zamenik gradonačelnika Goran Vesić na sastanku Udruženja parkirališta Srbije. ''Parking-pas'' kartica će, kako je dodao, obezbediti korisniku neograničen broj ulazaka i izlazaka iz garaže u okviru zakupljenog vremenskog perioda. Biće omogućeno da se parking-pas kartica kupi na 24 sata, tri ili sedam dana, a da se sa istom karticom ulazi i izlazi neograničeno u sve garaže i na sva beogradska parkirališta.

Početkom naredne godine, oko 15. januara, biće uvedena i treća novina - pripejd kartica. ''Ta kartica će moći da se dopuni određenim iznosom i da se koristi sve dok na njoj postoji dovoljan iznos. Želimo da omogućimo građanima da lakše koriste usluge ''Parking servisa'' i da povećamo njihov komfor prilikom korišćenja gradskih garaža, ali i da idemo u korak sa svetom, gde se sve ovo odavno koristi'', najavio je Vesić na sastanku Udruženja parkirališta Srbije.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolje da nose one bahate ispred restorana i kafića na Vračaru nego što izmišljaju nove načine da uzimaju narodu pare. Da ja zovem 120 puta...traže mi tablice od bar 3 vozila...ja im dam i...?? Muuuu ništa!!! Ja se parkiram sa puntom..eto ih odmah. Pa da li je realno? Kada kažem da su nepropisno parkirani,mislim na takav način da ne može da se prodje ulicom,zagradjeni pešacki i itd..škola osnovna tu,totalno nebezbedno,pogotovo za decu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najviše me zanima ta buduća ''parking-pas'' kartica, npr. ona na 7 dana.

Po sadašnjem sistemu ovde kod mene u kraju, od 7 dana naplata se vrši radnim danima (od 08 do 17), i subotom (do 14:00). Plaćanje SMS-om, to nedeljno dođe 6 SMS x 150 dinara = 900 kinti. Ako to padne na npr. 500 dinara za tu novu ''parking-pas'' karticu na 7 dana, onda je ok...ali sve mislim da će samo simbolično da bude jeftinije u odnosu na danas...nešto tipa 849 ili sl. :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stigne mi danas obavestenje da nisam platio kaznu itd itd. Cudno mi je sledece, taj auto vozi moj klinac, u tom obavestenju pise da je adresa Cara Dusana u BG, on kaze da nije bio tamo a nisam ni ja, da li se desavalo da oni pogrese nekako. I druga cudna stvar je sto se to desilo po njima 11.10. , oni otkucali obavestenje 19.10. a meni stiglo danas 29.11. ?!?

 

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Tadej

 

Skini njihovu aplikaciju, direktan link OVDE.

Ubaciš tablicu auta i vidiš sve informacije...npr. čim ti izdaju kaznu to stigne preko aplikacije, možeš preko nje i da platiš (tako uvek iskoristiš onih 50% popusta za dnevnu kartu), i svašta nešto još.

Ne znam da li može retroaktivno da se vidi, tj. ako sada instaliraš i uneseš tablice da li će prikazati sve što već postoji u sistemu, ili samo od momenta instaliranja pa dalje...

To sa datumima, kada stiže redovno poštom, tako ide i može da bude i sa još više vremena između dana kada se prekršaj dogodio i dana kada stigne koverta. Faktički se time gubi onih 50% popusta. Mogućnost da oni pogreše postoji, ali realno je mala jer automatski ide sve i uvek ima fotografija tablica.

 

Svakako možeš da im se obratiš preko call centra i zatražiš da vidiš sliku jer sumnjaš da je tvoj auto uslikan. Ali, vrlo je moguće da oni kažu nešto u stilu ''videćete sliku na sudu'' (ako nećeš da platiš)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...