Jump to content
FAS Goran
Xepoj

Parking servis Beograd

Recommended Posts

Nadam se :/

mads nisam siguran.Iscitao sam ono resenje ali se ne spominje nikakvo placanje, nikakav broj telefona, nista...Oni su ga bas spremili za dizanje.Na svu srecu sam stigao koliko-toliko na vreme, jer ne znam kako bih kuci otisao posle

Share this post


Link to post
Share on other sites

MML.Ma ja njega ne bih ni video da mi nije jedan prolaznik rekao...Mogao je I da ispadne kako je stajao...

E ali postoji jedan problemcic.Ima neki pecat MUP-a na njemu :/

Mozda je to pandur ostavio, jer ima njegov broj znacke...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam, stvarno... :(

zacudilo me je sto nisam dobio kaznu na licu mesta nista.

Ma ja sam bio parkiran daleko od ulaza, na sredini negde

evo, na papiru pise da je resenje o uklanjanju vozila,kojim se vozacu nalaze uklanjanje vozila u roku od 3 min...a kako ja nisam bio tu, hteli su da ga odnesu...Ali i dalje sam zacudjen sto mi policajac nije na licu mesta spomenuo kaznu niti bilo sta drugo

ako pise resenje o uklanjanju vozila onda je samo to, uklanjanje, a s obzirom da ti nisu odneli auto resenje ne proizvodi nikakvo pravno dejstvo tj.  nema nikakve kazne. U ostalom da su hteli da te rebnu sa kaznom ne bi pristali ni da prekinu zapoceto dizanje dok ne izvadis pare, za slucaj da ih nisi imao oterali bi ti auto pa bi onda morao da platis "uslugu" + kaznu

 

E ali postoji jedan problemcic.Ima neki pecat MUP-a na njemu :/

To je samo potvrda da je resenje o uklanjanju izdato od strane ovlascenog lica, nista vise.

Edited by DjoleKG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima pauk nosi.posto postoji znak zabranjeno parkiranje i zaustavljanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slika nepropisno parkirane automobile,salje direkciji i onda oni salju kazne .

Zato sam ga i snimao,ne moze covek da izadje iz auta nego ovako krsi zakon i ometa saobracaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

I jos kaze pa sta, ja bi njemu dozvolu odmah o klin okacio barem na 8 meseci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

VAŽNE NOVOSTI IZ PARKING SERVISA:

Parking po minutu u zonama od sledeće godina

abcc29ed7ef209d5857533befbc2ebfa.jpg

Vozači koji se parkiraju u zoniranim delovima grada moći će od sledeće godine da plaćaju parking po minutu uz pomoć nove "Start-stop" aplikacije "Parking servisa".

Ovu aplikaciju za pametne telefone najavio je danas JKP "Parking servis" na 48. Međunarodnom sajmu zanatstva i preduzetništva u Celju.

- "Start-stop" sistem uvešćemo pošto su nam se pojedini vozači žalili da se parkiraju samo na 15 minuta, a plaćaju parking za sat vremena. Zato će uz pomoć ove aplikacije moći da, plate parking za onoliko vremena koliko su se zadržali na njemu. Recimo, budu pola sata u prvoj zoni isparkiraju se i onda se za nekoliko dana vrate u tu zonu i mogu ponovo da budu manje od sat vremena koliko je ograničenje - ističe Vladimir Bogićević, tehnički direktor "Parking servisa".

Ako je sat vremena parkinga u crvenoj zoni 56 dinara to znači da će vozači uz pomoć ove nove aplikacije plaćati manje od dinar po minutu parkinga.

- Softverski je ovaj sistem završen samo još razmatramo da li će građanima biti bolje da plaćaju parking pripejd ili postpejd. Uglavnom zainteresovani bi morali da sklope ugovor sa nama u našim poslovnicama, a ukoliko bi plaćali postpejd račun bi im stizao na kućnu adresu. Ovaj sistem će sigurno početi tokom sledeće godine - objašnjava Andrija Čupković, direktor "Parking servisa".

Na sajmu u Celju "Parking servis" je predstavio i sms sistem naplate parkinga za koji su zainteresovani slovenački, ali i austrijski gradovi.

- Reč je o srpskom proizvodu koji su napravili naši inženjeri. Na ovaj način izvozimo srpsku pamet. Već smo u ozbiljnim pregovorima sa Mariborom, Celjem i Ptujom, ali i Klagenfurtom koji su vrlo zainteresovani za ovakav sistem naplate - kaže Čupković.

Zainteresovanost Maribora za ovaj proizvod potvrdio je i Igor Kos, predstavnik uprave ovog grada.

- Sms naplata parkinga je svakako brżi i jeftiniji metod i mi želimo da budemo prvi grad u Sloveniji koji će to uvesti. Još smo u pregovorima da to ostvarimo - kaže Kos.

Preuzeto sa blic.rs

Edited by stefankmn

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad se popije ova takozvana dnevna karta tj kazna od 1800 din, da livazi onaj popust 50% ako se plati u roku od 8 dana ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ne vazi jer cini mi se da to nema nikakve veze sa ZOBS.

Ovo je druga stvar . Privatno preduzece ( mozda nekim delom i drzavno ) ali nije to isto kao i saobracajna kazna za pojas,svetla itd..

Bar mislim da je tako ;) mozda se javi neko ko ima tacnije informacije :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tačno je da nema veze sa ZOBS-om, ali je PS nedavno uveo mogućnost plaćanja pola doplatne karte ukoliko se uplati u roku od 8 dana. Bilo je i ovde na forumu reči o tome... ;)

 

U svakom slučaju to bi trebalo da piše na doplatnoj karti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...