Jump to content
FAS Goran
zlox

Fiat Stilo 1.9 JTD - neće da upali dok se ne ohladi / senzor radilice

Recommended Posts

Ove slike i napomena koji je alat mi najviše pomogle ,hvala  ivan.ik

Zamenio sam čudo. radi sve ok a imao sam problem sa pristupom do onog džeka da otkačim stari i da ubodem ovaj novi. malo je skučeno ali sam ipak posle zezanja od 15 minuta uspeo.

bilo je sve uvezano onim plastičnim vezicama .

 

Još jednom hvala na pomoći pozdrav .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam pitanje vezano za momke koji vec duze vrijeme koriste stila, naime prije par dana krenuo da upalim vozilo najnormalnije radio odvozio nekih kilometar parkirao izasao na minut, vratio se u auto nije htio da upali tek iz nekog 7-8 puta, vec neko vrijeme mi pokazuje da neki grijac nije uredu preheat fault tako nesto (mrsko mi da zamjenim valjda ne skodi nicemu?) eh sad pprije par sati u toku voznje na boardu mi se pojavi crvena lampica neke pumpe (slika ispod) da li je to problem sa radilicom i koliko cijene kotiraju popravka i svega toga?

P.S. iz Sarajeva sam...

 

cxcb100113.jpg

 

HVALA NA POMOCI UNAPRIJED !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije problem sa radilicom :) Ovo ti je " Check" lampica koja ukazuje na to da imas neki problem i da moras na dijagnostiku da bi video o cemu se radi. Moze biti svasta u pitanju, od senzora pa do krupnijih stvari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije problem sa radilicom :) Ovo ti je " Check" lampica koja ukazuje na to da imas neki problem i da moras na dijagnostiku da bi video o cemu se radi. Moze biti svasta u pitanju, od senzora pa do krupnijih stvari.

Znaci stvar je u senzoru radilice vjerovatno... da li je to neki krupniji problem posto stvarno nisam bas neki ekspert oko tih stvari, je li komplikacija da se to rijesi i ostalo 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugar je menjao to na Puntu, sam senzor kosta oko 20e, ruke 10 i dijagnostika 10 ... posao gotov za pola sata

Edited by beli_Punto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, pridružujem se mišljenjima ostalih. Na dva jtd-a sam imao taj problem. Menja se za par minuta, običan ''kablić''. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, imam problem na Stilu 1.9, izbacuje mi prvo gresku ebd failure, pa abs failure, a nakon toga i loose connection. Da li je u pitanju senzor radilice, ili se akumulator ispraznio. Inace auto nije vozen 15-ak dana dok sam bio na odmoru, samo ga je cale pre nekoliko dana upalio, i radio je svega minut u mestu. Sad nece nikako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguce, original je malo skuplji od nekog zamenskog, negde oko 500 din je razlike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj od 2200 je facet bez kabli i ne moze za njega,ima facet 2400 sa kabli i bosch oko 3000+.Imam ja bosch original fabricki za 1500din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postovanje, imao sam sledece probleme pa bih voleo da to podelim s vama u slucaju da se nekome isto to desi.

 

E ovako, vozim ja tako lepo mog voljenog Stila JTD uzivam u tmurnim oblacima koje gledam kroz panoramu i eto ti djavola iskoci meni lampica crvene boje sa nacrtanim motorom i na displeju ispisano ENGINE FAULT. Pu je, sta mu je sad? Pa se ugasi, pa se opet upali (lampica) i pisti svaki put, to je naravno melem za moje usi..

 

Da predjem na stvar, ako ugasim auto sa upaljenom lampicom, kasnije ga jedva upalim.

Ako ugasim auto sa ugasenom lampicom pali kao nagazna mina, jako interesantna stvar, zaista. I tako ja odem na dijagnostiku i meni tamo pokaze zaboravio sam koji kod  tacno, pored iskljucenog protokomera i egr. Kada smo ocitali taj kod dobili smo sledecu recenicu, koju jos nigde nisam procitao CONNECTION BETWEEN CAMSHAFT AND CRANKSHAFT- moguci uzroci: prekid u nekoj zici, senzor bregaste, senzor polozaja radilice ili kompjuter motora.

 

E i tako ja vozim vec danima zbog ovih praznika, i cekam da odem kod nekoga da redom sve ispita, kada se to desi i kada resim problem ja cu vama ovde napisati sta je bilo. Ako je neko imao ista ili slicna iskustva voleo bih da ih podeli sa mnom, hvala!

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto kao auto se ne gasi, znaci sa lampicom koja se pali gasi ili konstantno gori moze auto da se vozi bez ikakvih problema. A dal je zagrejan ili skroz hladan motor takodje nema veze, znaci samo da l sam ga ugasio sa upaljenom engine fault lampicom ili ne...ja ne znam, mnogo neverovatno zvuci, al sve nesto sumnjam na taj kompjuter motora.

 

EDIT: Znaci ako ugasim auto sa upaljenim upozorenjem(lampicom), tesko ga upalim, vergla ali ne pali, tek kasnije na misice...takodje nece ni na gurku nego mora valjda lepo da se zamoli, sta znam...

Edited by adamic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neće nikako da se upali (ni na gurku) jer komp ne vidi da se radilica okreće, pa ne šalje gorivo. A, ne vidi da se okreće jer senzor ne šalje taj podatak (signal). Počne da ga šalje kad se ohladi, zato ti malo kasnije upali motor. Pročitaj sada, nakon spajanja tema, sve ranije napisano u temi na kojoj smo. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko sto rece nesa moze da bude ili senzir radilice ili senzor bregaste redje da je ecu,tako da odvezi kod nekog ili mozes i sam da nabavis senzor radilice pa da probas da otklonis sumnju ako nije do njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem sa stilom 1.9 jtd gasi mi se povremeno kada radi na leru i izbaci low oil pressure , juce sam imao problem da se ugasi kada upalim kratka svetla na autu a kada radi na pozicijama onda nece.Da li neko zna u cemu je problem?

Edited by Stefan95

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...