Jump to content
FAS Goran
mig

Fiat Grande Punto - problemi sa centralnom bravom

Recommended Posts

Pozdrav. Hteo bi da pitam za savet ako je neko imao takav problem naime imam grande punta 1.9 multijet sa 3 vrata e sad odkako se temperatura spustila brava je počela da me zeza vozačeva strana pošto nemam ključ na daljinsko odključavanje koristim običan, problem je da ključ teško ulazi u bravu i teško izlazi teško se okreće u samoj bravi a nije mi taj problem ranije pravilo e sad dali sipati neko ulje u bravicu ili prsnuti VD40 sprej šta uraditi a da se ne zezne bravica a bojim se da ako ovako nastavi više neću moći da uopšte ubacim ključ u bravicu i da neću moći zaključati odn. odključati auto. Pozz

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni u vrata sa vozaceve strane nece kljuc do kraja u bravu pa i ne mogu da otkljucam/zakljucam auto manuelno.
Jel imao neko sl.problem ili da se tera kod nekog da se to rasturi?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto odnosno brava je stara 15godina redovno je punjena vodom i prašinom a nikada nije korištena. Eto rezultata. Pokušaj je dva dana zalivati vd om  pa ako uspeš... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako nesto je i meni padalo na pamet, imam osecaj kad guram kljuc kao da svaki put sabijem po pola milimetra neke stroke.
Najgore od svega sto kljuc levo/desno nece ni da mrdne, a frka mi da zapinjem da ne polomim, samo jedan imam.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kažem ti VD sa cevčicom I ne prskaj nego zalivaj kada god ti padne na pamet. Ni slučajno ništa pokušavati silom. Možeš kombinirati sprejeve. Npr vd I neki kontakt sprej ili onaj za čišćenje kočnica. Budi uporan i očistićeš. Ne može odjednom. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi. Da li je neko imao problem sa daljinskim zakljucavanjem  da zmigaci odrade ali se vrata ne zakljucavaju isto tako prilikom zakljucavanja kljucem mehanicki moguce zakljucati samo ta vrata? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima. 

Zadnja desna vrata na GP nece da zaključa i otključa daljinac. Sta moze da bude, ko to popravlja? Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pridjem kolima, otkljucam fiat ounto evo 1.3 2011 84ks na daljinac, otvorim vrata, i cim se vrata otvore on sam zakljuca.

 

 

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne dužim. Grande punto 2009god. Kada zaključam auto, lepo klikne i zaključa, ali vozačeva vrata i zadnja desna ostaju otvorena. Gde mogu to da popravim?

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

ili su crkle el. brave na tim vratima ili u instalaciji problem, kod mene je bio preki zice u vozacevim vratima, sva druga su se zakljucavala na daljinski ali vozaveca morala na kljuc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat Gp 2014 god 1.2benzin,kod mene zadnja leva vrata ne zakljucava ni na kljuc  ni na daljinski.  Jel zna neko raspored kontakata na onom dzeku za struju na vratima koji je za centralnu bravu?  

Smatram da je rako lakse da proverim nego da skidam tapacir sa vrata. Sta vi kazete?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...