Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

150 * 30 ~ 4,500km mesecno

Godisnje oko 50k km. Razmisli o JTD 147

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gile prijatelju ja dnevno prelazim 150 km.. Sto po Bg sto po Srbiji. Ma moj je bio van. Jednostavno punto se vozi, a Alfa se voli!

Onda si me naveo da pomislim da ne umes da procenis sta koji auto moze. Izvini za mali hejt, ali posto je forum smisljen da se razmenjuju iskustva i ponsto nauci, verujem da ce nekome posluziti i mestimicna ''izmisljanja tople vode''.

drago mi je da sam naslutio zasto je tvoj punto neudoban.

I na kraju-kazu ''alfa u srcu, fiat u garazi''. ja te potpuno razumem zasto hoces alfu. i ja sam bio zarazen jakim alfa virusom, ali sada je popustilo. na kraju sam odabrao punta jer ''tako sam u mogucnosti'' sto rekao onaj lik sto je napravio most! Ne radim non stop, pa me je finansijski jorgan naterao da se pokrijem puntom, da se tako poeticno izrazim.

Neko je gore spomenuo da Alfe sa 1.6 motorom i nisu ''prave Alfe''. Ima u tome istine. Taj 1.6 motor je Fiatov, a tek od 2.0 i preko su alfini motori. Provozao sam jednom 166 2.5 24v i rekao sa ogromnim osmehom na licu :''Ma, mnogo trosi. Nije to za mene.'' E, kad bi svi imali para da vozimo sta hocemo i kako hocemo...gde bi nam bio kraj? i da se ne zaglibim u teoretisanje, 1.6 sa 105KS je sasvim dobar za uzivanje u alfi. I sam si rekao da neces na trke.

Ja sam po prirodi neodlucan i sumnjicav u sve. Dooobro otvori oci i usi i nos pri kupovini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da iznesem još jednu činjenicu, razlika u sprintu od 0 do 100 između 1.6 bez varijatora od 105ks i 2.0 od 150ks je samo dve sekunde :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Budimo realni, braco matematicari. Sto jaca macchina to bolje za izvlacenje iz ''makaza'' i tu svaki konj doprinosi za koji metar, grubo receno. ALI POENTA JE DA SE NE UVUCES U MAKAZICE MA KOLIKO KONJA IMAO POD HAUBOM!!! Uf, umorih se od velikih slova!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha ... Makaze to to... Znam sve! Jedino sto mi firma placa servis i gorivo. Pre Punta sam imao i Feliciju i Forda 3, al kad sam seo u Alfu, to je bilo to...

Ne znam. Iskreno se plasim Dizela. Mislim ispod 2008 god. Pokojni otac se toliko namucio sa kojekakvim dizelima... Tako da mi je to ostalo u secanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druze, da se plasis dizela nebi vozio tog punta i to jos 1,9d. Nekad su dizeli bili djubre obicno, tj. kao takvi su stizali iz inostranstva pa se narod mucio sa golfovima2 svake 2godine po jedna generalna, a vec o fordovima i opelima da ne pricam, to su vec bili fabricki promasaji. Pregledaj makar forum, pa vidi koliko je generalnih ili delimicnih reparacija radjeno na jtd-u? Ja video samo jednu...Samo se drzi jtd-a ako ikada uzimas dizel u razmatranje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jeste, ali nekako malo zvuči za razliku od 45ks i 40nm bi trebalo to da bude bar malo više

U metrima preko 65 jel sad dobro zvuči?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj da ides na 105 ks, osim ako nije bas ekstra primerak za te pare. Nije varijator svemirska tehnologija, a auto ide osetno bolje. E sad, iz mog iskustva, 2.0 je prava stvar za taj auto. 2.0 trosi dosta, cuces razne price, ali ispod 13 benzina u gradu, odnosno 14 pilna mozes samo da sanjas...

E sad, ljudi kazu JTD...OK, slazem se da je dobar, vozio sam cipovanog, ali i on trosi 8 i gradu, pa si opet na istom sa plinom. Jedino sto plin kosta 500 evra, a za te pare mozes da izmenjas pola dizel motora. Kao sto CR dizel ima kick, tako benzin ide kao mutav i posle 4.000 obrtaja i ima tako zarazan zvuk...

Sta god gledao, budi maksimalno oprezan. Nemoj da se povuku emocije, obavezno kod majstora na pregled. Benzincu meri kompresiju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto ovako nesto nije bilo kad sam ja kupovao auto! Bile sve izmucene dresine. Cccc nikad u pravo vreme auto nisam kupio. NIKAD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve zavisi kako gledate :) Bilo koji auto sad da uzmete i da za 6 meseci pogledate cene, videćete da je mnogo jeftiniji, moj ćale bi rekao i da je trebalo čekati 6 meseci i tom logikom može u nedogled da se ide. Ja sam prezadovoljan kupovinom Stila s' obzirom na to koliko sam platio i kakvih drešina ima po oglasima za 300 evra manje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drago mi je zbog takvih kao sto si ti. Koji kupe ono sto hoce cak i bolje, bez macke u dzaku i takvih slicnih situacija.

To jeste, da cekas 6 meseci, cekao bi u nedogled. Nego samo treba cekati i kupiti dobar auto. Mada ako se dovoljno trudis svaki auto postane dobar.

Ja ovaj auto sad kad bih pokazao proslom vlasniku mislim da bi se odusevio. Jednostavno autu treba posvetiti trud i paznju i to je to. Sve moze da se sredi. Nista mi nije draze kad posle svog truda oko njega izadjem na terasu i pogledam ga u dvoristu. Ili manje vise kad mi neko kaze auto ti je prelep. To je moja satisfakcija, i to me gura da nastavim da sredujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam sjajno prošao jer zaista nisu pokušali ljudi da me pređu i urađeno je sve kako su i rekli, ali opet je bilo dosta ulaganja zbog dotrajalosti delova, plašim se i da zamislim šta bi bilo da su mi nešto uvalili :laughing:

Za to čekanje se u potpunosti slažemo, meni se ćale baš smorio posle kupovine Astre jer su im za godinu dana pale cene oko 2000 evra. Ja sam ga baš dugo sprdao da je mogao na leđima da nosi stvari iz Tempa godinu dana i da zaradi i na gorivu i u ceni.

A za uživanje u kolima isto mislim :) Ja sređujem auto isključivo kako se meni sviđa i bitno mi je da sam zadovoljan kada sednem u nejga. Da li je nekom kič ili odličan, meni je potpuno nebitno, radim zbog sebe, da mi je bitno da mi ljudi gledaju auto( i mene), uzeo bih bmw 518i, nabio čačkalicu u usta, spustio prozore i pojačao muziku. Možda zvuči prepotentno, ali verujem da malo ljudi može da se pohvali da vozi auto koji želi, manji broj ljudi zbog novca, a većina što nema granice i uvek želi previše, ali ja sam potpuno zadovojlan i, ako sve bude u redu sa kolima, ne planiram još dugo da ga menjam i tek ga čeka pravo sređivanje i ulepšavanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednostavno autu treba posvetiti trud i paznju i to je to.

Zaboravio si i kintu ;) ...

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ista prica, sredjujem auto onako kako se meni svidja. Ne sredjujem auto za nekog drugog nego za sebe, ja ga vozim, ja treba da uzvam kad god ga vozim i kad god ga pogledam.

Auto je rupa bez dna, to misljenje ne moze niko da mi promeni. Ali sve sto sam do sad ulozio u auto, nebitno dal je u pitanju ovaj ili neki prosli auto, jednostavno mi nije zao.

I mnogo mi je lep osecaj kad nesto ne mogu da namestim ( komplikovano je, mucim se i patim se dugo) Jer na kraju skapiram da sam to JA uradio i sebi dignem samopouzdanje mnogo. Volim da ucim o kolima, trudim se da sto vise saznam, i kad pogledam sad, i period pre 4 godine pomislim da sam natprosecno intelegintan momak :laughing:

@Ivan

Da, da zaboravio sam kintu, trud i paznja ne vrede bez toga. realno :laughing:

Ja cu posle zime da nadjem proslog vlasnika ovog brava samo da sedne da ga provozam i da pogleda auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbitnije za kupovinu auta je proceniti koliko je zivota ostalo u autu, a ne koliko je ziveo. Neke automobile jednostavno ne vredi spasavati, ma koliko ih volite. Kad se nadje auto koji nam se svidja, a uz to je unjemu dovoljno zivota da na njemu poradite,e onda je to prava stvar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas to, moj prosli auto je kupljen za 2900€a na kraju se ispostavilo da sam ulozio jos 1000€, a da bih ga doveo u stanje mog stila sada trebalo bi mi jos godinu dana i bar jos 1500€ minimum! E tad sam resio da ga prodam i da postanem ponosan vlasnik Fiat Stila. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...