Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Baš to što Nidža reče, auto je drastično udobniji od recimo Stila (poredim auto u istoj klasi i sličnih cena), ali trap mu i strada ranije, a naravno uzrok tome su naši putevi... E sad ovo drugo što nidža priča, to ovi ARCS-ovci zovu Alfa Virus :clover:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da demantujem da su Alfe udobnije od Stila - nisu, ali zato leže neopisivo, pogotovo volan sa 2,2 kruga pun levi - pun desni. Probajte koliko krugova imate na vašem autu pa zamislite da je gotovo 2x osetljiviji na svaku rekaciju. Isto toliko ima jači fidbek podloge.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa posto hocu da prodam punta, i uzmem alfu 147! Imam je za neke smesne pare od burazera. Pa me zanima kakva je ? Mali , veliki servis, delovi... Potrosnja. Hvala u napred svima!!!!

I da, Nidzo u pravu si za sve... Moramo nekad kupiti Alfu... Ja je jednostavno obožavam! Mia Amore!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam baš koliko možeš da dobiješ za 1.9D Punta na ovu krizu i u kakvom je stanju 147. Ako si iole ušemljen sa održavanjem Fiata neće ti ni Alfa biti neki problem. Koja je oprema u toj Alfi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa čemu ti služi burazer nego da ga za sve pitaš. Još ako čita forum ima da se naljuti. Delovi cene uzmi orjentir AP Sport . http://www.ap-sport.rs/prodavnica/index.php?dispatch=pages.view&page_id=60

Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Puno sreće sa prodajom Puntića.

Ako ima plin taj 1.6 deluje kao dobra opcija, ako ti je rođak i znaš auto. Cenim da ti 1.9D troši oko 7l, Alfa ako nema plin osetićeš po džepu razliku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oooo, jos jedan Alfaticar! Samo napred, uzimaj je ako je dobra naravno, mada nije alfa ako nije 2,0 ts ili jts..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj savet je da svaki ljubitelj automobila mora nekad da ima Alfu, staru, novu, jeftinu, skupu, nema veze, samo da je Alfa. Ne da je proba, nego da je poseduje kao primarni automobil neko vreme, da je vozi svaki dan do posla, na more, na bezveznu vožnju po gradu samo da bi je vozio... Nije to moguće baš opisati, pogotovo ne racionalnim kriterijumima.

Sa druge strane, imaš Alfe kao što su 166 ili 159 gde je stvarno šmekerski i da se voziš pozadi.

100% tacno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rizikujem da budem nabijen na kolac, spaljen na lomači, i zakopan i ponovo iskopan :D

Elem, kakve bre Alfe benzinci, mislim na boraniju od 1.6 i 1.8TS, pa i 2.0TS iako realno ima snage. Samo se setim reči Gorana iz Zemuna (fiat servis Goran), čovek prima u servis Alfe, ali samo sa JTD motorima. Kad pogledaš realno, tako i jeste, jednostavno ti njihovi benzinci nisu najsrećnije rešenje, JTD je mnogo pouzdaniji, ne treba ti seks sa glupim plinom, još da ga čipuješ i da gužvaš asfalt. U momentu ludosti sam hteo da kupim lybru 2.0 20V, ali je Goran bio glas razuma :) E sada ako si pomalo mazohista, što da ne :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uuuu ovo ti nije trebalo!

Deder đido na dizel vs benzin te iznesi konkretne argumente.

Edited by kicerica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh, pa da budem iskren nisam vozio ni jednu alfu. Znam samo da će čipovana 147-ca 1.9JTD 8V pocepati 1.8TS kao svinja mastan džak. O 1.6TS da ne pričamo. JTD motori su pouzdaniji, više prelaze, manje troše, nema glavobolje sa plinom, ne treba ti 8 svećica itd. Nema varijatora koji će da rikne. E sada ako neko ne može da svari zvuk dizela šta da mu radim. Kažem vam, bio sam se primio na 2.0 20v kao mlad majmun, a mislim da je taj motor žilaviji od tih alfinih TS makina, a čuje se tako da ti se odmah digne kada zareži 5 cilindara, ali je razum (nažalost) presudio.

Možda nisam u pravu, ali to je moje viđenje. Naravno, kod traktora imaš plivajući zamajac i eventualno turbinu koji mogu da riknu. Ja sam pre za traktor varijantu. Najbolje je da se ovde oglasi Goran ili neki drugi serviser pa da kaže kakva su mu iskustva.

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošteno si pisao to cenim, ali jbg mora da ima ALI, pošto nisi jahao recimo ni 100km konja kojeg kudiš (nećemo o ubrzanjima),

reci ti nama kada u benzinca uložiš istu količinu para kao u dizela mislim na taj čip i sve što on uz to poteže,

koji je pouzdaniji u oštrom režimu vožnje i koji ce se vrteti recimo na 6500rpm. 30minuta a da ne iskrsne neki problem?

Edited by kicerica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rizikujem da budem nabijen na kolac, spaljen na lomači, i zakopan i ponovo iskopan :D

Elem, kakve bre Alfe benzinci, mislim na boraniju od 1.6 i 1.8TS, pa i 2.0TS iako realno ima snage. Samo se setim reči Gorana iz Zemuna (fiat servis Goran), čovek prima u servis Alfe, ali samo sa JTD motorima. Kad pogledaš realno, tako i jeste, jednostavno ti njihovi benzinci nisu najsrećnije rešenje, JTD je mnogo pouzdaniji, ne treba ti seks sa glupim plinom, još da ga čipuješ i da gužvaš asfalt. U momentu ludosti sam hteo da kupim lybru 2.0 20V, ali je Goran bio glas razuma :) E sada ako si pomalo mazohista, što da ne :D

Isto tako će ti svaki zagriženi Alfadžija reći da je 75 poslednja prava Alfa. Za te benzince stoji priča, ali kada zavrtiš 2.0 u obrtaje gaće same spadaju. U Srbiji kupovina svake Alfa je pomalo mazohizam, ali dok si mlad i dok se diže vozi ono što voliš :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma sve je to super sto vi prijatelji moji pricate... Al ja ne cu ici na trke. Meni treba lep auto, sti 147 i jeste. Opet ponavljam , gorivo nije problem! Nadam se da cu je kupiti do kraja januara... Samo mi morate objasniti sta je taj Varijator!? Isao sam sa Puntom do Zlatibora, mal ja i zena nismo poginuli... Da jeb. rak raka, tesko sa njim da pretices!

Neudoban bre!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Necu naravno da uporedjujem Alfu i Punta, ali tebi u Puntu najveci problem je taj motor pa onda i tesko pretices itd... i nije neudoban :)

Ako ti se svidja ta Alfa, ako je u dobrom stanju i cena ti odgovara (gorivo si rekao da ti nije problem) uzimaj :thumbsup:

edit: taj od 105ks nema varijator.

Edited by MilanLaki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos ako je Alfijana u nekoj opremi, da vidis miline :)

Okaci neku sliku da vidimo na sta lici ta 147 ili VIN broj okaci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet priča o glavoboljama sa plinom :rolleyes: ja vozim već 5 godina isključivo na plin i nikad mi nijedan auto nije ni štucnuo.. Isto kako može plin da stvori problem kod benzinca, tako može i plivajući zamajac ili turbina da stvore problem kod dizela, znači u oba slučaja su to stavke koje ovaj drugi (benzinac/dizel) nema... Uzmi tu Alfu, vozi se, pa ako vidiš da ti ne odgovara staviš je u oglas pa kad je prodaš možeš da kupiš auto po svojoj meri... U mom kraju je narod još uvek sujeveran što se Alfi tiče, kažu to je večan auto, kad ga kupiš posle ne možeš da ga prodaš nikad i večno ostaje kod tebe :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene kažu dvaput se raduješ. Kad je kupiš i kad je prodaš.

Nek priča ko šta hoće iskreno zabole me. Auto je lep, naročito restajling sa onim oštrijim farovima (ista priča i za 156). Ako neko ima sliku nove inst. table neka je okači ubi se sa ortakom tražeći je.

159 onako namrgođena j.be kevu kako izgleda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo ti je 147 facelift tabla

cxc553.jpg

Mada je meni lepsa na staroj 147 tabla. Inace ima opcija da ugasis svetlo obrtaljke, temperaturu i gorivo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma sve je to super sto vi prijatelji moji pricate... Al ja ne cu ici na trke. Meni treba lep auto, sti 147 i jeste. Opet ponavljam , gorivo nije problem! Nadam se da cu je kupiti do kraja januara... Samo mi morate objasniti sta je taj Varijator!? Isao sam sa Puntom do Zlatibora, mal ja i zena nismo poginuli... Da jeb. rak raka, tesko sa njim da pretices!

Neudoban bre!

Znas kako, vozio sam Fiat Cinquecento sa motorom od 700ccm i nikad nisam imao problema sa preticanjem ili da sam sebe i saputnike doveo u opasnost-NISAM PRETICAO NISTA DRUGO OSIM TRAKTORA, BICIKLISTA, MOTOKULTIVATORA I SL. Za bezbedno preticanje je bitno da ne precenis svoj auto. Jednostavno , nije do auta-do vozaca je.

I nije svaki Punto neudoban. Zavisi od mnogo stvari. Cak i od sedista. Npr, ako je Punto bio VAN, velika je verovatnoca da je vozacevo sediste losije jedno 80% od suvozacevog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za bezbedno preticanje je bitno da ne precenis svoj auto. Jednostavno , nije do auta-do vozaca je.

Baš tako :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Marko

vidi se da nisi vozio Alfu. Prvo, Alfa 2.0ts je prava alfa dok je jtd Fiat. Da si vozio Alfe nekada nikad tako nesto ne bi pisao, jer Alfa benzinac je nesto posebno 2,0 kao i 2,5 i 3,0, ove 1,6 i 1,8 nisu to to, i to su mutanti i nemaju pravo srce Alfe, dok je jtd u Alfi za ljude koji vole samo njen dizajn. Nemoj pogresno da me shvatis, o jtd-u ne bih raspravljao uopste, glupo je, odlican je i kraj! Ne znam kako da ti opisem ali morao bi da imas malo Alfu pa da me razumes...

Evo komsija, zakleti protivnik Alfe, naletela mu za preprodaju 156 restajling, '03god. u izvanrednom stanju, covek se zaljubio u Ar totalno, toliko da je za sebe kupio 159, 1,9jts, manuelni 6br, crna met, unutra cela krem sa nekom sredinom kao da je od aluminijuma, 17" felne original i to prelepe stvarno retke, brate auto je perverzija full fullova. :unworthy: Hocu da ti kazem sta Alfa virus uradi coveku, samo moras da probas :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gile prijatelju ja dnevno prelazim 150 km.. Sto po Bg sto po Srbiji. Ma moj je bio van. Jednostavno punto se vozi, a Alfa se voli!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...