Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Mišljenje ovoga čoveka bih uzeo sa debelom rezervom, ali eto You Tube je omogućio svakakvim facama da se utripuju da nešto znaju, i da su stručni. 

Čovek vozi 20 na sat i komentariše upravljanje i oslanjanje :X . On sa 20 na sat zna da li je upravljanje direktno ili nije... 

On 18.5.2017. at 5:58 PM, totti said:

Gran priks emoji3.png

:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 minutes ago, dellas said:

Ljudi, zna li neko ovaj auto?

https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/10233495/alfa-romeo-147-16-tspark

Zanimaju me mane, na sta treba obratiti paznju kod ovog auta? Trap? Kakav je ovaj motor 105ks? Ima li jos nekih mana oko elektronike i sl?

Auto ko auto je dobar ali je taj motor preslab i nezan je a posto si naviko na vece kubikaze ovo ti je kao freza 506 i 509...:D:D ako za sebe gledas onda samo 1.9mjet i nema greske....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije za mene, mada bih ga i ja cesto vozio :) Nije bitna snaga, samo da nije motor krs, tipa voli da prolupa, stalno mu crkavaju neki senzori sonde i sl...

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, dellas said:

Nije za mene, mada bih ga i ja cesto vozio :) Nije bitna snaga, samo da nije motor krs, tipa voli da prolupa, stalno mu crkavaju neki senzori sonde i sl...

Motor ko motor nije los nema varijator svecice nis toliko skupe kao za ove sa varijatorom u sustini sasvim korektan motor za ne tako zahtevne po pitanju performansi....:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dellas Tako je brate... Ti twin spark motori su lesevi,jednom recju propast... Nije da nema dobrih primeraka ali da su krsevi od motora jesu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

haha bas njemu je do pre par dana stajalo u oglasu da je stavljen motor stranac, domaci mu je prolupao na radilici :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo kolega. 

Kao neko ko je 3 godine vozio baš Alfu 147, a želja mu je Đulijeta (trenutno je baš skupa za održavanje pa joj još vreme nije) mogu da ti čestitam na izboru za budući auto. I sam sam ranije vozio stila, ali mogu da kažem da je Alfa mnogo kvalitetniji, sigurniji, upravljiviji u udobniji auto.  Nisam baš imao ovu od 150 ks ali sam vozio klasičan JTD.

Prvo o autu na koji si bacio oko. 

Alfa je sva zaobljena tako da se na njoj lako vidi da li je nekada udarana. Konkretno, ovako preko slika, mogu da ti kažem da je bila udarena u prednju levu stranu (tu negde oko krila), ali to je bio slab udarac ili češanje. Ostatak strane deluje fabrički. Desna strana je problematična kod zadnjih vrata i gepeka, predeo oko štopaljke. Opet je verovatno u pitanju neko prislanjanje. Ostalo ke OK.

Što se tiče letnjih guma i felni, odmah da ti kažem da ako imaš lošeg puta u svojoj maršuti menjaj te 17-tice ili 18-tice. Stavi 16-tice, najbolji su odnos udobnosti, stabilnosti i dugotrajnosti trapa.

Trap radiš samo kod onih koji ga remontuju. Ima jedan dečko u Batajnici, otac mu vozi Alfe  a i on je pravi entuzijasta. On dbro radi remont viljuški i silena pogotovo kod zadnjih sablji. 

Ako nameravaš da nastaviš da voziš ove letnje felne i gume budi spreman na oštećenja trapa ali ako se zadovoljiš sa 16-ticama trap traje baš dugo (ja sam stigao do 50000 km a ništa nije mrdnulo).

Kod Alfe se pokazuje prava kilometraža kada zakačiš laptop sa MES-om na OBD 2. 

Obrati pažnju na zadnje brave. Spadnu neke polugice i onda ne mogu vrata da se otvore iz unutra (to samo ako je bio uključen child lock).

Još na jedno moraš da budeš spreman. Dosta brzo gube cenu. To je bio i razlog zašto sam i ja moju prodao. Auto je neverovatno podcenjen kod nas u odnosu na svoj kvalitet.

PS. Ova na slici je sa fabričkim setom spuštenih amortizera i opruga. Mislim da postoje tri opcije. ovo mi delije kao srednja.

Tu sam ako te još nešto interesuje...

Edited by vladag

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne postoje crvene fabričke opruge, verovatno je eibach montiran naknadno. Ovo nisu ti sedišta u autu nego klasična kožna. To je ono što sam na brzinu video.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka cast ako sve ovo snimis sa slika. 

Meni je stilo bio multijet 140hp.

3 god.sam ga vozio, pa posto sam dobio totalku posle cuke, nekako mi najvise ide alfa posle njega isto sa ovim motorom, s.

Naravno ove 18ce ne dolaze u obzir, isao bih na 17 q2 felne.( uglavnom vozim Vrsac-Pancevo, put je odlican)

Primetio sam i da je enterijer kao iz starijih (pre restajlinga).

Sto se pada cene tice ipak nije ovo neki skup auto, pa da me to brine.

Verovatno je ovo lazan ti :)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo o interijeru.

On je kod kožnih sedišta identičan sa starim, uostalom sedišta su potpuno ista, samo se tkanine razlikuju. Mislim da je u stvari jedina razlika u interijeru starih i novih 147-ica instrument tabla.

Auto je potpuno identičan mahanički a spolja se razlikuje jedino po farovima i štopaljkama. Branici, krila, 5 vrata su takođe različita.

Što se tiče cene, ako si spreman da izgubiš 500 eura više na 3 godine nego na drugim "popularnijim" vozilima na uživanje u Alfi onda je to --- to.

Mene recimo oduševljava što u kabini možeš da pričaš sa suvozačem isim tonom glasa na 90 i 160 km. na čas. A tek udobnost prednjih sedišta. Ako razumeš šta hoću da kažem...

A osećaj u krivinama na 17-ma je neponovljiv. Ako budeš u prilici provozaj je sa 18 felnama kod Alvirovića u Navaku pa da vidiš uživanja. Prava kombinacija, 18 felne i spušteno oslanjanje, fabrički namešteno.

Onaj koji jednom sedne u Alfu (normalnu, ne u neki krš) posle sve aute upoređuje sa njom. I meni se to par puta desilo.

Dva sam puta sa njom išao za Grčku i jedno desetak na Rab u Hrvatskoj. Prava stvar je što posle 11 sati provedenih u kolima (Grčka, a Hrvatska u cugu 8 sati) izađeš napolje a da te ništa nije ukočilo ili da te ne boli.

Ipak te savetujem da se maneš 17-tica i ostaneš na 16 inča ali verovatno ni ja sam sebe ne bi poslušao :lol:. Ovakav auto na 16, pa to nekako ne ide :whistle:.

Što se tiče limarije, gledaj da li se gađaju recimo napred ivica haube sa ivicom krila. Kod fabrikog upasivanja sve je perfektno (i razmaci i zazori). Ako je nešto rađeno nikada više ne može da se upasuje kao fabričko. Gepek vrata su osetljiva na naslanjanje. Samo da ih malo neko pipne, odmah se ne uklapaju kako treba.

Edited by vladag

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 hours ago, Ivan said:

Ljudi, po ko zna koji put molba da se uz eksterne linkove koje komentarisemo postavi i PrintScreen oglasa/strane.

Dobar deo price u ovim temama oko kupovine bi nam bio za bacanje, cim citirani linkovi isteknu...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ChobbyNS

 

A šta su im onda boje na fabričkim oprugama, zajedno sa crtama?

Quote

 

Genuine Alfa Romeo
Description:

Spring Front coil spring (x1 supplied) Green/Pink/Yellow/Yellow.

 

 

Ili

 

Quote

 

Genuine Alfa Romeo
Description: Spring FRONT spring (SPORT & TI models) x1 supplied (Yellow/Yellow/Blue/Green)

 

 

 

Moguće je da je ugrađen neki kit, ali to je onda još vrednije?

Biće ipak da je SPORT ili TITANIUM verzija...

Sada videh u oglasu da je Alfa TITANIUM verzija...:wallbash:

Inače cena tih opruga je oko 150 funti po komadu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima malo razlike između sedišta iz fl i pre fl, nisu baš indenticna. Razlikuju se i tapaciri koji su kožni u fl uz kožna sedišta dok u pre fl nisu bili.
Ova sedišta su iz fl modela. A za boje na oprugama ne znam, nisam čuo da su išle crvene fabrički.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada malo razmislim i ja nisam video crvene opruge za 147. Sve su bile razne varijante žute.

Verovatno im svaka boja u označavanju opruga znači nešto... Poput šifre...

Fl model nisam mnogo zagledao. Znam da im je boja sedišta različita (tamnije nijanse) i hvala im za to. One svetle nijanse boje sedišta, koje su drmale Fiat u razdoblju 2003 - 2006 su teška glupost. Tako se lako zaprljaju. Lično, meni se više sviđa stara instrument tabla, nekako je jedinstvena. Ali o ukusima se ne raspravlja...

Za tekstilna sedišta imaju da se naruče presvlake od fabričkog materijala šivene po meri. Samo su teške za navlačenje i ravnanje, ali kada se nameste uopšte se ne primećuje da su presvlake u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@vladag

Kakva bre titanium oprema??

 

Ovaj auto nema veze sa ovim sto pise u naslovu. Neko je samo stavio lajsne Ti na pragovima vrata i to je sve...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cini mi se da ima i crno nebo i plastike na stubovima u crnoj boji sto je islo samo na ti opremi.

Najbolje bi bilo uzeti broj sasije pa u eperu videti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fali mu ono sto i najvise cini Ti, a to su sedista.

Malo je sumnjiv - ima parking senzore i kacket, sto je standard za Ti, ali opet, nema sedista koja se veoma razlikuju od ovih.

Svejedno, mislim da ga je neko sa arcs-a gledao i da nije bas u zavidnom stanju.

Edited by Semi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kud mi na pamet pade Titanium, znao sam da nešto nije u redu :wallbash:. TI ne znači Titanium već Turismo Internazionale i mislim da je taj nivo svojevrsna zamena za Veloce  opremu u kojoj se Alfa 147 nije proizvodila.

Evo slike unutrašnjosti TI modela

 

 

int.jpg

Mislim da je to unutrašnjost pre fl.

Evo i linka ka video predstavljanju 147 TI nove verzije:

 

Najbolje je ipak da saznaš broj šasije pa u Eper da proveriš opremu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je ovo našminkana obična Alfa 147 sa delovima (vrata gepeka i obloge vrata) od TI modela. Sedišta nisu ista, ručica menjača nije ista, nema znaka TI ispred sedišta vozača, konzola je ista kao na običnoj 147.

Broj šasije pa na Eper...

Edited by vladag

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Nije ovo 147 TI.
2. Zar ne treba 2007 godiste da ima niklovane lajsne na braniku?
3. Vozaceva vrata farbana kod tebe ili ranije?
 

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...