Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Buco, već sam poslao upit špediterima a na drugom mestu sam dobio informaciju da je carinjenje između 600 i 800 eura + naša registracija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako izuzmeno ono gde je udarena ja mislim da izgleda "korektno" za svoju kilometrazu i godiste, ipak to nije "nov" auto i vozi se. :) Na prvoj slici od napred mi izgleda sve ok, lepe su linije i svuda se prate podjednako, farovi leze perfektno uz liniju krila, branik lepo stoji. Ove ostale slike sa bocnih strana mi nekako nisu merodavne pa necu da komentarisem bezveze, slika na kojoj se gepek vidi pokazuje da isti stoji malo ukrivo jer se stopovi ne gadjaju najbolje i sa desne strane je zazor veci celom duzinom nego sa leve strane. Koliko joj je cena ako nije tajna? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako vec gledas 147 gledaj petovratne, zbog sebe a i zbog prodaje sutradan. Nista nije ruznija takoreci ista, malo duza samo :)

Pregledaj sve farove , stakla i ostalo zbog Amss potvrde

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako izuzmeno ono gde je udarena ja mislim da izgleda "korektno" za svoju kilometrazu i godiste, ipak to nije "nov" auto i vozi se. :) Na prvoj slici od napred mi izgleda sve ok, lepe su linije i svuda se prate podjednako, farovi leze perfektno uz liniju krila, branik lepo stoji. Ove ostale slike sa bocnih strana mi nekako nisu merodavne pa necu da komentarisem bezveze, slika na kojoj se gepek vidi pokazuje da isti stoji malo ukrivo jer se stopovi ne gadjaju najbolje i sa desne strane je zazor veci celom duzinom nego sa leve strane. Koliko joj je cena ako nije tajna?

Na slici se vidi da je gepek malo "nagnječen" pa ga je to verovatno malo izbacilo iz osa. Razgovarao sam sa prodavcom i po njegovoj priči su sva stakla originalna. Alfa je proizvedena u 2003 a registrovana prvi put u februaru 2004. Sutra idem da je pogledam.

Što se tiče cene, o njoj ne bi sada, odnosno sve dok ne saznam cenu carinjenje. Ne bi da bude skuplja dara nego mera i da me auto izađe skuplje nego obično. Biće tu sigurno i pored lekarskih, drugih skrivenih troškova jer je ipak reč o autu koji je star preko 10 godina.

U pravu ste za žabice poklopca air bega. samo što ne otpadne ali nije bio aktiviran

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pocetna cena je primamljiva i jos neki din da spusti bi bilo skroz ok. I jos 1000-1100 na nase table. I ulaganje. Hmmm. Pa mozda ustedis koju stotu ;) srecno s kupovinom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pocetna cena je primamljiva i jos neki din da spusti bi bilo skroz ok. I jos 1000-1100 na nase table. I ulaganje. Hmmm. Pa mozda ustedis koju stotu ;) srecno s kupovinom.

Baš tako Buco, ali i sam znaš da je kupovina 10 godina starog auta rizik gde možeš da prođeš super a može i baš da te zakopa. Za ovu alfu sam se odlučio zbog toga što za par stotina evra više nego što bi platio punta, dobijam mnogo ozbiljniji auto. Normalno, nigde ne žurim, ja i supruga već imamo svoje automobile. Zbog toga mogu auto da tražim, ako hoću, i 3 meseca, dok ne nađem ono što mi odgovara. Ako kupim Alfu, Punto ide supruzi a Alfa meni (njen Yugo 1.3 ide na prodaju).

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/8393430/alfa-romeo-147-jtdm

 

 

nisam znao gde da postavim ovo ali evo

dobijem ponudu da dam mog punta za ovu alfu i da doplatim jos 1750e

ali mi se cini da ona generalno nije nesto veca od punta

isticem da alfe nikada nisam gledao i da me nikada nisu interesovale pa o njima nista ne znam

da li ovo vredi

 

Screenshot_4.png

 

 

Edited by neshaoct
prebačeno by Ivan :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre postavljanja pitanja ili otvaranja nove teme zamolio bih za koriscenje pretrage foruma.

Tema o kupovini AR 147 naravno da odavno postoji, pa cemo ovo tamo i prebaciti. Posto kazes da nisi upucen u Alfe, mozda budu od pomoci  dosadasnji postovi iz postojece teme o kupovini ovog modela:

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do sada nisam imao iskustva osim fiat stila 1.6 16 v 105 ks benzinskog motora sto se tice Italijana jos manje sa dizelom JTD ili JTDM il ijtd active-om.Kakav je auto Alfa Romeo generalno po vama 2005 godiste 147 znam da smo svi ljubitelji Italijana ali bas zelim racionalno misljenje.

 

Hvala unapred !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Udarena je sa suvozačke strane od napred, desno prednje krilo joj loše stoji, zadnja vrata (gepeka) čudno stoje, nedostaje joj migavac u braniku sa desne strane.

Toliko sam uspeo sa slike da vidim. Koliko je stvarnu udarena i da li je šta vitalno stradalo mora uživo da se vidi. 147 iza fara pa do točka nema bukvalno ništa osim nosača krila i sirene. Ako nije prilikom udarca pogođena greda onda ne bi trebala da je mnogo bila ošećena.

Traži da ti slika carinski deklaraciju da znaš kada je uvezena i koliko je kod nas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da da,kad bolje pogledam slike primeti se sve navedeno. 

Cisto sam pitao ,reko mozda se govorilo vec o njoj. Posto pratim vec neko vreme ponudu i cene 147 a ova je vec duze vreme u oglasima. Hvalaa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogo mi je bila čudna kada sam pogledao slike. Moguće je da je bilo slabije čukanje ali je neki šuster loše odradio auto. Zbog toga i beže od nje a lako je moguće i da je dobar auto. Moraš da povedeš nekoga da je pogleda i limarski i mehaničarski.

Meni deluje da nisu lepo upasovani delovi kada je stavljano drugo krilo sa desne strane. Mislim da je imala i neko čvrkanje sa zadnje leve strane u branik, ali u maloj meri.

Ovo ti sve pišem zato što vidim da nije menjan zadnji branik a moguće ni prednji. Ako je to tako, za smešan novac može se kupiti odličan auto. Novi migavac u braniku ti je oko 10 eura.

Pitaj ga da li ima slike auta pre udesa?

Drago mi je da mogu da ti pomognem. Nekada sam radio sa autima pa mogu da ocenim da li taj auto vredi kupiti.

Slično sam i ja kupio pre dve godine moga punta. Turbina crkla, korozija pojela broj motora, razbijen prednji branik. Ljudi su bežali od njega zbog toga, a prodavac je stalno spustao cenu. Na kraju sam ga kupio sa sve carinom, jeftinije nego što ga je jadni čovek platio u Nemačkoj. A auto je zmaj, sređivanje (polovna turbina, zavarivanje branika i PUS-ovanje broja) me je koštalo sve zajedno 200 eura.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poslao sam poruku vlasniku preko sajta pa cemo videti sta ce reci i da li ce nesto poslati. Nije velika cena a mozda moze da bude dobra kupovina ustvari uz malo doterivanja. Na zalost trenutno novcano nisam u mogucnosti ni za tako nesto ali cu ipak pratiti oglase i cene pa cemo videti. Mozda privuce paznju nekoga pa dobro prodje,a mozda se ispostavi da s razlogom stoji toliko na oglasima... ko zna.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Fantom22 said:

Poslao sam poruku vlasniku preko sajta pa cemo videti sta ce reci i da li ce nesto poslati.

 

Ja ti ne bih ništa odgovorio.

Ozbiljnost kupaca sam rangirao otprilike ovako:

1. Oni koji zovu telefonom i pitaju konkretnu stvar za auto

2. Oni koji zovu telefonom i nemaju pojma za koji auto zovu / šalju SMS za zamenu

3. Oni koji prate oglas i postavljaju pitanja putem sajta, FB,..

 

Prvima sam detaljno odgovarao, drugima uzgred, a trecima i nisam jer znam da ih ne zanima već eto onako pitaju na 100 oglasa pa ako na 5 dobiju potvrdan odgovor za 6 meseci možda jedan od tih automobila pogledaju.

 

Ako te auto zanima telefon u ruke i da ga pogledaš, sve ostalo deluje neozbiljno :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za Totti-ja,

Naglasio sam, da sam samo gledao slike, ne auto uživo. A i jasno sam napisao da mislim da nije menjano. Ipak, auto mora da se lično pregleda, slika može da prevari i na lošije i na bolje.

Kako znam, pa, male tajne velikih majstora...

Naravno, šalim se, lajsne, migavac, i sl. Da je menjao branik, verovatno bi i to menjao, ne bi ostavio auto ovako kusav sa mogućnošću kupca da dobrano obara cenu. Generalno, limarija je loše upasana, a na popravci je škrtario gde je stigao. Aljkavo, rekao bi amaterski (ako je on vlasnik, onda je donekle i razumljivo). Gledao je da ga auto košta što manje, i zato ima lufta da spušta cenu toliko.

 

Za Igora,

Samo jedno ću ti reći, za tvoju podelu:

Ne postoje glupa pitanja, samo glupi odgovori. Ako ti neka vrsta konverzije sa potencijalnim kupcem ide na živce, šta da ti kažem, tvoja stvar, tvoj biznis, tvoja zarada.

Sa zadnjom rečenicom što si napisao, apsolutno se slažem.

Ali nikako ne treba ići nepripremljen. Obavezno saznati broj šasije, osnovne generalije, datum prve registracije auta, uporediti fabričko izdanje opreme auta (eper) sa sadašnjim stanjem (boja unutrašnjosti, sedišta, vrsta felni i t.d)... Da ne dužim dalje, ima tu mnogo stavki...

 

I još nešto za kolegu forumaša Fantoma,

ne nasedaj na priče prodavca (pošten prodavac ti je redak, čast izuzetcima, mahom ih interesuje zarada po svaku cenu). Ako ti se auto ne svidi okreni se i vrati kući. Nikako ne žuri sa kupovinom, čekaj priliku a kada ti se ukaže, zgrabi je. Nekada se nađe dobar auto odmah a nekada treba i preko mesec, dva. Neka ti ništa ne znači datum na staklima. Lako se nađe auto donor sa istim godištem (mnogo puta video lično).

Edited by vladag

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo ti sve pišem zato što vidim da nije menjan zadnji branik

Ja sam ovo drugačije razumeo, da si siguran, a ne da misliš da nije... al' dobro, nije bitno, reko' da pokupim neku foru za provaljivanje sa slika i da i ja nešto naučim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za Totti-ja,

 

Molio bi te da ne izvlačiš određene rečenice iz mojih postova i ne daješ im smisao za koji misliš da je zgodan za "određene" rasprave koje se vode na "određen" način. Mislio sam da se takve radnje više ne rade na ovom forumu, ali sam se izgleda malo ... . Davno si ti pokupio sve "fore" za slike, suviše si dugo u ovom biznisu.

Povedem se željom da pomognem, koliko mogu, kolegi forumašu, ali eto ubrzo omiljene zabave nekolicine na forumu...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu je @vladag , nema potrebe tako ''skakati'' na postove...niko nikoga neće na taj način posredno terati sa Foruma. ;)

Samo napred Vlado :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 hours ago, vladag said:

ne postoje glupa pitanja, samo glupi odgovori. Ako ti neka vrsta konverzije sa potencijalnim kupcem ide na živce, šta da ti kažem, tvoja stvar, tvoj biznis, tvoja zarada.

Sa zadnjom rečenicom što si napisao, apsolutno se slažem.

Ali nikako ne treba ići nepripremljen. Obavezno saznati broj šasije, osnovne generalije, datum prve registracije auta, uporediti fabričko izdanje opreme auta (eper) sa sadašnjim stanjem (boja unutrašnjosti, sedišta, vrsta felni i t.d)... Da ne dužim dalje, ima tu mnogo stavki...

 

 

I još jedna bitna stvae - moji živci :) 

Ja sam vozio Stila skoro 5 godina, pretodnu prodaju sam imao ore 6 godina.

Zaradio ja 200e gore-dole je menja mnogo na toliki period. A da ja sad nekom pricam bajke i pisem romane nije mi padalo na pamet.

 

imas oglas, servisnu knjigu pecatiranu, auto da probas, fiksnu cenu i mogu samo da klimam glavom :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Share this post


Link to post
Share on other sites

TestAutomobila video: Alfa Romeo 147 restajling

 

Na testu je Alfa 147 u restajling verziji iz 2006-e, sa motorom 1.6 TS snage 120 konja:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ili kako on ima običaj da kaže - NEKIH 120 konja

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk

Gran priks

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...