Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Ovo  neka specijalna verzija za Slovence.

Kako tu idu brzine ? Levo desno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

050520151398.jpg

i ja sam ocekivao makar malo vise opreme al dobih ovo, i cudi kako ni na 1 od ovih epera nema nista, samo na neki poljski al i tu samo godiste, boja, broj vrata i kojo je motor

Haha i meni je zapalo to za oko :D poce sutra jedan drug sto zivi u pg da je pogleda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Br. šasije se nešto ne gađa. E sad što se tiče auta , ako je ta km onda je to praktično nov. I generalno vredi.

Vezano za opremu uvek možeš da nešto doradiš . 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

 

došlo je vreme da se proširi vozni park, i prvo što mi je zapalo za oko, a i za srce jeste Alfa 147.

I to baš ova:

 

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/6275444/alfa-romeo-147-jtdm-16v

 

Pošto bi ovo bila prva alfa u životu, zanima me na šta konkretno treba da obratim pažnju, čovek je napisao da je menjao trapove i kočnice pre 4k km i uradio mali servis, i uopšte, šta vi kažete na ovu alfu iz oglasa ?

Takođe me interesuje, ako bih otišao da pogledam ovu Alfu, neki servis ili majstor koji bi mogao detaljno da pregleda auto (u Beogradu) ?

 

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

 

došlo je vreme da se proširi vozni park, i prvo što mi je zapalo za oko, a i za srce jeste Alfa 147.

I to baš ova:

 

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/6275444/alfa-romeo-147-jtdm-16v

 

Pošto bi ovo bila prva alfa u životu, zanima me na šta konkretno treba da obratim pažnju, čovek je napisao da je menjao trapove i kočnice pre 4k km i uradio mali servis, i uopšte, šta vi kažete na ovu alfu iz oglasa ?

Takođe me interesuje, ako bih otišao da pogledam ovu Alfu, neki servis ili majstor koji bi mogao detaljno da pregleda auto (u Beogradu) ?

 

Hvala

 

Alfa servis MISO,m.m lug (kod one pumpe na krivini na smederevcu,kad se popnes posle v.m.luga)

Covek radi samo alfe,strucan je i skroz korektan lik. :unworthy:

Ja sam svoju alfu kod njega odrzavao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugar kupuje auto pa je potreban savet, ova 147-ica je od nekog njegovog poznanika i kazu da je OK, ali ja posto nisam neki poznavalac alfi, a ni on takodje - bilo kakva informacija bi dobro dosla, odrzavanje, potrosnja, ima li ooreme, delovi, motor... Ja sam mu u startu preporucio traktorce ali... Ovaj je u razmatranju.
 

print02.jpg

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/6616256/alfa-romeo-147
P.S. izvinjavam se sto nema prntscrn, na telefonu sam.

Edited by neshaoct
dodao printscreen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razlog prodaje kupovina većeg auta sa 5 vrata, a ovaj takođe ima 5 :D

 

Ja bih za te pare uzeo Punta i da ne boli nikog glava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na slike ne deluje lose...delovi ima kolko oces... :D ti motori su dobri nisu losi jedino sto ima 8 svecice i cena im je 100e pa na gore...u sustini su dobre...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne menjaju se obicno na 80-100000km....trosi 10-11l benzin.Nije isti motor u stilo je Opelov a u alfu cist alfin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Stilu je Opelov od 2005-te, i to ne u svim serijama, taj Opelov ima 77kw, a Fiatov 76kw.

Prava je retkost naci u Stilu Opelov motor, mislim da na forumu ima dva komada takva predstavljena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

papucice na 120000 jedno 3 x vise izlizane nego moje na 250000 :) realno


evo nek se javi, dobija sve isto samo moj nema plin a cenu mu pravim da moze i da ugradi i da mu ostane za punu bocu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oprema slaba, nema originalni radio (možda nekom to nije mana, meni jeste), gume loše...Ovako na prvi pogled za te pare nije loša ali ima tu ulaganja sigurno. Treba je bar provozati i pogledati uživo ako ništa drugo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ko nece da ulaze neka plati 3500e pa nek tera al. svi bi da se ono a da ne ono...;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari, naletio sam na jednu alfu 147 1.9 jtd 2004 godište. Došla je na točkovima iz Italije. Znam da će sada neki skočiti u stilu '' pa gde baš dizel iz Italije '' ali je moja filozofija da se auto kupuje od vozača a ne iz zemlje iz koje dolazi. Ja lično volim da kupim auto koji je malo lošiji na prvi pogled i da ga sredim za sebe. Više volim da znam šta sam ugradio u njega nego da verujem prodavcu i njiegovom ''majke mi''.

Na ovoj alfi ima limarskih i farbarskih poslova i moram da nađem original radio cd kao i lepe alu felne. To je ono što se vidi sa slika. Linije deluju ok, sedišta nisu oprana. Malo me buni poklopac vazdušnog jastuka ispred suvozača, kao da je tu nešto dirano.

Voleo bi da čujem vaše mišljenje o njoj. Znam da sa slika i ne može baš štošta da se vidi ali imam poverenja u vaš sud. Navodno je prešla oko 220000 km. Nosim računar sa sobom kada je budem pogledao da vidim šta će pokazati korekcija dizni i drugih parametara. Gde OBD konektor na alfi 147 2004 godište?

Pošto bi je trebao kupiti sa stranim tablama da li neko zna koliko košta papirologija kod nas do registracije. Bilo bi lepo i da mi neki od kolega koji zna pouzdanog špeditera pošalje njegov telefon na pp. Ovo sve u vezi sa carinjenjem naravno ako auto zadovolji kriterijume uživo

Evo slika:

 

247031268d7d_800x600.jpg

847ea53295ff_800x600.jpg

2795bafbf661_800x600.jpg

c1f1338b351c_800x600.jpg

b7ff90547a7b_800x600.jpg

68d1a1efa60a_800x600.jpg

198c967f765d_800x600.jpg

87899c52e933_800x600.jpg

5dfe86b02862_800x600.jpg

d3f97813ee20_800x600.jpg

235169d792bc_800x600.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obd2 konektor je kod vozaca na body racunaru,za cd javi se ako uzmes,poklopac airbaga hoce da ima problem sa zabice,ali ne mora da znacu mozda je menjan...za ostalo javice se neko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega deki87 ti je sve lepo rekao. :) Sto se tice poklopca suvozacevog airbega, cesto imaju problema sa zabicama pa lose stoje ili ispadaju ali je moguce da izletao naravno, treba pogledati. Vidim i da joj vratanca od kasete stoje otvorena pa predpostavljam i da su ona polomljena jer i sa tim imaju problema. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega deki87 ti je sve lepo rekao. :) Sto se tice poklopca suvozacevog airbega, cesto imaju problema sa zabicama pa lose stoje ili ispadaju ali je moguce da izletao naravno, treba pogledati. Vidim i da joj vratanca od kasete stoje otvorena pa predpostavljam i da su ona polomljena jer i sa tim imaju problema. :D

Šta bi ja bez vas kolege, svi zajedno više vidimo nego ja sam. Kako vam se čine linije krila, vrata i zadnje polustranice , da li se "gađaju" (naravno ne gledamo deo gde je zakačena)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre nego sto odes da je pogledas. Kontaktiraj speditera nekog. Da se ne slogiras bas mnogo. Ali Mislim da sa tablicama ima da udari u jos 1000 preko ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...