Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Vagenovac ne razume ljubitelje Alfe????
Razmisli još jednom pa onda vidi da li ti je lakše...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok u nekom postu kasnije nije napisao da je "cale ugradio plin" - kada je prvo rekao 120 KS, svo vreme sam podrazumevao da je u pitanju 1.9 MultiJet, tj. JTDm.

Je*es 147 ili Stila bez legendarnog 1.9, je li tako @MS PK :) ?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MS PK

Pa raspitujem se jer sam mlad, Alfa je kod djeda neke dve tri godine vec pa se ne brinemo mi o izdrzavanju. Imam je dugo godina u porodici ali nisu me zanimala kola i sve za njih dok nisam polozio i zavoleo kola. 

 

@vladag

Pogledacu kad budem isao da je vidim i provozam uzivo, hvala na tim savetima. Ja kad sam gledao taj oglas nisam primetio da gepek ne lezi lepo i da izgleda da je udarena sa vozaceve strane napred.

Da budem iskren gledam sad i ne mogu da provalim gde/kako je udarena na tim mestima. hahahaha

Edited by Cvejka1433

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svim članovima na forumu. Hteo bih da kupim Alfu Romeo 147 jtd 16v 140 ks, pa bi hteo da saznam nešto više o njoj, najviše me zanima cena održavanja jer nešto mislim da nije baš jeftina za održavanje, čisto da uporedim dali je to auto za mene ili nije što se tiče finansija. Hvala vam unapred na odgovoru
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@daca punto

 

Slobodno pročitaj prethodno napisano u temi na kojoj smo, još kako se pričalo o održavanju i poredilo. :thumbup: 

 

147-ca je skuplja za održavanje od bilo kog Punta.

Koliko vidim iz ranijih upisa, imaš najjeftinijeg Punta za održavanje od svih Puntića - 1.2 8v. Alfa 147 1.9 MJet 140 jedno duplo skuplja za održavanje (mali servis i slične stvari), a neke stavke su sigurno i dva-tri puta skuplje. Možeš da uporediš osnovne stvari...npr. klikni ovde@FLCS, pa preko online kataloga delova uporedi neke stavke za Punto 1.2 8v, i iste te stvari za Alfu 147 1.9 MJet sa 140 konja.

 

 

Edited by neshaoct
dopuna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha da imao sam punta pre godinu dana odtuda mi je ostao nik punto inače volim generalno italijane punta sam vozio dugo nigde me nije ostavio dok nije uginuo sudarom . Sad bi hteo da predjem na neki ozbiljniji auto skupilo se malo para pa eto neka informacija bi svakako dobrodošla. Hvala na odgovoru.

 


 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako te zanima Alfa 147, u svakom slučaju bi ti preporučio motor 1.9 mjt od 120 ks. Jeftiniji je i nešto lakši za održavanje.
Što se tiče održavanja, cena repromaterijala je ista kao i za Stilo, s time što nemaš probleme sa nosačima motora (bolje je rešeno kod Alfe). Biraj Alfu sa max felnama od 16 inča. Udobniji je vožnja a sačuvan ti je i trap. Prednji trap je skuplji za održavanje nego kod stila ali kada se uradi (radi se remont viljuški), traje stvarno dugo (ja sam prešao 80000 km bez problema, za dalje ne znam, prodao sam auto). Nazad trap je bolje rešen nego kod Stila, i čaure na sabljama su smešna cena (kada odu).
Imao sam običnog Punta 1.3 mjt, Stila 1.9 mjt, Alfu 147 jtd i Grande Punta 1.3 mjt. Ako imaš više novca od srca bi ti preporučio Grande Punta. Kupi ga sa 1.3 mjt motorom od 75 ks. Super jeftino održavanje, mala potrošnja i registracija je duplo jeftinija nego za Alfu. A sam grande punto je možda i veći unutra nego Alfa 147. Primetićeš i mnogo sklopova u grandeu koji su kopirani iz Alfe.
Nađi dobrog sportinga i bog da te vidi. Samo nikako sa 17-icama felnama...

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta kazete za ovu Alfu? Hoce brat da kupi kako vam deluje. 

Screenshot_2021-04-19-17-07-25-964_com.infostud.android_pa.thumb.jpg.012fc59c6158b5e5f85450506c20e7f4.jpg
https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/16933168/alfa-romeo-147-blackline?ref=search-normal&position_ref=2
Dugo je na oglasu pa eto link 

Edited by Mijailović P.
Ubačen printscreen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jako dugo je na oglasu, sta mislite? Kako vam deluje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

number27youtubelogo.jpg Number27: Alfa Romeo 147 GTA

 

Ovaj čovek ima 147 GTA oko godinu dana tako da je dobro vreme da napravi ovaj vodič za kupce.

Prolazi kroz uobičajene probleme, troškove održavanja, kao i to na šta treba obratiti pažnju prilikom probne vožnje:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/19067227/alfa-romeo-147-19mjtd-ful

 

Untitled.thumb.png.4431f08f9041c62594a244a425b56165.png

 

Zagrejao sam se da ga uzmem, sta mislite? Da li je neko imao iskustva sa ovim da je isao da ga gleda ili slicno?

Kaze nov akumulator, trap odradjen 90%, nema ulaganja osim letnjih guma.

Nesto kao da se talasa hauba, mada mi zazori svuda izgledaju na slikama okej.

Kaze sve radi svako dugme, ima ga vec 8 meseci.

 

Edited by Ivan
Prebaceno, dodat PrintScreen

Share this post


Link to post
Share on other sites

@SeriouS

Pitanje je prebaceno u temu o kupovini AR 147.

Takodje, pravilo foruma je da uz eksterni link postavlja i PrintScreen oglasa. Sadrzaj foruma i prica ovde treba da ima smisla i za buduca citanja, kada navedeni link bude obnovljen ili obrisan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 fali volan i felne da bi bila komplet TI, zadnji branik farban jer je i plastika ispod branika crvena a treba biti crna, moguce da je i gepek radjen jer fale oznake, to treba proveriti na licu mesta

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...