Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Ako ti je bitna potrosnja zaobidji Alfe.Drug ima tu 2.0 i trosi 15 l plina.Krenuo je prosle godine na more,posle 200 km zakaze plin i ode i vrati se na benzin.Preselo mu letovanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi imali dve 156 2.0ts. 10l benzina po gradu, 11l plina i 10l plina na otvorenom i ide kao blesava :D

Sent from my GT-S7560 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

E da,zaboravih,posto vozis lokal slaba vajda na plin.Kratke relacije pa zimi dok prebaci na plin ides na benzin,desi se cesto i da ne postigne temp ako su bas kratke relacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovako drugovi i drugarice, zanima me vase iskreno misljenje u vezi moje dileme a to je: Gledao sam po oglasima alfe 147 i razmisljam se ozbiljno da zamenim sadasnji auto. E sada, trenutno imam opel astru g karavan 2.0 dti i kod nje mi nista toliko ne smeta, cak sta vise zaljubio sam se u taj auto koliko me dobro sluzi jedini problem je sto mi je potrosnja dizela od 6,5 do 10 litara u lokalu, a jako puno vozim lokal tako da mi je potrosnja skoro uvek oko 8,5 sto je po meni puno. E sada sam razmisljao da uzmem auto benzinac sa plinom pa me zanima da li cu bar malo da ustedim na gorivu. Izbor mi je pao na 1.6 ts motor u alfi sa 105 ks. Zeleo bi da mi kaze neko ko je kompletentan koliko ona ustvari plina trosi... Citao sam po netu ali nigde konkretan odgovor nisam nasao. A inace se radi o ovoj alfi konkretno, mozete baciti oko pa reci svoje misljenje : http://www.mojauto.rs/polovni-automobili/1553593_Alfa_Romeo_147_2002_god

 

 

http://www.spritmonitor.de/de/uebersicht/1-Alfa_Romeo/6-147.html?fueltype=3&power_e=110&powerunit=2

 

i za sve nedoumice oko potrosnje, samo promeni model, vrstu goriva i snagu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi imali dve 156 2.0ts. 10l benzina po gradu, 11l plina i 10l plina na otvorenom i ide kao blesava :D

Sent from my GT-S7560 using Tapatalk

 

Alfa Romeo 156 2.0 T.Spark 16V 155 Hp, petrol

 

Performance

 

Top speed: 216 km/h

Acceleration 0-100 km/h: 8,6 s

Urban consumption: 11,7 l/100km

Urban consumption kms: 1 op 8,5

Extra-urban consumption: 6,6 l/100km

Extra-urban consumption kms: 1 op 15,2

Average consumption: 8,5 l/100km

Average consumption kms: 1 op 11,8

CO2 Emission: 203 g/km

 

Ako mislis da fabrika dodaje kad saopstava potrosnju i ako mislis da ce 10+ god star auto imati potrosnju kao nov...onda ok :)

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Alfa Romeo 147 1.6 T.Spark 16V 105 Hp, petrol

 

Performance

 

Top speed: 185 km/h

Acceleration 0-100 km/h: 11,3 s

Urban consumption: 11,1 l/100km

Urban consumption kms: 1 op 9,0

Extra-urban consumption: 6,3 l/100km

Extra-urban consumption kms: 1 op 15,9

Average consumption: 8,1 l/100km

Average consumption kms: 1 op 12,3

CO2 Emission: 192 g/km

Edited by Dante Bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema sta da mislim, lepo ti kazem da smo dve imali 2.0ts sa sekvent plinom i manuelnim menjacem i 2.0 selespeed momo na benzin. Ova druga je vozena par dana i ne mogu tacno potrosnju da iznesem ali ova sa plinom je vozena bar 20 000km i punjena je non-stop do vrha ( jer jje tocak boca 30l :) ) i to je bila ta potrosnja.

Sent from my GT-S7560 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

2.0ts po BG-u ~11l benzina trosi.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

A recimo Stilo 1.2 16v ili još bolje 1.4 16v sa plinom? I moj izbor bi pao na 1.6 bez varijatora sa plinom..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neki moj savet bi ti bio da zaobidjes 1.6 u bilo kom Fiatu u kombinaciji sa plinom. Razlog je sto ti motori posle ugradnje plina pocinju mnogo da trose ulje....

Share this post


Link to post
Share on other sites

U bilo kom Fiat/Lancia ili Alfa autu, po mom misljenju najbolji su 1.3 Multijet, 1.6 MJT ili naravno 1.9 JTD ili Multijet motori...

Usput receno, kolika je razlika izmedju 1.9 JTD-a i 1.9 Multijet-a. Drugar mi pominjao da je blok motora isti,zapremina naravno, jtd je koliko znam 8v, a kod multiijet-a ima i 8v i 16v. Ali u sustini koja je razlika, sem u oznaci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa u 16v , drugacije je ubrizgavanje, mapa i jos po nesto.

Sent from my GT-S7560 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni je mnogo velika razlika, jer 25ks vise se oseti itekako. Obican jtd kada se cipuje ide kao ovaj mjtd od 140ks, to ti je dovoljan podatak....

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.6 16v od 105ks, dakle bez varijatora, jer on ume da bude potencijalni problem.. A do tih para imaš da ih nađeš i sa kožom, tempomatom i još sto nekih gedžeta koje nikad nećeš da koristiš, ali je lepo imati ih :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad bih ja trazio, to bi bila samo Alfa 156 JTD. Ovo se raspitujem za drugara, takodje forumasa, clana Srdjan-Topola. :)

Znaci 1.6 105ks, nema varijator?

Edited by Marko-Topola

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako voli bezbedan automobil možda bi bilo bolje zaobići te jtd-ove. Ima ih i za manje od 2000e, ali sumnjam da na njima bilo šta valja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...