Jump to content
FAS Goran
Veki

Punto 1.3 MJet - ugradnja donje zaštite motora

Recommended Posts

Za ugradnju sam se namucio potrebno je 5 safova 13 kljuc, 3 safa napred se lako montiraju ali ona dva kod ramena sam odradio na sledeci nacin sa desne strane sam ubacio kroz onu rupu jedan saf pa zasafio maticu navuko zastitu i opet stavio maticu medjutim na vozacevoj strani ne moze da se provuce saf i nisam znao kako da resim kod mene sem prazne rupe nema nista pa sam uradio sledece na nosac motora srednji sam nasafio jos jednu maticu na koju sam navario saf i odozdo zasafio znaci stego sam ga vrhunski mislim da bi pre otpalo rame nego suspleh :rofl: i posto je cev auspuha blizu malo sam je dodatno odvojio azbestom...

:question: E sada me muci jedna stvar da li ce se zbog ovoga mozda motor vise grejati mozda ce se i ulje vise grejati i zbog blizine cevi da se plastika neistopi :question: mada je od neke jake plastike zilave mada je suspleh tu i izbusen na par mesta kupljen je u yu lukasu 2600 :question:

SDC15109.jpg SDC15116.jpg

SDC15117.jpg SDC15119.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzmes fen za skidanje farbe i stavis nesto da nategne plastiku od cevi auspuha,odgrevas dok se plastika ne iskrivi po sablonu.Onda ubacis nesto deblje pa opet iz pocetka,i sve tako dok ne dobijes razmak od 4-5 cm.rolleyes.gif To je zastita za Punto 1,zato ne pashe idealno.

Edited by bokija

Share this post


Link to post
Share on other sites

ili iseces mali deo gde cev dodiruje plastiku :thumbup: , a kad vec seces :) onda odmah iseci malo i kod kartera odnosno srafa da ne bi skidao sus pleh kad budes menjao ulje :thumbsup:

ovako nesto samo ne moras bas ovoliko da skratis, samo deo gde dodiruje.

5925691bc121640x480.th.jpg

ovako bilo dovoljno.

sdc15116.th.jpg

Edited by MilanLaki

Share this post


Link to post
Share on other sites
:thumbsup: Zahvaljujem svima na idejama danas cu i to resiti pa izbacujem slidze da kompletiramo temu jos jednom veliki pozdrav... :rolleyes::thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo konacno gotovo ubacio sam cev ispod cevi auspuha zagrejo femom dobro i deformiso plastiku koji cm ako pocne da zeza il da se vraca seknucu je kao sto Milan predlaze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koje si šrafove koristio? M6? Kupio sam isti takav šuspleh, s tim što ovaj moj ima još 3 rupe koje se gađaju sa rupama na podkrilu (jedna sa leve, dve sa desne strane)...

Da li ove dve rupe (bliže kabini) imaju navoj, ili su na istu foru kao one 3 na prednjem veznom limu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koje si šrafove koristio? M6? Kupio sam isti takav šuspleh, s tim što ovaj moj ima još 3 rupe koje se gađaju sa rupama na podkrilu (jedna sa leve, dve sa desne strane)...

Da li ove dve rupe (bliže kabini) imaju navoj, ili su na istu foru kao one 3 na prednjem veznom limu?

 

ovo i mene zanima u vezi rupa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te dve rupe nemaju navoj. Imaju šestougaoni oblik, ali su između M5 i M6, rastojanje naspramnih stranica je 9mm. Kod 1.2 8v, leva rupa nije pristupačna, pa smo ortak i ja tu malo turpijali i nabili M6 maticu. Desna rupa pored sebe ima neki okrugli otvor, tako da mogu da prođu prsti, pa smo tu ubacili M5 okrenut naopačke. Koristili smo neke matice koje imaju proširenje.

 

Meni su negde nekad zamenili šraf koji kači levi ćošak šuspleha za prednjii most. No, jednom prilikom sam kod vulkanizera zagledao auto odozdole, i na tom mestu se nalazilo nešto čudno, da li je neka gumena nitna, pojma nemam. Nisam lepo video, ali mi je glava delovala potpuno okruglo... Mislim da smo negde pisali da ima ga se kupe posebne fabričke žabice koje se ubacuju u te šestougaone rupe od 9mm, koje onda imaju navoj u sebi. Takve rupe sam video na više mesta na Puntu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

uspeo sam da namontiram suspleh, a resio sam tako sto sam na mesto tih rupa ubacio plasticne tiple,kako napred tak i nazad i mogu da kazem da se odlicno drzi.

 

images.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd malo sada obaveštenje, gde ste kupili taj šus pleh za 1.3 mjt kao i te tiplove za otvore u koje treba da se ušrafe šrafovi. Koliko košta šus pleh?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo up temu
Planiram da kod sebe ugradim suspleh ispod motora
Jurim fabricku polovnu ali nema je nigde i akooo se negde pojavi ode odmah a bas je retka.
Nasao sam pvc kopiju i postavicu sliku fabricke i ove kopije pa pretpostavljam da ce me cekati zezanje sa ugradnjom kao coveka sa pocetka teme. :D
Ako neko zna gde ima da se nabavi fabricka unapred zahvalan :D
2d7ee0259921e19aa902c2d4a1098f2a.jpgfc761abe00eb6f0a66bfe48b4a3e7c56.jpg

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polovnu fabričku možeš naći po otpadima, ali moraš da budeš uporan. Ja sam kevi pre 5 godina montirao "malu privredu" na Punta (još gore, benzinca), i idalje šljaka bez porblema, nije nigde napukla itd. Mislim da nije PVC već poliester, vide se obrisi vlakana...

 

Fabrička jeste kvalitetnija, ali to je sada već pitanje isplativosti. Ti verovatno nećeš voziti taj auto još 10 godina, tako da bi ti i "mala privreda" radila posao, po mom mišljenju ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ubačena je na kraju mala privreda, kod mene u temi sam okačio i sliku. :)

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...