Jump to content
FAS Goran
CooleR ZA

Brava 1.4 12v / 1.2 16v - slabo vuče?

Recommended Posts

Kupio sam fiat bravo 1.2 16v al mi nesto slabo ide. Svecicei kablovi novi, klapna ociscena. Skoro sve je ok, ali slabo vuce. Molim za pomoc. Trosi oko 11l tng po gradu.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa taj auto i ne vuče nešto posebno sa tim motorom, zavisi šta si pre toga vozio.. 11l po gradu, u ovim uslovima, gužva, klima, loš plin je vrlo moguć prosek i na ispravnom autu..

Jel ti svetli neka greška na tabli?

Kako ide na benzin?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozim Bravo bas sa tim motorom,ja nemam plin i ja sam zadovoljan kako ide cak i dosta dobro za 1.2 ali kad se ukljuci klima e onda je mrtav...:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio sam fiat bravo 1.2 16v al mi nesto slabo ide.

 

A, možda i ne ide slabo.

Izmeri okvirno od 0 do 100, pa javi koliko je to sekundi kod tvog automobila. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari pomagajte,

sinoc krenem sa Novog BG-a na most preko Ade, i samo koliko sam se popeo na most, osetim da mi auto u voznji usporava; znaci 4.ide nekih 70km/h i ne prima gas nego usporava. Utisam muziku i cujem da je motor poceo da klopara kao neko traktorce. Ubacim u 3. i nekako i ide na 2500 rpm ali nije to to. Na semaforu na kraju mosta na leru nemirno radi, drzi na 850 rpm ali stucka kao da ce da  se ugasi. Nekako stignem uzbrdo Drajzerovom jedva 3.brzinom, u povratku kuci preko Ljutice Bogdana jedva uspe da izvuce 2.brzinom uzbrdo ka Pinku.

 

Na sta sumnjate po ovom opisu? Svecice, benzinska pumpa? Da li moze tako da se auto ponasa usled neispravnog katalizatora ili lambda sonde?

 

U ponedeljak idem kod Gorana na Altinu pa cemo videti od cega bravisa kaslje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

naj verovatnije umrela neka svecica kabal il bobina.... nije nista drasticno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

najverovatnije kabel

 

Upali auto pa skini jedan kabel sa bobine pa odma vrati i tako sva cetri jedan po jedan.Tako ces znati koji je u pitanju.  :nuke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari pomagajte,

sinoc krenem sa Novog BG-a na most preko Ade, i samo koliko sam se popeo na most, osetim da mi auto u voznji usporava; znaci 4.ide nekih 70km/h i ne prima gas nego usporava. Utisam muziku i cujem da je motor poceo da klopara kao neko traktorce. Ubacim u 3. i nekako i ide na 2500 rpm ali nije to to. Na semaforu na kraju mosta na leru nemirno radi, drzi na 850 rpm ali stucka kao da ce da  se ugasi. Nekako stignem uzbrdo Drajzerovom jedva 3.brzinom, u povratku kuci preko Ljutice Bogdana jedva uspe da izvuce 2.brzinom uzbrdo ka Pinku.

 

Na sta sumnjate po ovom opisu? Svecice, benzinska pumpa? Da li moze tako da se auto ponasa usled neispravnog katalizatora ili lambda sonde?

 

U ponedeljak idem kod Gorana na Altinu pa cemo videti od cega bravisa kaslje.

E kakve sam ja srece,

odem danas na Altinu kod Gorana,

verujuci da je umrEla svecica, kabl, bobina, Goran mi danas ustanovi da mi je prezupcio za 4 zuba :crazy: !

Ovih dana ce me obradovati sa sve ukupnom cifrom za radove,

a zamislite da se to desi meni penzioneru koji predje godisnje od 5 do 10 000 km, BG lokal , NS i 2 puta godisnje do Cacka a zupcasti i ceo veliki servis radjeni pre 25000 km!

Da li Goran i co mogu da ustanove da je prethodno zupcenje 2010.godine lose uradjeno? Ja nisam imao nikakve simptome loseg zupcenja...radio mirno na 850 obrtaja u leru, potrosnja klasika, ni litar vise  od 10-ak u gradu, a ovo se desilo pre 2 dana u petak u sred voznje!!!

Da covek ispizdi od ovoga majke mi.... :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto je sredjen,

 

od Gorana sa Altine, odem slepom do RPM u Milana Rakica koji su mi i radili veliki servis,

necete verovati, iako je prezupcio nije napravljena NIKAKVA steta na motoru :fun: , koji sam ja srecnik!!! Ja sam pomislio da mi je pokrivio ventile, ma sta sve necu morati da radim....

 

Vlasnik servisa, Dule, me posavetova da, kad je sve skinuo, da za svaki slucaj zamenim kais, spaner i roler....sve skinuto je bilo u ok stanju, s tim sto mu se cinilo da je roler malo teze okretao (na roleru utisnuto made in Turkey)....to sam i uradio, uzeto u Kit Komercu komplet za 7000 dindzi, ruke naravno  nista, posto su oni radili i veliki servis pre 3 godine.

 

Koja je verovatnoca da kad auto prezupci ne napravi nikakvu stetu na motoru :guitar: ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...