Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
SevenByEight

Stilo 1.9 JTD MW - Check stop lights (svetla kočnica)

Recommended Posts

Pozdrav clanovima foruma,

Od prije par dana na tabli mog Stila pri check-u kod startovanja pojavila se zuta lampica uz poruku "Check stop lights". Kada je kocnica pritisnuta, ne rade desno i lijevo svijetlo ali radi ono "trece" - na vrhu stakla od petih vrata. Provjerio sam osigurac - onaj F37 je ispravan. Prekontrolisao sam i sijalice - izgledaju ok. Trazeci malo po netu naisao sam na temu o prekidacu koji je mozda uzrok pa me interesuje vase misljenje.

upozorenje.jpg prekidac.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prekidac nije sigurno, samo ti zameni sijalice i nista ne brini... Cim ti srednje (trece) stop svetlo radi, znaci da je prekidac ispravan i da propusta struju ka stop svetlima. Zasto ne dobijaju leva i desna lampa struju, proveri... Za pocetak proveri sijalice; sijalice sa da vlakna bi trebalo da su!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

Zapravo, koliko sam ja uspio da pohvatam konce: Trece(gornje) svijetlo se pali pritiskom na kocnicu(direktno), a donja dva(lijevo i desno) pali kompjuter. O tome je pisao jedan od administratora na www.fiatforum.com. Evo linka o zamjeni prekidaca, a u uvodnom dijelu kaze da je i kod njega radilo samo gornje svijetlo. Nakon zamjene prekidaca proradila su i donja.

http://www.fiatforum.com/stilo-guides/100058-brake-light-problems-changing-switch.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre nekoliko dana mi se upalilo isto svetlo sa porukom da proverim stop svetla....levo stop svetlo i trece stop svetlo su bili gaseni,,,zamenio sam levo i proradilo je ali je ostalo trece stop svetlo koje ne da je znake zivota...

Probao sam operaciju skidanja ali se plastika bez srafova neda a mene stra da ne polomim zabice...pa me interesuje dal zna neko od vas gde dodju zabice i kako potpupiti pri skidanju...i interesuje me da li moze biti problem do tog prekidaca, posto samo trece ne radi, mada je to pbrnuto od tvrdnji u prethodnom postu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...