Jump to content
FAS Goran
minamarta

Fiat Punto mk.2b 1.2 8v - luduje pokazivač nivoa goriva

Recommended Posts

Imam Punto 1.2 8v 2003 godiste i imam problem sa pokazivacem nivoa goriva na instrument tabli.

U stvari postoje dva razlicita ponasanja ovog pokazivaca.

1.slucaj: ako je skala na nuli, davanjem kontakta skala umesto da ide gore on prvo ode dole brzo za 1/4 (ispod nultog polozaja) a onda se polako

vraca navise i pri punom rezervoaru ona pokazuje kao da se radi o polovini.

Gasenjem kontakta skala se vraca nazad i umesto da se zaustavi na nultom podeoku ona ode nize za 1/4 i tu ostane.

2.slucaj: skala se znaci nalazi na 1/4 ispod nultog podeoka. Davanjem kontakta skala brzo ode(skoro trenutno) do nultog polozaja a zatim polako ide gore.

U ovom slucaju skala "tacno" pokazuje koliko ima goriva u rezervoaru.

Molim ljude dobre volje ako znaju u cemu je ovde problem da mi pomognu.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala. Provericu, mada nisam bas siguran da je to zbog labave kazaljke. Predpostavljam da je kojim slucajem labava onda bi kazaljka u toku voznje setala gore-dole usled vibracija itd. Inace, u onom prvom slucaju kada kazaljka ode u donji polozaj, nakon vadjenja kljuca posle recimo 5-6 sekundi kazaljka kao da malo trzne (pokusa da se vrati na nulu) i pomeri se za 1 milimetar navise.

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prošla su vremena kada su instrumenti (ovi analogni) pravili takve probleme. Ne verujam da je sam instrument, pre će biti da neki konektori na dashboard-u trebe da se očiste. Malo više posla ali treba probati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

punto ima potapajuću pumpu...tj možda ti skala u rezervoaru otišla ako si vozio ma minimumu...

prijatelj sa mareom imao sličan problem...mada njemu je zezao komp nešto..... šta je sve menjao nisam siguran...aj raspitaću se pa ti javim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam Fiat Punta classic (Kragujevac) i vec par meseci kazaljka na pokazivacu goriva mi poigrava(''ludi'') , padne odjednom na nulu , pa se vrati , pa postepeno pada , pa stoji negde izmedju i tako vrlo cesto. Naravno zbog ovoga ''ludi'' i ''board'' kompjuter. Moram li da kupim nov merac nivoa koji se nalazi u rezervoaru ili je moguce popraviti postojeci , ili je nesto trece posredi ?!

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

eve i jas da prasam nesto ovde vo vrska so plovakot ... koga ja palam kolata strelkata za benzin ne mrda od nula???taka dodeka se zagreee posle toa poleka se kacuva gore?? sto bi mozelo da bide.... pozdrav od skopje(a i da  dodadam pocnuva da sveti na rezerva edno tri ili cetiri crtki pred empty da lire toa taka kaj site puntovci ili ne).......pozdrav...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako treba da svetli 3-4 crte,s tim što jedno vreme svetli,pa se ugasi,pa onda konstantno svetli.A za problem koji imaš,ne znam rešenje

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce vozio auto normalno i imao 1 crtu preko 1/2 rezervoara goriva.Jutros upalim auto a ono kazaljka jednu crtu iznad 1/4.Probam par puta kontakt,medjutim ista prica,jedino sto sam primetio jeste da kad ugasim auto kazaljka se vrati normalno do kraja,a posle 5 sekundi skoci za 1mm i opet se vrati.Je neko zna u cemu je problem od cega bi trebao da krenem da reseim problem? Hvala.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nisu gremlini i ne resi se samo od sebe trebace ti stelovanje kazaljke...
Skidanje table, skidanje "stakla" i namestanje, mozda bi bilo najbolje da sipas pun rezervoar, pa probas da stelujes kazaljku jer znas da bi trebao da pokazuje skroz gore, ili npr da cekas da ti se upali zuta za rezervu pa onda da vijas tu poziciju... Ja sam bas skoro imao slican problem, zavrsio sam sa novom tablom jer sam zeznuo jos vise nego sto je pre bilo...i nije bilo povratka :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad me buni sto sam imao pola rezervoara a sad 1/4 i lampica ce se upaliti uskoro a imam goriva vise nego sto pokazuje pa ne znam kako da odradim stelovanje.Usut da pitam koliko je komplikovano skinuti tablu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lako se skida, trebaju ti oni manju inbusi...skine se za 2 minuta...

Lampica za rezervu ti uvek pokazuje i pali se kada treba, ona se retko pokvari, tako da tebi sada moze da se desi i da kazaljka padne skroz dole a zuta da ti se jos uvek ne upali. Znaci prema njoj se ravnas. Sta bih ja radio sada - vozio i cekao da se upali zuta, kada se upali skidas tablu i pokusavas da ustelujes kazaljku tamo gde znas da ti se pali zuta, na taj nivo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok hvala puno,sacekacu do vikenda pa ako se nastavi ista situacija,probacu da namestim na tabli,ili eventualno da pogledam stanje plovka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Htedoh da ti obelezim, kad ono vec ima na googlu

IMG-7932.jpg

Prvo skidas ova cetiri srafa, obelezena, zatim skidas blendu, i onda ce ti trebati malo veci imbus, i imaces 3 srafa da bas skines tablu, izvuces je i od nazad istekas konektor.

Hint - Neka ti volan stoji pravo i spusti rucicu za migavce na dole, i tuda vadi tablu napolje, tako je najlakse

 

 

Edited by neshaoct
postavio sliku na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

 imao sam priliku za igranku sa poludelim pokazivacem goriva na 1.2 8v. okacen  na mes i izbacio je gresku senzora nivoa goriva.ne secam se tacno koda greske.onda je mesom proverena i tabla za svali slucaj i sve je funkcionisalo.zamenjen je plovak sa sve pumpom {prodaje se u kompletu}cifra je bila oko 100 u tvrdoj valuti.plovak se nalazi ispod zadnje klupe.skine se plastican poklopac i onda se moze videti velika plasticna okrugla matica.kada se ona odvrne i otkace zice moze se izvaditi kompletna igracka.ukoliko nemas alatku za tu maticu velike su sanse da matica pukne prilikom odvrtanja.e sad,ne mora da znaci da je do plovka tako da je najsigurnije proveriti prvo na dijagnostici. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...