Jump to content
FAS Goran
minamarta

Fiat Punto mk.2b 1.2 8v - luduje pokazivač nivoa goriva

Recommended Posts

Dosuo sam juce 5 litara goriva i vidim da se tacno podigla kazaljka koliko i treba,i presao 20 km i pada sasvim normalno kao i ranije.Videcu sta ce biti,pa cu krenuti od plovka da proveravam ako nastavi da zeza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sinoc sam dosuo za 2500din, kazaljka se podigla bas koliko treba, kada sam nakon toga 2 puta zakocio pala je na 0 i upalila rezervu. Danas sam ga zakacio na ELM i kaze da je greska u fuel... ne secam se tacno koda. Pokusao sam da ga skinem danas sa caletom ali nisam uspeo. Kada smo sve sklopili i da likontakt lampica je treptala, posle voznje od 2,3,4m prestala ne i popela se taman do donje ivice skale. Sutra cu nasuti za 2000 pa cu videti sta ce da uradi. Slavisa, jesi li ti nesto cackao ili samo od sebe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto je moj plovak lud, jedan dan pokazuje, dva ne, interesuje me kako da odredim bez skidanja plovka koliko goriva imam. Da li to moze preko dijagnosttike?
Ja imam sada pola rezervoara (vise od pola) ali pola racunam. Posto njemu pise da trosi 7.2L u gradu, ja racunam da mi trosi 8L. Nesto mi se ne daje 25e za to. Mislim, ne odmah.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na kraju cu ga polomiti od cukanja pa cu morati da platim. Meni je puklo kuciste i sada landara. Drzi se da povratni ventil (na vrhu kucista ima ona cevka kroz koju ide gorivo). Mislim da me razumete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sipam svaki dan za 1000 i nakupice se :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima na KP za 20e, pa cu tu ds vidim. Ako nesto, prepakujem moju pumpu na nju, mada bi mi vise odgovaralo sa zveknutom pumpom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo svima :) 

imam problem sa Puntom2, a u vezi plovka ili pokazivaca goriva-kazaljke...ne znam vise sta je u pitanju...

Davno sam imao problem sa necim sto mi vuce struju kao bajagi iz auta, pa mi je jedan majstorcic skidao nesto tablu, kao cackao itd i otkad je vratio pokazivala mi je kazaljka kao nulu-prvi gornji podeok!!!! (5l ili vise...posto ne znam vise ni sam koliko meri jedan podeok na tabli ...ja sam uvek verovao da je 5l) rezervoar je 47l kataloski, a ima 8podeoka.....pa ako neko zna uopste koliko oznacava jedno to polje i na koliko litara se pali rezerva-lampica neka napise ( neko kaze na 8l a neko na 6l , u sta sam ja do skoro i verovao)....


i tako....resim ja da to sredim i odem kod majstora, skine tablu, podesi je kao...i vrati se kazaljka dole na nulu kad se ugasi auto...inace je uvek ostajala zaglavljena na prvom polju par sekundi pa posle spadne dole...... nasteluje mi to, ali sada je toliko labava kazaljka da kada napunim gorivo nekih 7l ...8l.... i krenem uzbrdo ulicom, ona spadne do vrha ulice i upali lampicu ,rezervu....kada krenem nazad nizbrdo, ona se vrati polako.....dakle spadne za nekih 3litra [pa se vrati, uz i posle niz ulicu :) .....inace je ustanovljeno da je sva elektrika od rezervoara do table u redu, kao i sama tabla.....dakle kao plovak je u pitanju...a, mozda i kompjuter kako mi neko rece :) .... znaci ,samo mi nisu rekli da su gume u pitanju.......medjutim, kako je ok kazaljka,  ako je tako to labavo, ne znam kako da vise opisem....svako uzme pare za neko konstatovanje i ocitavanje samo, a problem se ne resi....da li neko uopste ume da popravlja plovak.....

big pozzzzzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slican problem sam imao i ja, onda sam ja to probao da "popravim" pa napravio jos gore...neki delovi su bili i spaljeni...da zaista. I onda uzeo novu-polovni i resim svoje muke za 25 evra

Share this post


Link to post
Share on other sites

sta novi-polovni??? plovak ?!!? zanima me da li taj plovak diktira kazaljki da tako olako seta tamo -amo ili to tako ona od sebe...ali resio sam d avise ne sipam gorivo, pa kad stanem, uzimam flasu iz gepeka  ,da znam kad sam na nuli....wtf


i?!? koliko litara racunas da ti je jedno polje...i na koliko se pali lampica :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije do plovka...tabla te zeza. Bar su meni ti isti simptomi bili do table. Plovak ispitan i davao je ispravne vrednosti...

Nova - polovna instrument tabla je meni resila problem

Share this post


Link to post
Share on other sites

A meni je pak suprotna dijagnoza, tabla je kaze majstor sad OK ,elektrika je ok, samo je nesto unutra problem,al' zima ne mogu sad da otvaram rezervoar :) ...i tako... vise mi nista nije jasno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

HGT? Interesuje te gde se pali rezerva jel tako...? To sam i ja bio pitao ljude...ista je to situacija, videces da ce ti tabla biti problem...

saq200.jpg

Bas u tom momentu se pali zuta

 

 

Edited by neshaoct
postavio sliku na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, ali ne gde, nego na koliko preostalih litara se pali...ali , ok , to je to, na slici... ja sam verovao i jos uvek verujem da je na 6, ali jedan majstor kaze na 7,a drugi na 8...i tako u krug...

Edited by dark8

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam isti problem kao par postova gore. Kada idem uzbrdo kazaljka padne za 1 (~2,35L), dok idem nizdro mozda poraste za pola crte. Posto je meni puklo kuciste sa plovkom i pumpom popravljeno je i sada radi. Sve jedno sada moram da menjam tablu, ali je vrlo neprijatno. Prvo sam mislio da trosi kao tenk a onda sam ukapirao da je kazaljka. Dok je na ravnon sve je okej. Sve jedno menjan tablu sa obrtaljkom i bordom, ali ovo bas iritira.

Share this post


Link to post
Share on other sites

poydrav, imam punta 2001 1.2 16v, uvijek mi pokazuje da je na rezervi, bez obzira koliko ima goriva u sebi. Mjenjao i plovak ali i dalje isti problem, mehanicar mi je rekao da je problem do struje i da bih trebao instalacije mjenjati i sredjivati. Imam prijatelja koji je radio instalacije na puntu i od tada stalno mu se nesto kvari, pa me strah uopste to raditi. Da li je do majstora koji je radio te instalacije ili je to standardno ya takve situacije kada se mjenjaju instalacije. Receno mi je da bi kostalo oko 150 eura. 

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Adamir

 

Pogledaj sada, nakon spajanja, sve ranije napisano u temi na kojoj smo. :thumbup: 

Videćeš da nije do plovka (što i sam sada već znaš jer si ga menjao i opet imaš isti problem), ali skoro sigurno i da nije do kompletnih instalacija, nego zeza tabla. Rešenje je druga polovna tabla na otpadu za par desetina evra...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi oko 8 jutros palim puntakisa i vidim da skazaljka goriva luduje ide od pola skroz do dole pa onda se popne na vrednost kolko zaista ima goriva pa onda sidje dole itd... za 8 godina koliko imam auto ovo sam prvi put video..

evo linka na YT pa pogledajte traje 10sec    https://youtu.be/haPkk8w6aPo  ..sta da radim? inace auto se jako slabo vozi po 2km dnevno, medjutim ceo septembar i oktobar je bio kod drugara ( posto je svoj slupao ) i on ga je vozio minimum 30km svaki dan do posla i nazad.. e sad akumulator je nov iz prosle godine, svaki dan je vozen tako da mislim da nije do struje.. Takodje zanemarite airbag lampicu( iskljuceno zbog dece ) i lampicu za sijalice ( svuda je led pa zeza canbus opcija ).

 

Dajte savet

pozdrav,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...