Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Dusan034

Fiat Stilo 1.6 / 1.4 - koje bobine?

Recommended Posts

Pre svega pozdrav za sve clanove. Pre par dana probila mi je jedna bobina, tacnije 3. .. E sad, raspitivao sam se i cena novih je od 4500 - 6000 dinara.. Pricaju svasta, spanski proizvodjaci itd itd .. Inace, prve dve su mi nove Championke, a sad 3. i 4. su neke Shnj klase :) ... Zanima me da li neko moze da mi pomogne gde mogu da nadjem bobine koje radi Champion ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A, tu piše i ovo:

Bobina >>> Stilo 1.6 16v >>> 3,264

Dakle, kupi original za 3264 dinara po komadu. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

nesa je doktorirao bobine i ekspert je u tom polju pa nema sumnje u njegovu tvrdnju :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavrsio sam posao. 4 Champion bobine i idemo dalje. Hvala na pomoci u svakom slucaju ;) Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas mi je u toku voznje otkazala bobina na trecem cilindru, pa me interesuje da li neko zna koje su bobine najbolje. Ja sam trazio po netu CHAMPION kao sto je u auto ali nigde nema. Ima samo "Tesla-ceska, i FACET-italijanska". koju bi mi vi preporucili?

 

Hvala unapred,pozzzz.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima.

 

Informativno pitanje. Da li Stilo 1,6 16v 2001.godište ima bobinu na svakom cilindru? I da li uopšte ima svećice on? Svećice standardno koštaju oko 400 kinti a jedna bobina je 3000-4000 dinara pa me zanima da li je moguće da će mi trebati oko 100e da ih zamenim... :/ Pod uslovom da na jedan cilindar ide jedna bobina.

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Netacno Gorane. Ako nisi sto posto siguran u nesto nemoj nekog savetovati pogresno.

Punto 1.2 8v ima 2 bobine dok 1.2 16v ima jednu.

Kako je to reseno kod Stila, konkretno 1.6 16v napisace neko od kolega ko ima auto sa tim motorom pa zna bolje. ;)
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta je netacno ? Da Stilo ima svecice ? Mozda ni dizel nema grejace ? A mozda ni 1.2 16 v Stilo nema ni svecice a ni 4 bobine ? Mozda radi na paru.Mozda ni moj 1.2 16 v ima jednu bobinu i 4 svecice, a mozda i grejace, mozda ni sam ne znam sta vozim...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obrati paznju kako si sastavio recenicu. Ima svecice i bobine po 4kom, logicki... Nije problem da li ima 4 svecice, mada toeretski postoje motori sa 8 svecica i 4 cilindra, nego ispade da si naglasio i da ima 4 bobine sto isto moze i ne mora da bude tacno, jer benzinci sa 4 cilindra mogu da koriste 1, 2 ili 4 bobine. Kod fabrickih vozila koja imaju 4 bobine, obicno (ili mozda i svi, nisam video i cuo za suprotan slucaj) imaju bobine direktno na svecici tj nema kablova svecica. Takodje dve bobine se najcesce prave u jednom zajednickom kucistu pa izgleda kao 1 bobina sa 4 izvoda.

 

Ali u svakom slucaju si u pravu, koliko vidim na netu, 1.6 16v iz Stila ima 4 bobine na 4 svecice, dok 1.6 16v iz Fiat Brava ima dve bobine i kablove za svecice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dečko je pitao za Stila 1.6 i Goran mu je lepo odgovorio za brojno stanje bobina i svećica. Nemoj te uplitati druge motore/modele ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Forum je tu da pomaze svima, a ne pojedincima ;) Informacija moze nekom koristiti i u buducnosti ;) Da je ostalo po goranovom ja verujem da bi mnogi kao i ja shvatili to kao logicno da motor na benzin sa 4 cilindra da ima 4 svecice i 4 bobine sto nije slucaj za svaki ali jeste za Stilo 1.6 16v. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali da se ipak drzimo teme i bar u prvih 7-8-10 odgovaramo bas na pitanje, tu je Goran sto se pitanja za 1.6 16v odgovorio kako treba.

Edited by Ivan
Skinut off

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je 10ta poruka, tako da smo jos u granici :D Odgovor je dobio, a mislim da su ostali odgovori bili korisni i za one koji ce citati u buducnosti ovu temu.

 

Ako gresim, onda obrisite moje poruke.

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

@blasterskv

Zamolio bih da se koristi pretraga foruma pre otvaranja nove teme. O ovome je vec odavno pisano na vise mesta, samo treba procitati:

 

On 5.2.2012. at 10:49 AM, Mijailović P. said:

Slazem se a dodao bih to da, mada je vec spominjano, Stilo 1.6 nema visokonaponske kablove vec su bobine direktno na svecicama. Mozda ste to i znali ali pisem zbog drugih... Znaci svecice , konektori na bobinama i eventualno bobine! Eto... :thumbup:

 

On 5.2.2012. at 3:41 PM, neshaoct said:

Bobina. Kao što je već rečeno, kablove nema. Nova je valjda nešto oko 40 eura...

 

On 5.2.2012. at 0:04 AM, alexk said:

Tacno tako. Upravo je bobina na prvom cilindru crkla, zamenjena je i sad sve radi kao sat :) Ocistio sam sa dijagnostikom greske i vise se ne pojavljuju. Inace bobina je 3900 din...

 

Videcemo da spojimo ovu temu sa nekom od postojecih.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 hours ago, blasterskv said:

Pozdrav svima.

 

Informativno pitanje. Da li Stilo 1,6 16v 2001.godište ima bobinu na svakom cilindru? I da li uopšte ima svećice on? Svećice standardno koštaju oko 400 kinti a jedna bobina je 3000-4000 dinara pa me zanima da li je moguće da će mi trebati oko 100e da ih zamenim... :/ Pod uslovom da na jedan cilindar ide jedna bobina.

 

Svecice ako uzimas samo one koje je fabrika preporucila,a za tvoj auto to su:

image.jpg

 

Bobine takodje sto kvalitetnije da ne bi 2 puta menjao.Cena im je otprilike ta koju si naveo.

I nece ti trebati 100 eur da ih zamenis jer nema sanse da ti crknu sve 4 odjednom :)
Meni je za skoro 4 godine crkla samo jedna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo 1.4 16v. Da li neko ima savet za bobinu: Champion, NGK ili nešto treće?
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...