Jump to content
FAS Goran
Milan-BG

Stilo 1.9 JTD 115hp - prevelika potrošnja?

Recommended Posts

Opusti se. Tvoja potrošnja po gradu je normalna. :thumbup:

Tata će sa takvom vožnjom sahraniti svoj auto. Tako mu reci. :D

tata vozi da kazem ostrije ako ne onda makar kao ja,u cemu je i fora :) al njegov auto je presao da kazem oko 80% otvorenog puta bg-bela crka / bg-cacak itd,tako da makar u servisu kazu da nisu videli bolji motor :) ne trosi ni kapljicu ulja,ide perfektno,menjac bez lufta,kakav se pozeleti moze :D i odrzavan je maximalno kako treba :D  naravno ja mu resetujem komp,pa gledam po gradu kad je kad uzmem ja da vozim,i potrosnja mu je odlicna kao sto sam pricao 5.0-5.5... :D 

ne znam kako da vam objasnim,ide glatko,totalno drugacije od mog ,a opet moj nije da stuca ili slicno,ubrzava odlicno :D

neka videcu,premericu jos jednaput na cep moj,pa cu vam javiti :)

 

Inache drugari,kolika je cena zadnjih stop svetala polovnih? jedno mi je naprslo,pusta vodu unutra ( stvara se magla od kondezacije i ima kapljica ) , dok drugo isto pusta ali nigde nije puklo,tako da je verovatno guma otisla?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inache drugari,kolika je cena zadnjih stop svetala polovnih? jedno mi je naprslo,pusta vodu unutra ( stvara se magla od kondezacije i ima kapljica ) , dok drugo isto pusta ali nigde nije puklo,tako da je verovatno guma otisla?!

 

Vidi ima li već tema o tome na forumu, pa ako nema otvori je.

Nema o tome priče na temi na kojoj smo jer je ovde o potrošnji. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

5,5l stilo po Bg??? Ja ne verujem ni za 1,3mjt da moze uvek da trosi 5,5l po Bg-u.

MJet ne moze sigurno, ko god kaze da mjet trosi manje od jtd, taj sigurno ne govori istinu...oni cak trose vise...a manja kubikaza. :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Opusti se. Tvoja potrošnja po gradu je normalna. :thumbup:

Tata će sa takvom vožnjom sahraniti svoj auto. Tako mu reci. :D

tata vozi da kazem ostrije ako ne onda makar kao ja,u cemu je i fora :) al njegov auto je presao da kazem oko 80% otvorenog puta bg-bela crka / bg-cacak itd,tako da makar u servisu kazu da nisu videli bolji motor :) ne trosi ni kapljicu ulja,ide perfektno,menjac bez lufta,kakav se pozeleti moze :D i odrzavan je maximalno kako treba :D  naravno ja mu resetujem komp,pa gledam po gradu kad je kad uzmem ja da vozim,i potrosnja mu je odlicna kao sto sam pricao 5.0-5.5... :D

ne znam kako da vam objasnim,ide glatko,totalno drugacije od mog ,a opet moj nije da stuca ili slicno,ubrzava odlicno :D

neka videcu,premericu jos jednaput na cep moj,pa cu vam javiti :)

 

Inache drugari,kolika je cena zadnjih stop svetala polovnih? jedno mi je naprslo,pusta vodu unutra ( stvara se magla od kondezacije i ima kapljica ) , dok drugo isto pusta ali nigde nije puklo,tako da je verovatno guma otisla?!

 

Ja nemam pojma kako tvoj tata uspeva da po gradu trosi tako sitno. Meni po BG u stani kreni rezimu, tj u spicu oko 8 litara na 100km a auto je ispravan, dobro vuce i ide. Sto se tice polovnih stop svetala, krecu se oko 50e komad kompletan. Ja sam imao problem oko pustanja vode u stopaljku koja isto nije pukla i resio sam tako sto sam po samom rubu gde je spajana plastika popunio silikonom (skroz u krug) i od tada problema nema a estetski je sve isto :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da napišem svoje iskustvo sa potrošnjom pa možda nekom pomogne :) Meni je počeo Stilo baš "mnogo" da troši i dimi. Toliko da je bila potrošnja u 5. brzini na 90km/h oko 5,5l, trenutna naravno. Preko 120 nisam ni smeo da vozim jer je išao preko 8l u zadnje vreme. Pored toga čadio je kao lud. Mogao sam maramicom kada god poželim da skinem par komada uglja sa oboda auspuha. 

Nakon toga sam ponovo blokirao egr i očistio map koji je bio u užasnom stanju. Rezultat- na 90 potrošnja 3,5-3,8l/100km, u 4. na 70 manje-više ista, na 110 manje od 5, ostalo nisam stigao da pogledam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

Da li je normalno da kada kocim motorm trenutna potrosnja bude oko 2L? Dakle spustam se niz brdo i kocim motorom, recimo u 3 stepenu prenosa. U tom trenutku racunar pokazuje trenutnu potrosnju koja nikad nije manja od 2 litra. Auto je Fiat Stio jtd, 85kw, 2002. godiste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Normalno je. Pokazao bi i manje,ali komp. ne meri manje od 2 lit. To je otprilike kao potrošnja na leru (0,6-0,7lit/h).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čim pustiš pedalu gasa a obrtaji iznad lera prekida dovod goriva. Potrošnja opet nula. 

Pisano o tome milion puta.

Kuvalja taj cutt off je krenuo još osamedesetih možda i ranije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda je za euro 4 uslov da imaju, a za prethodne euro standarde to nije bio uslov, tako nesto sam cuo sto ne mora da znaci da je tacno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nekima pokazuje I potrosnju ispod 2L :p

Uglavnom, vrlo je jednostavno, kada pustis gas, auto usporava na ravnom kao I nizbrdo (ili ne ubrzava), jer stvari krenu u "kontra pravcu" , snaga sa tockova pokrece motor, odnosno energija koju stvaraju tockovi pokrece motor. Sve ovo vazi dok su obrtaji iznad onog broja obrtaja na kom ti auto radi na leru :D Tako da mu nije potrebno ni malo goriva za rad..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav. Imam ja jedno pitanje, ako je tema odgovarajuća. Imam Fiat Stila 1.9 JTD, ali najslabiji model od 59kw. Po ovom vremenu, dakle nije težak minus, kad sipam za 1000 dinara, pređem oko 80 km po gradu. Budući da je cena dizela pala na 140 dinara to je malo jače od sedam litara, a ako pređem 80 km, ispada da mi troši po gradu (Beograd) oko devet litara. Da li je to realno budući da imam najslabiji model?

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde po gradu, kad (u koje vreme) po gradu...pogledaj prosečnu brzinu, na osnovu nje ćemo znati da li si stalno u najvećim gužvama ili ne. Kratke vožnje ili motor redovno dolazi na radnu temperaturu (polovina skale)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosečna brzina mi je uvek oko mizernih 20 i nešto kmh. Ovih dana sam vozio mešano, recimo išao sam dva, tri puta bogoslovija - zemun i nazad, i nisam bio u velikim gužvama, tako da ne znam tačno koja mi je sad prosečna, proveriću sutra. Dešava se i da ima kratkih vožnji, gde naravno ne dostiže radnu temperaturu, a i čini mi se da tokom zime nijednom nisam video tačno na pola da je kazaljka za radnu temperaturu, nego uglavnom i kad se zagreje ostaje na jednom podeoku pre sredine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...