Jump to content
FAS Goran
Milan-BG

Stilo 1.9 JTD 115hp - prevelika potrošnja?

Recommended Posts

Mislio sam da pričamo o ozbiljnom termostatu, a ne o zamenskim glupostima:

http://www.ap-sport.rs/prodavnica/index.php?dispatch=products.view&product_id=45302

Pazi naravno da nije isti ovaj od 8.000 i ovaj od 4200din. Medjutim ja sam ugradio u proslog stila taj jeftiniji pre tri godine, mozda malo vise i covek ga i dan danas sa njim vozi i radi odlicno. Ocu da kazem nek izdrzi i 4-5 godina. Ja mislim da je to odlicno s'obzirom koliko je placen! Ne verujem da moze i taj od 8000din. Da izdrzi vise od 7-8god.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma da, par godina je super... onda opet 4000 :D

MS PK, to nije neznatna razlika bogami... Kapiram da se isplati... Ali leti se verovatno neće primećivati, nego samo zimi, ako ja dobro shvatam?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje licno iskustvo je da los termostat vrlo malo utice na potrosnju na JTD, cak mogu reci i neznatno. O tih 0,5-1l ni govora, opet se ogranicavam na ono sto sam video na svom autu. Mnogo veci problem i ono o cemu treba misliti je sto se vozi pothladjen motor (zimi konstantno pothladjen).

Što se tiče MOLa, još mi nije uključio rezervu (ali sad će :D), a prešao sam nekih 185 km od kako sam sipao. PRe MOLa sam sipao onaj novi dizel sa aditivima na Eco pumpama, i čini mi se da je i on bolji od onog starog dizela. Sve su šanse da ipak neću stići do 200 km za 2000 dinara, a većina ruta mi je bila bogoslovija - zemun i nazad. Tako da, prvi utisak o MOLu, možda je nešto bolji od dozela na ECO pumpama, ali ne znatno.

Ako se kvalitet goriva ogleda iskljucivo u potrosnji koju registrujes odokativno na 185km, jbg onda :) .

Performanse, cadjenje, problemi sa filterima, diznama, ledjenjem na mrazu, potrosnja merenjem od cepa do cepa, predjenih vise stotina da ne kazem hiljada km sa istim gorivom za neke iole pouzdane komparacije ;) . U ovo ne racunam neko totalno djubre od goriva, cije ce se posledice manifestovati vrlo brzo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nije da se ogleda samo u tome, ali recimo, do čišćenja dizni sam prelazio 80 km sa 1000 dinara i to leti. Takođe, letos sam sipao pun rezervoar i prešao oko 650 km dok se nije upalila rezerva. Budući da je sad zima, a prelazim više, čini mi se da se potrošnja ipak smanjila (mada je realno i gorivo pojeftinilo, a tih 650 km sam prešao kad je litra bila 155, a to i nije mala razlika). Inače, nekoliko puta sam merio od čepa do čepa kad sam išao na put, i uvek mi je pokazivalo da mi bord laže za jedno litaru i po... To jest ako pokazuje da mi je potrošnja 4.2, ona je bila recimo 5.6... To je bilo dok dizne još nisam sredio... Nisu ovo sad neki laboratorijski uslovi :), već samo pokušavam da odokativno utvrdim da li je gorivo nešto bolje... Mislim da ću najbolje znati ako na leto sipam ponovo pun rezervoar i vozim po gradu i vidim hoću li preći više od tih 650 km :).

A što se tiče termostata, jbg ako ne utiče na potrošnju, šta da se radi, svakako ću da ga menjam ako haba motor :)

Edited by Fi011

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nešto mi je mnogo velika razlika izmedju borda i realne potrošnje 1,5l....ja za sve ove godine i oko 60.000km predjenih stilom, a testirao sam ga bezbroj puta maksimalna razlika je bila 0,5l koliko sam ga hvatao da najviše laže.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je za Stilo JTD od 115 KS, u gradskoj voznji na kracim relacijama prosek od 9l OK ili to moze manje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svim kopmentatorima, imam gadan problem a ne razumem se u problematiku, naime od pre par dana sam vlasnik stila 1,9 jtd 88kw.

Problem mi je ocitavanje potrosnje sa borda, kad vozim naprimer 3 brzinom na motornom kocenju bord pokazuje da mi je potrosnja 50l, kad dam pun gas prva druga da povuce na bordu pise 6,5l, kao da je sve naopako zbrkano.

Inace ovaj stilo je uvezen i dugo je stajao u nekoj garazi inace je model iz 2005 godine.

Ono sto me interesuje da li postoji mogucnost da bord ovako poludi i da auto zapravo trosi normalno ili bord moze malo da pogresi ali ne ovoliko.

Veoma malo sam vozio auto nisam presao ni 100km a ne daju mise pare za dijagnostiku i da me deru majstori ali ako mora sta je tu je.

Inace auto odlicno ide i vuce i nema nikakvog dima cak ni pri velikim turazama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da nije onaj "klasičan problem" da ti bord pokazuje km/l

Koliko kilometara prelaziš sa jednom litrom goriva, gde bi to bilo 6,5km sa litrom goriva i to je potrošnja oko 15l

Edited by Joker

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 hours ago, Dakula said:

kad vozim naprimer 3 brzinom na motornom kocenju bord pokazuje da mi je potrosnja 50l

Kada se koci motorom, board pokazuje stalnih, minimalnih 2.0 l/100km (ne prikazuje vrednosti ispod).

Tj. upravo tih 50 km/l koje tebi i prikazuje, tako da se apsolutno slazem sa kolegom u prethodnom postu.

Podesavanje mozes da izmenis kroz "My Menu", sa leve strane volana, dugme "Mode" (podesavanja "km" ili "mi" za distancu, "km/l" ili "l/100 km" za potrosnju, itd...).

Korisnicko uputstvo za Stilo: https://www.fiat-lancia.org.rs/Manuals/other/Stilo/100009215.pdf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko zna koji parametri sa kojih senzora se uzimaju za izracunavanje potrosnje po bordu? Potrosnja mi je normalna i pri nekoj prosecnoj brzini od 35 km/h mereno na 1000 predjenih kilometara je 7,1 l/100km, ali mi bord pokazuje 5,7. Interesuje me cisto da ako koristi neki od senzora koji su zaduzeni i za nesto drugo da mozda nesto ne radi kako treba...

Proveravao sam MES-om u voznji parametre u cetvrtoj brzini do 4000 obrtaja i sve mi se cini ok. Turbina  max 2290mbar, gorivo max 70mg/i, jedino mozda air intake quantity ne prelazi 960mg/i sto je mozda malo ispod onog sto bi trebalo da bude.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ako moze pomoc jer meni na bord kompjuteru pise 14.8l !!!!! Pa ne vozim tenk.
Fiat stilo 1.9 115ks 
Verovatno ti comp pokazuje km/l , koliko km mozes da predjes sa 1 lit. U podesavanjima okreni na L/100.

Poslato sa Honor 8X pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...