Jump to content
FAS Goran
misosneza

Tempra 1.6 - menjač neće u sve brzine

Recommended Posts

U drugu ,cetvrtu i rikverc vise uleti ,kao da ima duzi hod nego u ove ostale , a da bi ga ostavio na leru moram da ga podesim i polako pustim jer on tezi da uleti u brzinu naprimer trecu , kao da ga nesto vuce . U svakom slucaju hvala ! I will be back

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je Tempra u pitanju tu je drugi problem, Desava se da menjac ima cudan hod. To je zbog osovinice koja je pricvrscena na letvu volana, morate je skinuti i razraditi. Pazljivo sa razradom jer je telo letve tanko pa se cesto desava da odlomite komad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh, a ja nisam danas pogledao forum !! Jeste TEMPRA 1,6 IE -96god. je u pitanju .

Skinuo sam akumulator i drzac , nisam nasao to sto sam ocekivao , jedino sam lakse mogao da nastelujem sajlu kvacila .

Ali sutra cu da pogledam to na letvi volana , video sam to i danas ali nije mi to palo napamet da prostudiram , dobro je bar znam da to pazljivo uradim !!! . Hvala i puno pozdrava !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ipak nije ta osovinica koja je pricvrscena na letvu volana ona je uredu , kao i poluge menjaca . Pogledacu birac brzina , skinucu auspuh i zastitni lim pogledacu kakva je situacija ispod same rucice menjaca , jer sve brzine u koje ne upadne dobro su napred (1,3,5) dok u ove nazad upada normalno ( 2,4,R ) . Mada mislim da ima malo duzi hod kad ubacim u ove nazad . U toku voznje ispadne iz brzine , jer nije dobro ni usaltovan , zamenjeni su nosaci motora ( sva tri ) i dalje je sve isto . Pa ukoliko neko ima jos neku ideju .... ! Pozdrav .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da nece biti problema da ubacim jedno pitanje ovde posto se radi o istom motoru i menjacu (tipo 1.6.i.e.) a problem je u tome sto malo teze ulazi u drugu brzinu.

Nije nista da kazem strasno razlka je minimalna u odnosu na pre (normalno stanje) ali bih voleo to da resim ako se radi o nekoj sitnici.

Da li recimo nivo ulja u menjacu moze da utice na ovako nesto?

U sve ostale brzine ulazi vrlo lako i precizno,bez ikakvih problema samo eto ta druga brzina malko zeza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onaj deo sto je pricvrscen za letvu volana se ne pomera ,dok gore ima cini mi se sajbna gde su poluge i okrece se naizgled normalno bez lufta . Ali danas dok mi je drugar sedeo u autu i menjao brzine , a ja gledajuci ceo motor video sam da kada ubacuje u prvu , trecu i petu menjac gura motor , jednostavno ga gura , a kada ubacuje u drugu , trecu i rikverc motor se ama bas uopste i ne pomeri . Samo kada moram , ja vozim auto i tada ne primecujem da je u pitanju lamela..korpa , ja jednostavno ne mogu da ubacim u prvu , trecu i petu do kraja , nekad na usponu i drzim rucicu menjaca da mi ne ispadne iz brzine i zakrci .

Voleo bi' da znam na tom "tipo 1,6" kako teze ulazi , zakrci , ili mora jace da se gurne rucica , da li se oseti da je menjac potpuno ukopcao drugu brzinu itt .

Sto se tice mog problema ..Pitao sam ja majstore , nekako ih mrzi da rade to oko menjaca , konkretno neznaju sta bi moglo da bude , jedino da se otvori i vidi . ne znam , razmisljam da kupim neki polovan , ali samo kada bi' znao sta se sa ovim desilo , za onoliko koliko nece u prvu za toliko u drugu vise upadne !! Kako ! ? ! Gledajuci na slici presek menjaca , ovo sto ja pricam mi je nelogicno i sve me mozak zaboleo .

Share this post


Link to post
Share on other sites

* R E S E N O * Upravo sam iz garaze , skidao sam poluge menjaca , bile su krive , dve su bile skoro neprimetno krive , a treca je bas bila iskrivljena ! Ispravio , ocistio , podmazao , vratio i sad je to onaj moj stari menjac ! Majstore Gorane HVALA PUNO , da liste mi dodatnu motivaciju za rad , jedno vreme sam cak i odustao ! Pozdrav ! Hvala Vam jos jednom i puno srece u daljem radu !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam isti problem na tipu 1.6 i.e. Ama baš sve isto neće u 1,3 i 5,na uzbrdici ispada iz brzine, . . .Majstor mi je rekao da su oba prednja držača motora,ali nisu izgleda. Jesi li kupovao druge(nove) poluge ili si stavio te iste stare? Da ne kupujem držače bezveze ako nisu crkli. Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam drugi problem sto se tice menjaca, hoce u sve brzine da ubacuje samo sto pvu nece u voznji vec moram prvo da stanem, kada mi recimo treba bas spora voznja recimo iza nekog motokultivatora u krivini na punpj liniji ili ispred "lezeceg policajca" nece da ubaci iz druge u prvu dok auto ide tj kao da ga nesto blokira pa moram prvo nakratko da stanem pustim menjac na "slobodan hod" pa tek onda u prvu brzinu.Da li je to normalno ili ??? opet neka moja paranoja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije me bilo dugo na forumu.sve je popravljeno sto se tice ispadanja iz 1,3i 5 brzine evo slika kao pomoc. sve je bilo kao sto je rekao goran,puno mu hvala... zapeklo je u poluzi na prvoj slici.to sam prskao sa wd sprejem i polako sam je razradio,proces je dugo trajao,skoro tri sata plus skidanje svega sto je smetalo ( isparivac,akumulator,creva za vodu,itd...).sada je kao nov.pozdrav.

slike_nikon_176.jpg

slike_nikon_177.jpg

slike_nikon_178.jpg

slike_nikon_175.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...