Jump to content
FAS Goran
chikavili

Fiat Punto mk.2 - airbag signalizacija

Recommended Posts

U principu, koliko ja znam, treba utvrditi uzrok kvara na AirB. Ako je recimo neki prekid to ne bi trebalo da uzrokuje neki ozbiljan problem sem sto nije u funkciji ali zato ako je centrala u pitanju to je vec sasvim nesto drugo, ozbiljnije! :coffee:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da se i ja obratim cenjenim forumašima za pomoć.

Držim da ste iskusni,pošteni,kvalitetni i da neki od vas i zaista teraju fiatova vozila.

Toliko što se tiče uvlačenja.

Inače ja sam truba il narodski rečeno buranija za sve tipove vozila.

Fantastično sam se razumeo u skidanje i čišćenje karburatora na Tomos automatiku 3l a i uspešno sam zakrpio gume na mom starom

poni biciklu,koji me je izuzetno dobro služio i sa kojim sam prelazio cirka i do 25 kilometara dnevno.

Elem,nova vremena došla...Godina 2012-ta...poni raspakovan odavno i zamenjen za dva lavora i jednu posudu za salatu.

Finansijska situacija se izuzetno popravila ta se zahvaljujući kreditima i tetki,vozi punto mk2 8v iz 2001 godine. U mom selu se čak i pumpa otvorila tog dana.Mislili su da će zaraditi na meni...Grdno su se zajeb...

Zima je bila izuzetno ladna,akumulator slab i stalno sam ga skidao i punio. U mom selu su loši putevi i teško je voziti brže od 25 km na h.

Punto sada sa tim istim akumulatorom,pali ko mina,ali...

Pre dve nedelje mi se prvi put upalila lampica crvene boje a koja po knjigama označava kvar vazdušnih jastuka. Raspitam se ja,kažu možda senzor zeza,treba samo skinuti te greške na kompu i to je to.

Stipsa ja za kintu,naviknem ja na to crveno svetlo i nastavim dalje.

Čitam ja postove,kažu oće od lošeg akumulatora,lošeg benzina.Vlasnik sam i jednog i drugog. Šta raditi dobri ljudi osim onog kačenja na komp na koji ću terati čim tetka primi penziju?

Konkretno i direktno,il da ga zabetoniram i otvorim mini disko za bebe za koji već imam izuzetnu rasvetu,a koja će do leta gospodnjeg 2013-te biti još blještavija i izuzetnija...

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma dok pali lampice sve je dobro ziv je jos daje znake zivota teraj i ne razmisljaj a kad stane onda spomeni zensku familiju onome ko ti je prodao...

hahahha

mala sala

ako ti ne pravi neki problem u voznji ako ide dobro ne diraj nista...

na mojoj bivsoj cromi svetlelo je barem 5-6 istovremeno ali je isla i trosila 25 l /100 km plina doduse...

prica je pocela sa jednom lampicom kad sam pokusao da je sredim upalilo se jos tri u prvom pokusaju a u drugom jos tri samo sto se jedna gasila povremeno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je najjaci post koji sam ikad procitao na ovom forumu! :rofl::unworthy: Sto se tice problema, ne mogu da ti pomognem, ali pojavice se vec neki strucnjak dok ti se ne popale i ostale lampice, nemoj da brines, na pravom si mestu. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pirlo ne pricam napamet... to iz iskustva dok se na fijatu pale lamptice on je dobro kad prestanu da se pale onda je lose obicno nece da ide... ma nece ni da zavergla...

svi mi znamo za poslovicno lose kontakte na svim fiat vozilima to je tradicija i ne mozes da nadjes dva fiata sa potpuno istim problemima svaki je na svoj nacin... kao i alfe

znaci wd sprej + fiat to su srca dva... uz to gore pomenuti bivsi vlasnik ponike nema novca za servis (osim ako ne uzicka od tetke) nego radi sve sam... koliko sam zakljucio...

a sad da se vratim na temu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi me razumeo, ja i ne kazem da si pricao napamet. Ja iskljucujem sebe iz kategorije "strucnjaka", a ne tebe. :) Elektrika mi nije jaca strana, mada sam je na Tipu prilicno apsolvirao, pogotovo digitalnu tablu, koju sam dosta puta skidao, menjao onih milion lampica, i tako. I opet nije sve radilo kako treba, ekonomer, signal za rucnu, itd, ali sad se vec vracamo na tvoju pricu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovde sam zavoleo citanje :laughing: postova ali ovakve obozavam ! Ti si covek, umetnik! :unworthy:

Sad sam dosao iz Srema , pa da sam znao rado bih ti pomogao oko dijagnostike ! Valjda ce biti prilike! :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ugasis auto, skines sa kontakta i ne otvaras vrata - sve bi trebalo da se pogase....- Evo resenja..... a ne kosta puno....

Share this post


Link to post
Share on other sites

zar nije lakse da skine klemu sa akumulatora ali se onda vracamo na onaj moj prvi post kada se ne pale lampice FIAT ne radi

kad pocnu da se pale dobar znak daje znake zivota i samog karaktera

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stigao party breaker :D :D :D

Skinut iz prvog posta deo oko check engine lampice jer za to postoji posebna tema:

http://www.fiat-lanc...showtopic=41378

Nema koristi od toga da se sve trpa u istu temu. :thumbup:

Isto tako skinuta i gomila off sadržaja jer to u tehničkim temama nikako nije poželjno. Imate druge, čitave delove foruma za to... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

U vezi paljenja AIR BAG lampice na Puntu ima nesto veoma zanimljivo a i misteriozno!

Naime po prici jednog majstora koji radi Fiatova vozila, danas sam zaista ostao zbunjen. On tvrdi da vecina Puntova kod kojih se ovaj problem javlja su verzije VAN. Majstor kaze da mu je vise od 65-70% VAN-ova dolazilo u servis zbog toga u odnosu na "obicnog" Punta. Takodje tvrdi da kod VAN-a ni jedan kljuc za paljenje auta ne odgovara niti moze da stane u bravicu za AIR BAG kako bi se isti zakljucao ili otkljucao bas kao sto istim kljucem u nekim slucajevima ne mozete zakljucati cep rezervara.

Naravno, navedeno ne vazi za svaki VAN ali kad malo bolje razmislim i sjetim se primjedbi i zalbi pojedinih prijatelja, vlasnika VAN-ova za ovaj problem, ipak mislim da tu ima nesto nejasno.

Doticnog majstora buni i to sto svaka bravica AIR BAG-a kod Punta Van ne lezi u svom lezistu onako cvrsto, da je zabice unutra drze, nego je ista klimava te je mozete pomjerati rukama lijevo-desno po par milimetara pa cak je i izvaditi rukama bez pomoci nekog alata kao npr. srafcigera (odvijaca). I zaista kod drugara sam se veceras uvjerio da je sve navedeno na VAN-u istina. Da li je u vecini slucajeva doticna bravica uzrok ovog problema ostaje da se vidi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo svima dobri ljudi. Opet bih vam se obratio za pomoć.

U pitanju je Punto mk2a, 2002.g., 1.2 8v, prešao 173000 km.

Elem, negde u februaru upalila se lampica airbag-a (crvena) u vožnji, sećam se. Vozio par dana, a onda oterao auto u Deltu na dijagnostiku. Posle detaljnije dijagnostike rečeno mi je da je otišao bimetal u volanu i da ga treba zameniti; deo se naručuje uz kaparu. S obzirom da nisam rizičan vozač, odlučim da sakupljam novac i da ne žurim sa ovim, ipak mi (u neku ruku) nije kritična stavka za ispravnost auta, koji me inače baš dobro služu (kuc, kuc, kuc). :)

Dakle, sakupim novac, i odlučim da rešim ovaj problem danas. Odem do Delte, kad tamo prazan prostor, kao i prijemno odeljenje, a portir mi ljubazno reče da su pre 15 dana definitivno zatvorili servis za fiatova vozila zbog licence! Bam!

E sada, moje pitanje je, da li neko od vas ima iskustva sa servisima koji mogu da kvalitetno dijagnostikuju kvarove airbag-ova za moj auto, kao i da rade popravke istog? I koji su to, u Beogradu?

Od prijatelja sam saznao da se sa volanom i instalacijom airbag-a ne treba igrati i da to stvarno treba da uradi neki ovlašćeni servis sa iskustvom...

P.S. Čitam u zvaničnom uputstvu punta za servisiranje airbagova, piše da se na 10 godina moraju prekontrolisati/servisirati kontakti navoja. S obzirom da auto nije udaran, možda je to razlog paljenja lampica.

Pozdrav

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako već hoćeš ovlašćeni u Beogradu, imaš ih još:

Bogunović, AK Voždovac, AK Kole, Radulović, Vesić...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim dosta oglasa Punto mk2 6x airbag, pa me zanima gde se nalaze ta dva dodatna airbag-a? Znam za volan, tablu kod suvozaca, i sedista, a ta dva nisam imao prilike da vidim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima...

Moj problem je malo drugaciji. Ponekad mi se u toku voznje ukljuce obe lampice za airbag. Svetle par minuta, i same se iskljuce.

Kontam da je do nekih kontakata ili tako nesto....

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni se takodje povremeno upali crvena lampica airbaga,na trenutak i onda se ugasi,imam utisak da kad god stisnem kocnicu tada se upali

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako vam se pali lampa jastuka pri kočenju, krivinama i sl. proverite kablove. Kod mene na Stilu nisu bili pričvršćeni (već su bili slobodni ispod suvozačkog sedišta) i non-stop po krivinama palili lampu i pištali. Jednostavno kabal vratio u žljeb a ostale učvrstio plastičnim šelnama i od tad nijedno pištanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I dalje postoji problem paljenja lampice airbaga prilikom kocenja,znaci nakratko se upali i nestane,i to na svako prvo kocenje (svako sledece vezano pritiskanje pedale kocnice je ne aktivira).

Dijagnostika nije pokazala nista,da li je mozda problem u masi?

Imam 6 airbagova u Puntu...Mozete li mi reci gde sve postoji masa da proverim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako prilikom ocitavanja centrale air bega ne postoje memorisani kvarovi onda je veca sansa da nesto od kontakata nije kako treba.proveri 3 cvorista mase-kod akumulatora,kod rucice za otvaranje haube i trebalo bi kod suvozackih nogu oko stuba

Share this post


Link to post
Share on other sites

I dalje isti slucaj...Zaboravio sam napomenuti da prilikom stiskanja pedale kocnice,sem signalne lampice airbaga, svetlo na displeju kilometraze blago smanji jacinu...Jedino da proverimo zadnje stop lampe,ako uopste ima potrebe njih proveravati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...