Jump to content
FAS Goran
chikavili

Fiat Punto mk.2 - airbag signalizacija

Recommended Posts

Danas mi se iz cista mira upalila signalizacija airbag-a (crvena) a i onaj drugi za suvozacki (zuta) i nece da se ugase :thumbdown:

Pretpostavljam da moram na dijagnostiku ili ima neko neku drugu ideju (iz iskustva)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najverovatnije su se spojevi u zabicama trenutno prekinuli, i on je signalizirao kvar.Moras na dijagnostiku da ga resetuju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma **** mu ja ***** i ****** po sred ***** :realmad:

Za vikend mi dolaze dvoje da pogledaju kola i sta god da im kazem, dzaba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na zalost, ponistavanje greske nije uspelo, postoji neki problem ili u instalaciji, ili u centrali. U cetvrtak ide na "prepipavanje"

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni se to desilo da se upale lampice pre odredjenog vremena. Otisao sam na dijagnostiku, pobrisali greske i sad je ok, na dijagnostici su mi rekli da je upalio gresku zbog pada napona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze biti zbog pada napona, zbog losih kontakata, zbog temperaturne razlike i kondenza... prijavi gresku - obrises. Ali ovde nije taj slucaj, posto je izvor greske konstantno prisutan i mora da se ustanovi tacno sta je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je greska brave za suvozacev airbag. Cackali bravu, probali drugu, ali nije upalilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Epilog: zveknuo software na centrali. Sredjeno, neplaniranih 50 evrica troska i sad je sve OK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovako,kupili smo novog punta pre dve godine...izgubio garanciju posle 10 dana jer sam ugradio plin...tako da je nemam...e sad da li ko zna sta se desava kad iz cista mira upali lampice od air bega. Kad odem u servis kazu nije nista ugase to, ali se opet pojavi posle par dana.

Opet odem opet nista i tako da sam dojadio vise i Bogu i narodu...

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene na odrzavanju imam z-10 2007 jednog vetrinara. Auto se 70% puta vozi po uzasnim seoskim putevima i pravom makadamu. Sada ima 150000 na satu, a kod mene je od 20000. Nikad nista nije menjao na trapu. Redovan servis,veliki servis, servis plina, 3x plocice i jednom paknovi. Sve to za 150000 uz odrzavanje u kilometar i Shell maziva.

Sto se tice tvojih problema nemoj stavljati sve probleme u jednu temu. Pre svega koristi pretragu foruma http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?app=core&module=search&search_in=core a ako ne nadjes resenje otvori novu temu.

Edited by Martini

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošto Martini ima dobru dušu :D , nije hteo da skine višak...nisam ni ja hteo :p , ali sam odmah krenuo u prvom postu...posle tek videh da je bilo odgovora...ali tada već nisam mogao da vratim nazad ono iz prvog odgovora, tj. ispravim svoju grešku...i tako sada skinuh sav višak komplet. :thumbup:

@ cipura

Nemoj praviti ''kupusare'' od tema, tj. u jednoj pitati sve što te zanima. Jedan problem = jedna tema.

Ili pišeš u već postojećoj temi (kao što sam sada spojio sa temom koja se već bavi lampicom za airbag), ili ako takve teme nema, k'o što već reče Martini, otvaraš novu. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako stoje stvari, auto je od drugara posto su ga zezali nesto osigurcai mi smo vadili jedan po jedan da bi smo proverili ispravnost njih kao i njihove kontakte da nisu oksidirali ili slicno. Kada smo sve to zavrsili i auto upalili lampica sa coveculjkom i airbagom se nije vise gasila svetlela je ''nonstop'' i kada se da kontakt i kada auto radi. Probali smo da skinemo klemu na neko vreme ali na zalost to nije pomoglo ona i dalje svetli. Sta sada ciniti drugar se uplasio misli da smo zeznuli nesto kada smo skidali osigurac ja sumnjam d aje komp napravio neku gresku samo ali i ta greska da je makar drug ce se nervirati jer smo opet napravili glupost zbog niceg. Sta raditi sada?

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci samo to je resenje? Dal je moguce da zbog osiguraca izbaci gresku... Drugar mi je trenutno bez dinara tako da ce popizdeti ako cuje da treba dijagnostika :) koliko izlazi dijagnostika za punta ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, ovako i ja imam problem sa lampicom od airbaga, naime nije bilo kako treba namesteno suvozacevo sediste, i kad sam prikocio sedeo drugar na njemu, sediste poleti napred i nista, ali kad sam sledeci put palio auto upali se lampica od airbaga, to mi se i desilo pre pola godine, odem na dijagnostiku poniste i O.K. Neki dan opet isto prikopcam KKl i FiatECUScan i dve greske, jednu ponistim druga i dalje ostaje...kaze da pregledam konektore od aibaga.

Da li je neko imao iskustva sa time?

Gde su konektori od airbaga, da li ima nesto ispod sedista ili u njemu da bi ih mogao pregledati i ponistiti lampicu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene nema AIR-BAG-ova u sjedistima i upale se lampice redovno jednom mjesecno.Definitivno ne znam u cemu je problem ... Bravica sa desne strane da li zeza ili ne,ja zaista vise ne znam a ni majstor (kolega elektricar)!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam toga,sve je fabricko.Koji mu je vrag,zaista ne znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...