Jump to content
FAS Goran
chikavili

Fiat Punto mk.2 - airbag signalizacija

Recommended Posts

Signalizacija airbaga prilikom kocenja,u mom slucaju,je sama od sebe prestala da mi zadaje probleme...Sada je sve normalno,pali se lampica prilikom kontakta,ugasi se i vise se ne pali uopste tokom voznje...Nisam nista dirao,hvala Bogu da je tako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam i ja isti problem pri kocenju (kad se pritisne papucica kocnice bio auto u pokretu ili ne) lampica airbaga blicne ne svaki put, bio u servisu, na dijagnostici ne pokazuje gresku, da li neko ima resenje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je prestao sa signaliziranjem,ne mogu ti reci zasigurno sta je bilo,jer sam milion stvari proverio,cak i na kraju komp airbaga,malo pomerio masu koja se nalazi kod kompa,kod vozacevih/suvozacevih nogu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma proverio sve,bio ponovo na dijagnostici i sve ok ne pokazuje gresku,i stop svetla zadnji desni far propustio vlagu pa kontakti korodirali i to ocisceno zamenjena sijalica i isto,jedino tu masu nisam dirao,kako da dodjem do nje? pa stvarno nemam pojma sta vise raditi ili se pomiriti sa tim ,mozda i samo prestane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ti link gde je Oktopod prskao razne kontakte pa ces na jednoj slici videti gde se nalazi ova plastika sto treba da skines kod suvozacevih nogu:

http://www.fiat-lanc...=1

Videces,6 slika odozgo,inbus kljucem odvijes 1 sraf i onda polako vuci,ravnomerno prema vratima da bi skinuo tu plastiku.Videces tu komp i masu o kojoj sam ti pricao

Na dijagnostici ni meni nije pokazivao nikakvu gresku

Edited by Skajnet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo malo informacija koje bacaju sasvim novo svetlo na celu situaciju :laughing:

Od pre par dana pocelo je nesto da huči u predelu alternatora i to samo kad je hladan,prvih par sekundi...I ne svaki dan...Sledeci put kad sam čuo takav zvuk,odmah ugasim auto i odem po unimer.Opet upalim auto i utvrdim da dok traje taj zvuk auto puni svega 12,86 V(oprostite ako jedinice nisu tačne,nisam u tim vodama).Kako zvuk prestaje tako se poboljšava i punjenje,i ode na 14,2 V,što je super..

.Resih prvo da zamenim PK kais i roler,jer to nisam menjao od kako sam kupio auto.

Skidanjem kaisa utvrdim da roler se ne cuje,a da hučanje dolazi od alternatora (okretanjem remenice grebe nesto u njemu).Skinuh alternator na jedvite jade,jer morao sam da skinem celu viljusku,oslobodim poluosovinu od tocka itd.Sutra nosim alternator na remont,mislim da su lezajevi u pitanju samo pa javljam rezultate.

Sve ovo pisem da bih ostale clanove koji su imali problema sa blicanjem airbaga,gasenjem auta i sve ono sto se meni desavalo,PRVO! ispitaju alternator pa da onda krenu dalje u pronalazenju resenja,jer je meni on pravio probleme :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamenjeni lezajevi na alternatoru,dimenzije su 6303 i 6003 Denso 70 A,za model sa klimom,rotor kacio stator na jednom mestu...I nakon zamene lezajeva sve je kako treba.

Punjenje je 14,26A

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naleteo sam na kamen na putu, udati odozdo i upalila mi se lampica airbag-a... Na dijagnostici stoji da je pad napona i ne moze da se ponisti. Jel zna neko sta moze da bude? Da nisam pokidao neki labl ili slicno?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je po sredini... Isao sam ispod auta ali nigde nisam video nikakav kabl... Da li postoji neki senzor ili nesto slicno van kabine koji sam mogao da zeznem udarcem? P.s. hvala Buco

Share this post


Link to post
Share on other sites

Leeleeee druzeee :( izvini, kolko sam se prebacio da za senzor abs-a pitas. I sad vidim da je airbeg. Kukuuu, izvini jos jednom. Prebacio sam se skroz suprotno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na puntu je poprilicno jednostavan airbag sistem. Nema apsolutno nikakve kablove ispod haube i u motornom prostoru. Centrala airbag-a se nalazi u tunelu otprilike gde su noge, skinu se one plastike ventilacije sto duva ka nogama i videces airbag centralu. U nju ide jedan kabal i to je to!

 

Ja bih na tvom mestu skinuo akumulator i probao da dodjem do centrale, da malo razmrdam dzek, pa na dijagnostiku da se proba ugasiti lampica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka cast :D

Milane, jesi li bio na dijagnostici?Jesu li ti rekli koji je u pitanju air bag?Jesi li siguran da je centrala u pitanju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...