Jump to content
FAS Goran
chikavili

Fiat Punto mk.2 - airbag signalizacija

Recommended Posts

@petar1985

 

Pogledaj sada, nakon spajanja tema, sve ranije napisano u temi na kojoj smo. :thumbup: 

Ukratko, nema to veze sa kočnicom, nego sa silom koja se pri kočenju stvori. Da imaš jači motor i lupiš patos gas, opet bi se ponekada upalila lampica vaz.jastuka jer se tada ''cimnu'', pomere žice/konektori ispod sedišta. Kreni od toga, najakše proveriti. Upali auto, dok stojiš u mestu prodrmaj sedište, prodrmaj kablove ispod i ako se upali lampica...eto. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drugari,da li ima nekoga od auto električara ko bi mogao da mi pomogne pri lociranju problema sa airbagovima!?

Vozilo je Fiat Punto 1.2 8v 2002god sa 6 airbagova!Na tabli je uključena greška a ovo pokazuje dijagnostika! Unapred hvala!

 

IMG-0b528671a2438be04a158b31e369ab2c-V.jpg

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vec godinama je na Zastava 10 1.2  2007 upaljena crvena lampica na tabli za airbag. (samo ta)  Zena ga vozi vec 10 godina (kupili smo ga 2010-te sa tako upaljenom lampicom)

Posto imam i BMW f10  kupio sam CARLY diagnostiku i BT adapter (carly) i na BMW radi savrseno ali kad zakacim na punta da resetujem airbag konektuje se normalno na ECU ali kaze nema gresaka???  live parametre cita super ali kad iscitavam greske vidi samo motor i pise da nije nasao greske.

instalirao sam (kuplene verzije) jos dve app (Torque i inCarDoc Pro) + BT adapter LM327, citaju sve parametre rade lepo ali obe isto kazu da nema gresaka...

Jel ima neko ideju kako da resetujem airbag na puntu? koja app radi? i zasto ni jedan ne vidi airbag modul na diagnostici? 

 

4324.jpg  4325.jpg

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako mislis pristup kompu?  ja radim preko mobilne app...  Dal ima neka app (android) da moze da pristupi svim modulima? nebitno da li se placa ili ne  samo da radi full read ecu...

Share this post


Link to post
Share on other sites
35 minutes ago, Anivia said:

ja radim preko mobilne app...  Dal ima neka app (android) da moze da pristupi svim modulima? nebitno da li se placa ili ne  samo da radi full read ecu...

Ne znači ti full read ECU kada ti i ne treba da uđeš u ECU za airbag, nego u centralu airbag-a, što kaže @neshtry u komp od airbagova.

Za Punta je najjeftinija varijanta ELM + KKL, evo pogledaj ovde šta ti za šta treba:

https://www.multiecuscan.net/SupportedVehiclesList.aspx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, sa obzirom da je počeo da se proizvodi još 1999.,dobro da ima OBD2 priključak... Samo dosta je to kod punta primitivno, pa mora kabel za punu saradnju

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, vidim sad da mora i adapter za OBD poseban posto je za Airbag K linija na pin-u 3   a ne na 7 kao na ostalima... 

znaci multiscanecu 50e + 23 GBP za adaptere i cekanje mesec dana da stignu.....   Komplikovano.

Ne isplati se posto je ionako Punto na oglasu...  Hvala na pomoci momci ipak odustajem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako si iz BGD dogovori se se momcima, pa preko vikenda kada idu na redovan susret neko će poneti dijagnostiku i obrisaće ti...

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...