Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Bukvic

Moj prvi Fiat Tipo 1.6 ie

Recommended Posts

Reših se i ja da prestavim svojeg ljubimca. Naime to je Fiat Tipo 1.6 ie iz 94 god. Kupio sam ga na autopijaci u Kraljevo 20 februara. Čini mi se da je u prilično dobrom stanju generalno gledano. Ja sam mu odmah zamenio zupčasti remen i španer ležaj, zamenio sam mu ulje i filtere, zaptivku poklopca ventila, semering male bregaste i prekidač za stop svetla. To mu je bio neki nužni servis. Nije radilo osvetljenje tablice nazad, zadnji brisač i motorče za zaključavanje gepeka. To je rešeno sve šljaka. Počeo sam danas popodne sa ugradnjom alarma i daljinsko otključavanje i automatsko paljenje svetala sa vremenskom zadrškom od 15 sek.

Ne znam kolko su dobre slike ali desno krilo je malo udareno i pragovima treba šminkanje i poliranje to ću uradit u skorije vreme. Enterijer prilično očuvan, dodaću mu presvlake. Muzika SONY CD mp3 usb radio sa daljinskim, standardni zvučnici u istrument tabli i na polici nazad dve elipse neke kineske marke, ali šljaka samo tako ja prezadovoljan.

Evo slika znam da nisam neki fotograf tu je što je, a biće još. Pišite, pitajte, predložite, kritikujte sve prihvatam

t50.jpg t51.jpg

t52.jpg t53.jpg t54.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super Tipo,malo da ga nasminkas. :thumbsup:

Imas cak i plin,to je ekstra,znajuci cenu benzina :wallbash:

samo mu sajtne odradi,krilo i ne moras. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.6.i.e. SX bas kao moj. Sve nas je vise :thumbup:

Boga mi ima dosta posla oko limarije. Meni bi to bio prioritet. Prvo to pa sve ostalo :)

Zadnji branik je malo pao. Kad budes resio to da sredis javi se za neki savet. Nije komplikovano,a puno znaci :)

Koliko je presao?

Kad budes postavljao slike ne moras u tolikoj rezoluciji :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
:animier: :animier: :animier: F I A T ; F I A T!!!! :animier: :animier: :animier:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prijatelji hfala vam što me niste ostavili bez komentara. Treba oko limarije da se radi i radiće se i trebaće saveta, ali moraće malo da sačeka da samo preživim prevod i registraciju koja ističe za mesec dana. Prešao je 215300km bar tako piše na satu,a neverujem da je neko vraćao.

Nego imam nekih varijanti da dođem do alu felni od 15" sa dve gume 195/45 i dve 195/60. Moguli uopšte tolike gume na njega? Ili da čekam situaciju kad ja mogu sam da biram i uzmem neke od 14".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guma 195/45 je suvise niska i moj najtopliji savet ti je DA TO NIKAKO NE UZIMAS!!! :D

A,sto se tice 195/60 to je guma za traktore tako da ni to ne valja.

Za Tipa su 195/50R15 dobro resenje. Pre tih guma sam vozio 185/55 i mogu ti reci da jedino za nijansu losije izgleda (mada to je stvar ukusa),ali je zato dosta udobnija tako da mozes da razmislis i o toj dimenziji.

A,ako hoces jos siru onda mozes slobodno 205/50. Ja tu dimenziju imam sada pozadi,a napred mi je 195/50 i zadovoljan sam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prijatelji hfala vam što me niste ostavili bez komentara. Treba oko limarije da se radi i radiće se i trebaće saveta, ali moraće malo da sačeka da samo preživim prevod i registraciju koja ističe za mesec dana. Prešao je 215300km bar tako piše na satu,a neverujem da je neko vraćao.

Nego imam nekih varijanti da dođem do alu felni od 15" sa dve gume 195/45 i dve 195/60. Moguli uopšte tolike gume na njega? Ili da čekam situaciju kad ja mogu sam da biram i uzmem neke od 14".

čekaj situaciju i čekaj 15''. i to sa 50 profilom, jer su najjeftinije i imaš najveći izbor guma. a različite dimenzije nemoj stavljat ni pod razno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas me zanima zasto da ne stavlja razlicite dimenzije?

Ja 10 godina vozim sa razlicitim dimenzijama i nisam primetio da nesto tu ne valja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prijatelji danas završena ugradnja alarma I radi posao kolko dugo videćemo. Usput dok sam se igrao sa žicama napravio sam da kada radi na plin isključuje pumpu u rezervoar. A što se tiče felni nešto ću napravit, ali ću poslušat savete da budu gume 195/50. Sa autom su mi došle i četiri letnje gume 14" na čelične felne tako da neću žurit sa alu felnama osim možda u varijanti da ih uzmem sad ali bez guma. U pitanju je trampa sa jednim vulkanizerom meni ostale od juga 13" petokrake sa odličnim gumama,ali su premale za tipa 155/70.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve jeste, ali đavo ne da mira, odem da probam da li uopšte mogu na Tipa i kad sam vidio ovo

image.jpg

Nisam mogao ništa da kažem i da se odbranim bilo je jače od mene

image.jpg image.jpg

Felne su 15" AEZ kolko su jota nemam pojma koliki je ET nemam pojma, ali trenutno su gume napred 195/55 R15 a nazad 195/50 R15. Felne će morat da se sređuju izguljene su po obodu i na neka mesta se guli plastika. Ali ću najpre morat da kupim dve gume, zadnje dve su različite šare a i proizvođača. Tako da ću ove dve od napret /55 ići nazad, a najverovatnije ću uzeti dve nove za napred /50 ili možda polovne ali da su dobre.

Što se tiče utiska ne mogu da poverujem da je tolika promena, manje lupa, stabilniji, više ne vuče u levo. Što se tiče snage vrlo malo je slabiji, gotovo da nema razlike, a nadam se da će se popravit kad dobije gume /50.

Idemo dalje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugar imao bas takve. Odradio ih je u crno i ispolirao rubove i ispale su extra! Eto,mozes i tu varijantu da uzmes u obzir kad ih budes sredjivao :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate drugi auto! :rolleyes:

Imas gume tih dimenzija,bar mi se cini na forumu neko je prodavao!Nema razlike u potezanju,snazi itd!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre desetke sam 6 godina vozio Tipa 1.4 dgt,i teška srca sam ga prodao jer sam dobio dobru cifru a trebalo je vec svasta da se radi na njemu!Služio me je ekstra,auto je komforan,udoban a jeftin za održavanje!Felnice sam imao 15" sa 195/50 i skroz su ok,tako da nisi pogresio sa izborom.Lepe su ti felnice,malo ih sredi kao i limariju,nabaci neki širi izduv i gas!!! :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj drug ima Tipa, vozi ga već par godina. Uz neka sitna ulaganja oko održavanja, i s obzirom na godine -- super je auto. Svuda stiže i postiže.

Share this post


Link to post
Share on other sites

aaaa,divne,odlicne felne sad.uvek volim da vidim tipa.pogledaj mog u predstavljanju :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala prijatelji na pozitivnim komentarima. Al ja moram da se žalim na mezimca, tačnije na njegovu potrošnju tng. Teško pali i vruć i hladan na gas neće nikako ni vruć ni hladan svako paljenje mora na benzin pa tek onda na plin, dok je hladan neće nikako na plin gasi se. Što se tiče snage ide odlično nema razlike između plina i benzina.

Što se tiče potrošnje plina potroši 15l za 100 km. Na benzin ga nisam testiro a na plin jesam tako što sam praznio bocu i punio beležio kilometre i svaki put oko 15l. E ja se nešto preračunavam da je mnogo, pa sam odlučio da se potrudim da je umanjim. Kupio sam mu danas svećice NGK, moraću zamenit filter za vazduh i ona plastična kutija filtera je polomljenja srediću je. A kum će da zameni set membrani na raspršivaču. Pa ćemo da vidimo šta dalje. Uglavnom sutra ističe registracija mora će na tehnički pa ako nebude morao neki remont kočnica ovo ću odmah sredit.

Evo jedne slike od svećica koje sam postavio danas, Probao sam da je smanjim pa čisto da vidim dal funkciniše,a Sale ti mi piši jesm li pogodio svećice koje mu odgovaraju.

qqq1.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uf,to je velika potrosnja,ne bi smeo vise od 10,11 plafon! :unsure:

Pogledaj to dobro,da ne bacas dzabe pare!

Inace opet napominjem uz malo sminkanje mnogo lep Tipo,a felne su mu bas dobro legle! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E drugari ovih dana se na tipa potrošilo podosta para, ali mislim da vredi. Tipo je bio na tehnički i tamo su rekli da je sto posto ispravan i progledali kroz prste za zadnje gume koje su zaista loše.

yt1.jpg

Ja sam morao do Kraljeva za odjavu KV tablica, overu potpisa na ugovoru kod suda, i platio porez na prenos vlasništva. Tako da sam tek danas uzeo nove tablice

yt2.jpg

A u međuvremenu sa kumom koji radi ugradnju i servisiranje plinskih uređaja. odradili smo remont raspršivača. zamenili gumice membrane oprali i auto radi totalno drugačije.

yt3.jpg yt4.jpg

Pošto sad pali i na plin kao na benzin a nekako je oštriji na gas u nižim obrtajima, nešto računam da će manje trošit. Ali ( što znači da nešto fali) na plin zeza oko dve hiljade obrtaja upali crvenu lampu i zastane ali sve na sekund. Kada je na leru a to se dogodi ugasi se predpostavljam da je problem sa sondom pošto ima jednu žicu odkinutu. Ali tih problemčića nema na benzinu. Nego sam okupiran nekim porodičnim problemima tako da neću moći to odmah da rešim.

I pošto ću morat na malo dalji put, a zbog loših zadnjih guma skinuću alu felne i staviti čelične 14" pošto su dobre gume. Dok prođe malo finansiska kriza nastala zbog prevoda i registracije i problemčića u porodici tako će ostati jedno vreme. A ja vam ostajem užan jednu slikicu na čeličnim felnama čisto da se vidi koliko mu ove felne značu.

To je to za sad uskoro idemo dalje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bice sve to dobro! Samo polako sve ces resiti,a tipo ce biti zverka!!! P.S.Nemoj da kazes Saletu da sam ti rekao da je tvoj Tipo bolji od njegovog! :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

:thumbup:

Dobre su te svecice. Kako sada stojis sa potrosnjom?

Ja nisam menjao svecice,a ni membrane na isparivacu bas bas dugo. Trebalo bi sada to da odradim. Za mesec dana menjam ulje,filtere pa cu ujedno i to da odradim.

Koliko te kostale membrane?

Bane ima li membrana kod tebe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sale brate ja mislim da je tvoj tipo najbolji bar tako izgleda ovako na slikama.

Što se tiče svećica morao sam da ih skinem vratio sam stare, jer me je zezo sa ovim NGK (streco i gasio)

Sad je potrošnja kakva može da se trpi nešto malo manje od 9.5l na 100km otvorenog puta Vožnja u 4 i 5 stepenu prenosa i obrtaji između 3 i 4. A u lokalu oko 12l ali ovaj naš lokal je nešto posebno ovde se vozi manje od 40 km/h uglavnom 2 stepen prenosa retko gde da može tećaa. E membrane su me koštale 2200 din i 2L jelena za zamenu.

Uglavnom TIPO sad sluša samo tako na čeličnim je felnama i 14" neću ni vraćat alu dok ih nesredim. Pali mi lampu sa znakom dizne i na benz i na plin ali auto radi najnormalnije.

I sad pali na plin direktno bez trunke benzina i to i hladan i vruć, lepše vuče oštriji je na gas ono sa ler do 3 hiljade.

Kod mene je ovaj raspršivač BRC elektonski i za njega je nešto skuplji set membrani za Lovato košta 1300 din tako bar kaže kum plindžija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...