Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Napokon sam se odlučio šta kupiti. Fiata, naravno :-) Ne mogu da isčekam da ga registrujem ili slikam, ali postavljam njegove slike sa sajta, pa vi procenite jesam li dobro pazario.

y100.jpg y101.jpg

y102.jpg y104.jpg y105.jpg

http://www.polovniautomobili.com/oglas989369/fiat_stilo_19_jtd/#6

Potražnja je trajala, ali kako mi kaže jedan drugar, što više tražiš, sve više ćeš se pogubiti i na kraju naleteti na jadac.

Nadam se da nisam naleteo na jadac.

Fiat je od prijatelja komšija, koji živi i radi u Francuskoj prodavao i ja slučajno naletim. Komšija ga je stavio i u oglase.

Možda je malo više prešao, 209000 km, ali to je bar prava kilometraža, nije spušteno na, recimo 130000 km, kako što se obično dešava po placevima.

Eto. Više slika, podataka i utisaka kad ga registrujem i uslikam.

Pozdrav iz Novog Sada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:thumbsup:

Deluje ocuvano,a i digitalna klima hehe!Nek ti je sa srecom i da te sluzi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala, hvala :-) Nadam se da me neće zezati ta digitalna klima, već da će služiti svrsi :-)

Doduše, ima par sitnica koje trebam zameniti. Ručica za otvaranje haube, ne znam da li je pukla ili se samo sajla svukla ili šta već sa nje pa je treba namestiti ili zameniti. Obloga plastična oko levog retrovizora je polomljena, plastika, koja služi da levu nogu "parkiraš" u vožnji je slomljena, mada se može i bez nje. To je sve što sam primetio od nedostataka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni jedan od najlepših i možda najboljih fiatovih modela poslednjih 10-tak godina. Posebno ovaj "trovratni" u kojeg sam bio zaljubljen. Dobre mu ove Librine felne!:thumbup: (sa sve radkapnama i amblemima!!!thumbsup.gif)

PS:

(ako ti padne na pamet da ih menjaš za njegove ili one "žilet" abarthove, rado bih ti finansijski pomogao u zamenu za te Librine - trebaju mi za zimske gume....:coffee:

Edited by Damjanović

Share this post


Link to post
Share on other sites
(ako ti padne na pamet da ih menjaš za njegove ili one "žilet" abarthove, rado bih ti finansijski pomogao u zamenu za te Librine - trebaju mi za zimske gume....:coffee:

Nije problem, dogovorićemo se. Sada su prednje dve nove zimske, a zadnje nisu zimske. Planiram da i to u dogledno vreme menjam, to jest, šteta je voziti nove zimske leti. Bićemo u kontaktu :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima komplet servisnu knjižicu (doduše sve je na francuskom, ali bar brojeve km i datume mogu prepoznati), redovno je servisiran i kada sam postavio pitanje francuzu u vezi vraćanja kilometraže. maltene se naljutio (kada mu je žena prevela šta pitam), da to njima ne pada na pamet i da je to kažnjivo zakonom. Eh da smo bar 10% francuzi što se kola tiče :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fino izgleda a nije ni skup bio koliko vidim. Valjda si uspeo da mu još malo oboriš cenu. U zdravlju da ga voziš i da te dobro služi.

Nego kad smo već kod kilometara a vidim da si ti poprilično siguran da je ta 209kkm kilometraža tačna, voleo bi ako nemaš ništa protiv da sa FiatECUScan-om očitamo kilometražu zapisanu u ECU. Oko tog ECU se se stalno raspravlja da li je kilometraža u njemu tačna ili ne pošto mnogi isčitvaju skoro milion km iz njega. Isto tako većina je auto kupila sa placa pa o poreklu znaju onoliko kolkio im onaj na placu kaže.

Ako se ispostavi da je tvoja kilometraža na dash-u i u ecu-u ista (+-10%) onda možemo da sa sigurnošću potvrdimo pravilno isčitavanje km iz ECU-a sa FES-om. To ne bi bilo loše zbog ostališ forumaša da znaju na čemu su. Javi se na PM pa ćemo se negde naći ako nemaš ništa protiv.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nažalost, stilo je otpao :crybaby: Bez obzira što smo ga pregledali i ja i prijatelj, juče sam ga odvezao u servis na dijagnostiku i utvrdili su da je u motoru nešto pred riknjavanje, toliko sam poludeo da ne znam jel radilica ili tako nešto. Kvar je preskup za popravku, tako da sam vratio auto.

Izvinite što sam Vas obmanuo kako sam kupio "dobar" auto. Nije više ni starijim ljudima za verovati (mislim na francuza vlasnika stila).

Ne znam šta da kažem. Blago je reći da sam poludeo :realmad::realmad::wallbash: .

I dalje sam samo Pera pešak. Valjda će nešto normalnije naleteti. Ako iko ima nekoga da prodaje auto, a da ga poznaje, molio bih vas da mi javite.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može malo detalja, kako ste to dijagnostikom utvrdili da je motor pred riknjavanjem, koji servis, koje greške, kako se sve to manifestuje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle uspešnog odabira uz pomoć drugara iz Novog Sada, danas sam "pazario" alfu 156 1,9 jtd 2001. godište. Nije fiat, ali je iz italijanske familije :-)

Postaviću slike sa oglasa polovniautomobili.com za prvu ruku, dok je ne uslikam, a pre toga našminkam za slikanje :-)

alfa.jpg

http://www.polovniautomobili.com/oglas790566/alfa_romeo_156_19_jtd/

Share this post


Link to post
Share on other sites

ode ova alfa..parkirana bila tamo kod zabavišta već par meseci..merkao sam je i ja, čini mi se dobra..Bas me interesuje koliko si colovao?

e da, i čestitam, da te dobro služi... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

uf,uf,uf....dusa me zaboli kad vidim ALFU :crybaby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ništa bre da nam kažeš od vitalnog značaja! Kako si to na dijagnostici utvrdio da je stilo na samrti? Kolko para iskeširao za tu usedelicu? Šta joj fali pa se tako dugo nije udala? ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ništa bre da nam kažeš od vitalnog značaja! Kako si to na dijagnostici utvrdio da je stilo na samrti? Kolko para iskeširao za tu usedelicu? Šta joj fali pa se tako dugo nije udala? ...

slazem se, daj malo raspishi se ;D

i daj malo slika :D one sa oglasa su obrisane :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za stilo : Mehaničar u servisu na Telepu, koji je pregčedao Stila, na osnovu zvuka, na osnovu što je kada ja otvorio poklopac za dolivanje ulja i konstatovao da tu duva ko ludo, utvrdio je taj kvar. Ja se ne razumem u to, a pošto je on stručnjak, jedino što mi je preostalo je da mu verujem.

Alfu sam platio 3450€. Stajala je toliko jer je čovek počeo prodaju od cene 4100€, ali niko nije dolazio da je gleda zbog toga. Zadnja cena je bila,kada sam ja došao sa par alfista iz NS 3650€, ali su oni spustili na 3450€ (njihovi izgovori su bili: nema prednje maglenke, nema podizače stakala na zadnjim vratima) spojili je na komp, izvršili dijagnostiku, detaljno je pregledali sa svih strana, provozali i moje je bilo samo da pristanem.

Što se mene tiče, presudno je bilo to što je auto iz Holandije, što je čovek dovezao auto, nije donešen na kamionu. Kudikamo je očuvaniji nego i jedan koji sam gledao po placevima, a oni su svi bili poreklom iz Italije.

Slike stižu za dan dva, čim odradim sutra servis, postavim tablice i uslikam je :-)

Edited by Viljuska

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolje da si nas Fiatiste vodio da ti ubijamo cenu :harhar: i niste je nešto ubili. Bez sve šale dobrih primeraka ima za te novce (mislim na 3650€). Moj prijatelj je pre skoro godinu dana pazario istu, isto godište, sa alu telefonkama 16", dodatni pragovi, karbon enterijer, podizači svuda, nije drveni volan, extra crni enterijer sedišta, maglenke ZA 3500 €.

Ne kažem da ne vredi te pare nego kod nas nisu na ceni pa 2001. godište (najjeftiniji euro3) možeš da biraš za malo para.

A kaži mi za Stila i tu audio-vizuelnu dijagnostiku, jesi ti čuo te neobične zvuke koje je servis na Telepu čuo? Čuju li se iz Alfinog JTD-a takvi i slični zvuci ili ne? Ili je servis jedini čuo te zvuke? Pošto to sa duvanjem na čepu za ulje nije baš lako utvrditi koji više a koji manje duva.

Voleo bi da znam kako da kad rešim da kupim drugi auto prepoznam: dijagnostikom, uvidom u duvanje na čepu od ulja i osluškivanjem rada motora... da je motor na samrti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka cast za alfu! Da te lepo sluzi!!! :thumbsup:

A isto za stila nisam siguran koliko neko moze tim metodama nesto da tvrdi! Ako je auto vec mogao da se proba, potrosnju si otprilike mogao da znas. Vidi se da li dimi kroz izduv, kako povlaci...ako je to ok, tesko da je motor u losem stanju! Ali jbg. znam da je nezgodno pri kupovini polovnjaka. Dovoljno da te jednom recenicom neko slomi i momentalno se odustaje od price!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cestitam na kupovini, ja bih isto kao i ti postupio sto se tice onog Stila, kada neko ko se iole razume kaze lose ili bar sumljivo bezi od toga :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...