Jump to content
FAS Goran
colovic

Stilo 1.9 JTD - ventilator kabine ne radi u svim brzinama

Recommended Posts

da se vratim na temu izgleda da nije bilo do reostata rastavio sam ovaj prednji dio i ovaj dio mi se istopio i izletili mi neki federi.e sad moze li se ovaj dio sam naruciti ili otici negdje na otpad

20160812_130326.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam Stilo 1,9 JTD s digitalnom klimom i sad mi se stvorio taj problem da puše samo na najjače. Klapne za usmjeravanje zraka slušaju, regulacija temperature također ali nikako da brzina bude onakva kakvu zelim od mogucih 12 crtica.

 

Kada stisnem OFF, on i dalje nastavi raditi, samo klapnu prebaci na unutarnju cirkulaciju zraka i zrak usmjeri na srednje otvore.

 

Da bude još kompliciranije danas ujutro da upalim i sve normalno do posla. Krecem kuci s posla i opet puse na najjace. Stavim ga na OFF i dalje puse, nakon nekog vremena se ugasi i sad se nikako ne pali.

 

Pregledao sam sve žice i sve konektore, odspojio i ponovo spojio ne bi li proradilo... no ništa... Niti jedan osigurać nije pregoreo.
Vidim svi pišu o tom nekom reostatu i nikako da ga nađem, mislim da ga na digitalnoj klimi uopce ni nema.
Vaši prijedlozi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upit.
Znaci ventilator radi u svim brzinama. Puse, vrti, pali-gasi.
Medjutim povremeno (cak pocesto) se desi da ventilator stoji kad ga upalim ili se vrti jako sporo. Onda kad opalim rukom po konzoli sa suvozaceve strqne na samom izduvu proradi i radi xy minuta i onda opet uspori pravo. Kao da se zahlavi negdje ali n cujem nikakvo struganje ili sl.
Vjerovatno je neki klinac oko samog ventilatora. Jeli zeznuto mu prici i skinuti ga. Mislio sam da ga malkice precistim ili vidim sta mu treba.
Hvala.

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav imam problem sa prekidacem grijanja cesto mi se gasilo pretezno na 4 stepen ja opet vratim na 0 upalim sve ok od juce nista ne reaguje 

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pojasni malo detaljnije koja tacno komanda, manuelna ili digitalna klima...

Nekako mi lici da pricas o ventilatoru manuelne klime - ako je tako, moguce da je reostat u pitanju.

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Manualna klima i nekad mi je prekidalo grijanje ja ga izgasim i opet upalim i sve normalno ali od juce nista

I gdje se nalazi reostat? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odmah iza kutije filtera kabine, crni dzek sa 4 paralelna pina (tj. kabla). Zna cak i sam konektor da se istopi upravo zbog 3. i 4. brzine, tako da prvo proveri njega. Ako je do reostata, moze npr. da mu ode dioda.

Ako nije do toga, imao sam negde eLearn semu i za manuelnu i za digitalnu klimu pa cu ti okaciti - proveriti rad osiguraca F8 i releja T8 kod akumulatora.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok a reci mi za reostat moze li se popravljati ili kombinovati i za sam prekidac posto u nk gdje zivim je tesko naci djelove za njega

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na samom reostatu moze da ode dioda koja se menja. Kreni redom od onoga sto najlakse mozes da proveris.

Evo ti seme iz ePer, da vidis poziciju reostata, oznacen je brojem 9:

5a3b80a85e639_heaterfanresistorpackitem9.thumb.JPG.c8c3ac5590b8aec1943aaacfd8f87212.JPG

 

A evo ti i seme manuelne klime, bas sam kolegi oznacavao sistem ventilatora, jer je imao drugi problem. Preko rucnog regulatora H81 i reostata O30 regulise se brzina motora ventilatora N85 (koji ima samo 2 pina). Videces relej i osigurac (T8, F8) koji sam ti pomenuo za proveru:

d3.jpg.a18957d2b9eb4cb23ae2918328ae471a.thumb.jpg.4225dc58940d9ce4dafef3c27a07486f.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na cemu, uzivaj ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

@~eon~

Pitanje spojeno sa postojecom temom.

U prethodnim postovima mozes da pogledas i kako izgleda sam rezistor.

 

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

ja imam malo drugačiji problem sa brzinama ventilatora i nisam uspeo da nadjem na forumu da je pisano o tome :(

Dakle, manualna klima:

Polozaj 0 - radi ventilator u drugoj brzini,

Polozaj 1 i 2 - ventilator radi u 4.brzini,

Polozaj 3 - ventilator nekad radi u drugoj, a nekad u 4.brzini

Polazaj 4 - ventilator ugašen.

 

Kontakti na reostatu i džeku očišćeni i naprskni suvim kontakt sprejom, džek nije istopljen.

 

Svaka pomoć dobrodošla... 

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem rešen.

Bio se istopio kontak u samom prekidaču, kao na slici na početku ove stranice. Kvar saniran i sad sve funkcioniše kako treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem resen ? Zamenio sta, i gde kupiti.

 

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Popravio sam prekidač vraćanjem kontakta na svoje mesto.

Kad otvoriš prekidač videćeš kako sve to izgleda, pa će ti biti jasnije.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi, imao slican problem sa brzinama ventilatora ovih dana i juce procitam sta moze biti problem ovde na forumu. Skinem plastiku kod suvozaca, skinem plastiku ispod kasete, proverim vazdusni filter i dodjem do kablova koji idu na dzek za reostat. Auto je 1.9 mjet 2006 god, ne znam da li ima razlike za JTD, pretpostavljam da nema .
U mom slucaju je bio zatopljen deo plastike na crnoj zici, to pretpostavljam da je za 4 brzinu ali ta brzina mi je jedino radila. Ostali pinovi su cisti i bez tragova topljenja. Skinuo reostat, on je u dobrom stanju.
E sad ono sto me zanima, kod mene je izgleda vec nastavljan taj kabel koji ide na dzek . Znaci neko je isekao kablove sa starog dzeka, stavio novi dzek sa istog auta i nastavio fabricke zice. Ja sam uzeo i skupio te cetiri zice i zajedno ih izolovao da se ne mrse bezveze. Da li te zice mogu sve zajedno da budu? Zbog temperature pitam, da li mogu da se istope ili tako nesto? Kakva je tu struja i zbog cega se to topi ?!

Sent from my SM-N935F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jendo pitanje, na Stilu sa automatskom klimom, gde se nalazi reostat? Izlomih se, ne mogu ga naći. Ventilacija počela da zeza, čas duva čas ne, krene jako pa slabije, kako joj se ćefne.

Sent from my 3310 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@djomla

Motor ventilatora na manuelnoj klimi ima samo 2 pina i jeste regulisan preko reostata.

Ali digitalna klima nema reostat ventilatora.

U tom slucaju, motor (N85) ima 4 pina. Dva idu direktno na kontrolnu jedinicu klime (preko pina 11 kontrolne jedinice salje se input signal za brzinu ventilatora, a preko pina 8 vraca feedback signal kontrolnoj jedinici). Treci pin motora je masa, a ti prvo proveri preostalu liniju koja moze da bude problematicna. Ona ide na na osigurac F8 (MaxiFuse od 30A), pa na rele T8, sve je smesteno kod akumulatora. Evo ti i seme digitalne klime, crvenim sam uokvirio pomenuto:

 

d1.jpg.ab2b09fd4e94469f016ba46827b0b4a1.jpg.a067676bf994cea17761102776157cb7.thumb.jpg.4a117d1471fa6a531c1cee32c96324ef.jpg d2.jpg.b816bfcde4a2ce912ae5b1bd607a780b.jpg.ee963d6969074bf42a1eaf1b8082d9cf.thumb.jpg.ae794877e5596f26f9dc866191d9dea5.jpg

 

Mozes da proveris i aktivacionu liniju sa kontakta, osigurac F31:

 

f.jpg.5776f08977bc8fda3046c1c0f3659deb.thumb.jpg.fa353345c96c376242252590b220f7dc.jpg

 

Ako nije nista od toga sto mozes lako da proveris - moguce da brlja i kontrolna jedinica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, nakon nekog vremena i normalnog rada reostata na koji sam prelemio nov dzek, sada mi ne radi uopste ventilator. Ne reaguje ni na jednoj brzini. Proverio F31, proverio relej, proverio osigurac kod releja, sve ok. Skidao dzek na reostatu, nema topljenja, zice su ok. Probao da spojim direkt zicom vrhove reostata, nista.

Da li je nekom crkao reostat mozda? Ili je ventilator u pitanju? Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...