Jump to content
FAS Goran
colovic

Stilo 1.9 JTD - ventilator kabine ne radi u svim brzinama

Recommended Posts

Pozdrav svima,

imam Stilo 1.9 JTD sa manuelnom klimom. Pre par dana mi je prestao da radi ventilator za hladjenje/grejanje ali samo u prve 3 brzine, dok cetvrta radi bez problema.

Da li je u pitanju neki od releja, posto sam procitao negde da Stilo ima poseban relej za prve tri brzine, a poseban za cetvrtu?

Hvala unapred!

Share this post


Link to post
Share on other sites

crkao ti je reostat ventilatora. nalazi se kod ventilatora kod suvozacevih nogu... mozes ga i sam zameniti, nije komplikovano... :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas mi se desila ista stvar, prve tri brzine nista,a 4 radi.Kod suvozaca skinem plastiku i iza filtera malo bolje pritisnem konektor. Probam-radi. Inace juce mi majstor radio mali servis, menjao je i taj filter, pa je mozda zakacio i taj konektor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem vec duze vreme.

Malo radi malo ne radi.Kad radi rade mi sve brzine.

Skidao sam ga i prelemio sve kontakte na njemu i sljakao je ok.

Ponovo je poceo da zajebava.Ugasi se ali kad udarim po desnom delu centralne konzole on proradi i rade sve brzine.

I tako u nedogled.

Medjutim sad vise nece da radi na udarce o centralnu konzolu.

Ima li ko neki savet obzirom da mi majstor ne sljaka do 9 januara! :whistle:

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima...

Imam isti problem sa grejanjem kabine,, prve tri ne rade, a cetvrta brzina radi ventilator. Kako mogu da dodjem do reostat ventilatora, pretpostavljam da je to u pitanju?!? Da li mogu sam da zamenim? Kako uopste izgleda, i gde se nalazi? hvala unapred...

Share this post


Link to post
Share on other sites

99,99% ti je crkao dzek koji ide na reostat... odnosno na njemu ima 4 zice za svaku brzinu po jedna... Zice prve dve brzine se ne greju toliko ali zato treca i cetvrta toliko da tope plastiku... Pa zbog loseg kontakta otopi se pola dzeka, i pocinje da topi plastiku reostata... Inace reostat veoma retko crkava, odnosno i ako crkne crkne jedna dioda na njemu koja se moze kupi za par desetina dinara i prelemiti...

Reostat se nalazi neposredno pored filtera kabine, u ubacen je u kutiju kroz koju prolazi hladan vazduh da bi ga hladio zbog pregrevanja...

Predlazem da prvo prekontrolisete kontakte izmedju reostata i dzeka, pa onda sve ostalo... Kod mene su se otopili kontakti i prelemljivanjem sam sve resio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drustvo,primetio sam sinoc da mi prva brzina ven.kabine ne radi dok ostale rade normalno.Da li je to reostat ili osigurac neki?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prelemi kontakte na reostatu uz izbacivanje dzeka koji je tu isao... Obicno taj dzek crkne (razlabavi se od toplote) i onda pocne da zeza ventilator... Relativno lako se resava...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre 10 dana mi se desilo da ventilator kabine radi samo na 4 brzini (znaci osigurac rezistora je crkao pa sada ventilator ima samo pun napon i radi maksimalno).

Medjutim, kada sam ukljucio klimu ventilator je poceo da radi normalno. Ipak, kada je ventilator ukljucen posle nekog vremena oseti miris na nagorelo. Miris nije jak ali se javlja u 3 brzini ventilatora dok se u prvoj ne javlja. I jos nesto, oseti se samo kada auto uspori ili stane. Znam da je neobicno, ali tako je.

Sada me zanima da li je moguce da reostat ode samo na naponu 3 brzine a na ostalim naponima radi? 

Gde se nalazi reostat na Stilu sa manuelnom klimom?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

reostat.jpg

 

da li je ovo taj famozni reostat posto meni ne radi ni jedna brzina ventilatora?

 

i ako jeste kako se skida?

Share this post


Link to post
Share on other sites

reo.jpgreostat (1).jpg

 

Uspio sam izvaditi ovo cudo ako je to reostat  :laughing:

 

ima jedan sarafcic on se odvrne skine dzek i ide lako napolje  :smoke:

 

eh sta sada pitanje je  :help:

Share this post


Link to post
Share on other sites

reostat (2).jpg

 

Da li neko zna vrijednost i oznaku ove diode ili sta je vec?

 

Znam da pise na njoj ali je kod mene izbrisano tj ne moze se procitati 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ja smorim jos malo na ovu temu  :smoke:

 

Nije do ovog sra*ja  :2guns:

 

Ocito je riknuo ventilator zna li neko da li se tesko skida ventilator  :help:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije ni osigurac ni ovaj F31 lijevo od vozaca,a ni F08 kod akumulatora  :thumbdown:

 

sutra ide kod elektricara pa cemo vidjeti sta je 

 

ja ne znam da rijesim kvar  :2guns:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na mom Stilu (2004-to, 1.6 16V manuelna klima) ventilator nije radio ni u jednoj brzini. Problem je bio prekid mase komande releja T8 na ploči do akumulatora. Sa donje strane ploče, braon 32-pinski konektor, pin 26, crno/ljubičasti tanki provodnik. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima dva dana kako upalim auto pali mi se i ventilator hladjenjani grojanja ovaj unitrasnji sve radi normalno klima i sve ostalo ali nemogu ga ugasiti non stop se okrece na najacoj brzini  jedino kad ugasim auto i on se ugasi.hvala unaprijed

Edited by Ivan
Prebaceno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@vnvedad

Pitanje je prebaceno u odgovarajucu temu. Verovatno je u pitanju reostat (rezistor), a mozes da procitas i ostale odgovore na temi.

Pre postavljanja pitanja, pomocu Search proveriti postojeci sadrzaj foruma, tako se najbrze nalazi odgovor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...