Jump to content
FAS Goran
Steelo

Fiat Stilo - zadnji brisač

Recommended Posts

Zadnji brisac radi,ali brizgaljka ni da opepeli...Cackao sam oko mlaznica,ako su i bile zapusene,vise nisu...Da li je moguce da je negde prekinut dovod tecnosti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav. slomio mi se zadnji brisac problem sam resio ovako:
AdobePhotoshopExpress_f67eb5e057b54329af75751831bbbe4e.jpgAdobePhotoshopExpress_45bdf504ec9a460db620f817733aabf1.jpgAdobePhotoshopExpress_ad3006d3cda5470a9b6caa0555d83374.jpgAdobePhotoshopExpress_e9f37e5e12d142c6ba4b7df1dc4a6504.jpg
Guma koja se nalazi izmedju brisaca i plastike do stakla sam ja stavljao misleci da ce to resiti moj problem. medjutim nije,pa sam odlucio na sledeci nacin da resim problem
AdobePhotoshopExpress_d94d9188d7ed4207b94e6c135af20378.jpgAdobePhotoshopExpress_f41914d2d1a344138eb632a5232fdd36.jpg
Napravio sam rupe na dijelu koji je zapekao busilicom,takodje sam probusio i plastiku brisaca i uvrtao srafove.
AdobePhotoshopExpress_00716a1d81ae412d89d77299b9d11d77.jpgAdobePhotoshopExpress_705887783b0b428abfcced447cc5d532.jpgAdobePhotoshopExpress_41d6fdda5c1a4ce795ec77f803d8276a.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem, zadnji brisač mi je ostao zaglavljen u krajnjem položaju u sred jakog pljuska prošle nedelje nakon jednog minuta rada. Isto mi se bilo desilo par dana pre toga, ali je nakon par sati na parkingu bio proradio.

 

Probao sam da uključim brisač putem prekidača na ručici, putem komande za pranje zadnjeg stakla, i ubacivanjem u rikverc dok su uključeni prednji brisači.

 

Skidao sam plastike na vratima gepeka, skidao konektor, ćale je merio unimerom i kaže da na konektoru nema napona (kaže da je probao sve kombinacije), a da mu motor deluje ispravno na osnovu otpronosti koju je na njegovom konektoru izmerio. Gledao sam šemu i opis rada na eLearn-u, i koliko sam skapirao, napon nije sve vreme na konektoru dok je prekidač u uključenom položaju, već samo od kada kompjuter da signal dok motor ne završi jedan obrt. Tako da, sumnjam na to da možda nismo dobro merili, to jest da nismo dovoljno dugo merili, već da smo imerili trenutak kada nije poslat signal ka motoru.

 

Pročitao sam ovu temu, i ovu temu, ali nisam našao da je neko imao sličan problem. Ima li neko ideju šta da gledam dalje?:question:

 

U pitanju je benzinac sa troja vrata, 2005. godište. ;)

 

P.S. Proverio sam osigurač F52 (a i rade mi grejači sedišta koji su na istom osiguraču), čak sam i relej T12 skidao i menjao mu mesto sa istim relejem :thumbup:

Edited by profa_chb
Dodavanje P.S.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slučajno sam naleteo na temu, pa samo da se javim. Brisč mi proradio pre dva meseca sam od sebe, i radi bez problema :question::D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel menjao neko ceo nosac brisaca za zadnje staklo bez zamene motora i mehanizma, na Fiat Stilo karavan, kakva su iskustva? Hvala, pozdrav

 

 

 

 

 

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@darkotuning

 

Pogledaj sada, nakon spajanja tema, sve ranije napisano u temi na kojoj smo. :thumbup: 

Menjao sam tako na svom Stilu, kupuje se komplet ručica (ako se dobro sećam nešto oko 2.000 dinara), i to je to. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
[mention=8675]darkotuning[/mention]
 
Pogledaj sada, nakon spajanja tema, sve ranije napisano u temi na kojoj smo.  
Menjao sam tako na svom Stilu, kupuje se komplet ručica (ako se dobro sećam nešto oko 2.000 dinara), i to je to. 
Hvalaa puno. Pozdrav svima

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio sam ceo nosac brisaca sa metlicom za 2000din sa dostavom, original Valeo. Ugradnje je veoma prosta, jedino sam imao problema prilikom skidanja prstena koji je ostao sa predhodnog brisaca. Ako nekog interesuje, mogu detaljnije da opisem, a imam i par slika da postavim. Pozdrav

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da se javim, rešio sam problem! Zamenio sam ceo sklop mehanizma i motora, za čitavih 1000 dinara. Kad dođem do malo vremena probaću da rasturim stari (inspiracija @Ivan) i da ga oživim. Ako uspem, napisaću DIY :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam pored provere maglenki resio da namestim i zadnji brisac citajuci vase prethodne komentare. Uglavnom,odjednom je stao brisac. Osigurac je bio ok. Skinuo zadnji tapacirung, dosao do motora. Odvrnuo sraf sa osovine brisaca. Bilo je muke oko skidanja nosaca metlice naravno,uspeo i to nakon pola litre WD-a.
Sta se desilo, zapekao je deo gde se rotira osovina,tu sam naspricao bele masti i proradilo je sve.
Zaptivna guma izmedju stakla i osovine je u dobrom stanju.
Glavno pitanje, da li vama ona plastika koja prekriva tu gumu legne skroz na staklo,da li skroz pritisne zaptivno gumu kada se zavrne onaj sigurnosni sraf? Kod mene ne moze skroz da legne ta plastika. Ima razmak od stakla nekih 1mm otprilike. Da li moze tu voda da pravi problem? Ne secam se kako je ranije bilo...

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je to, da prostiš, labavo. Ali sam letos zamastio celu stvar tovatnom mašću, da ne prolazi voda. I tako ću opet da naguram mast ako je ova propala, itd ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam sve to utegao, stavio novi sraf na rucku brisaca a stegao takodje sigurnosni sraf koji pritiska tu vecu plastiku. Ne pomera se nista i nema lufta ali postoji razmak i dalje. Koliko sam video, ta guma je dvostrana, na staklo se naslanja a i ispod stakla. Meni nije voda dosla do mehanizma motora nego je korodirao metalni prsten koji okrece osovinu pa je bukvalno zapekao taj deo od korozije. Nije mi jasno kuda voda prodje

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je stari mehanizam bio skroz crven od rđe kad sam ga otvorio. Verovatno je voda išla niz osovinicu, oko onih gumica na njoj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav da ne otvaram novu temu evo me vamo. Imam problem na stilu 1.6 2002 zadnji brisac neradi pumpica brisaca za nazad radi normalno. Na dzeku za zadnji motoric ne dobija struju samo na jednoj zici ima masu. Probao sam da zamenim i rucice volana i sto se desava ne dobija struju. Relej u rucicama se cuje da odradjuje svoje ali na dve zice nema struje samo na trecoj masa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razlika je sto sa rucice (H5) signal ide direktno na pumpu (N22). Dok za motor brisaca (N16) sa rucice ide preko "Junction Unit" (B2) kod BC. Posto zadnji brisac kontrolise i Body Comp - npr. kada su upaljeni prednji brisaci i ubaci se u rikverc, zadnji brisac se automatski pali.

Imas sve pinove obelezene na slici (konektori D i G na B2), pa proveri redom:

On 12/21/2014 at 1:16 AM, Ivan said:

Nego, ostao sam ti duzan vecu sliku kompletnog ozicenja:

rear-full.thumb.jpg.53d6f716e053ea3b5b79251c76de0edc.jpg

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je default velicina iz eLearn (da se vide i detalji i da stane kompletna sema). Ne znam da li si je uvecao ,sasvim se lepo vidi, maltene preko celog monitora, cak i detalji oznaka konektora, pinova... Ako ti treba neki poseban deo, reci pa da zumiramo konkretno to. Ili pogledaj u eLearn, postoji okacen na forumu u "Uradi sam" sekciji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...