Jump to content
FAS Goran
Mateo

Grande Punto - zamena sijalica zadnjeg fara

Recommended Posts

Posto mi je juce i definitivno crkla poziciona sijalica danas uhvatio malo vremena i resih da to i zamenim....

Prvo je potrebno odvrnuti dva srafa koja drze far,za to ce vam biti potreban obican krstasti srafciger

19032011945.jpg

Nakon toga je potrebno far skinuti sa nosaca na kojima se on jos uvek drzi a koji se nalaze sa desne strane fara ,najlakse je to uciniti tako sto cete stati kod zadnjeg tocka i lagano krenuti da gurate far kako bi on ispao iz tog lezista.

19032011947.jpg

kada ga izvadite mozete skinuti dzek ali u sustini to i nije neophodno,ali jeste da se odvrnu jos dva srafa koja drze plocu za sam far.

19032011946.jpg

nakon toga odvojite plocu od samog fara i mocicete da zamenite neku od tri sijalice koja vam nije radila...
ploca izgleda ovako

zadni_far.jpg

Hteo bih samo da napomenem i to da sijalica koja se nalazi u sredini treba da bude od 5w a ne od 10w zato sto ce ta od 10 davati previse svetlosti, tacnije isto kao sto daje poslednja sijalica u faru kada pritisnete kocnicu..

207.jpg

Nadam se da ce ovo nekome biti od koristi...pozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka cast , brate :) To mi je trebalo. Danas sam trazio sraf iznutra jer sam mislio da tako moze i kasnije video dva srafa o kom si pricao sad :D Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Molim vas za pomoc, juce sam skinuo stop svetlo da zamenim sijalicu, i primetim da je dzek malo nagoreo, kada sam vratio cela stopaljka je izgubila kontakt. Gde da nadjem dzek i kako to da resim?

Edited by _Milos_

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam siguran, ali mislim da je ima posebno osigurac za levu i desnu stranu, proveri za svaki slucaj :)

 

Javice se i neko pametniji sa Grande Puntom ... valjda :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je osigurac onda nece raditi pozicije unakrsno, npr z.leva i p.desna, barem je tako bilo. Verovatno ti je masa nagorela, probaj motorcanglama da je vratis ili zalemi novu direktno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni sada ne radi zadnji levi migavac.Sijalica je OK,kad skinem taj zadnji komplet i dok drzim u ruci,migavac radi,a kad vratim i zasrafim,onda ne radi.Ovo su oni GLUPI kvarovi sto najvise nerviraju.Ali sam primetio dobru foru,kad mi ne radi taj zadnji migavac,tu funkciju preuzimaju obe sijalice,i poziciona i stop i trepcu zajedno umesto tog migavca..jeste li to znali?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...