Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Solidarnost sa Japanom

Recommended Posts

125433_mdf95034_f.jpg?ver=1300437024

''Gutala sam suze kad sam čula da se moj otac dobrovoljno prijavio da ide u nuklearku Fukušima. Rekao mi je da je to njegova misija i da budućnost zavisi od toga šta će učiniti. Nikada nisam bila tako ponosna na njega”, objavila je na Tviteru mlada Japanka čiji je otac jedan od 50 dobrovoljaca koji pokušavaju da spreče nuklearnu katastrofu u Japanu.

Druga devojka čiji otac radi u Fukušimi napisala je: “Ljudi u centrali se bore i žrtvuju se da bi nas zaštitili. Tata, molim te, vrati se kući živ.”

“Usred naleta cunamija nastavili smo da radimo u očajničkom pokušaju da ponovo uspostavimo rad reaktora. Bili smo premoreni i gladni, ali smo se vraćali na posao”, rekla je jedina žena koja je do ponedeljka bila u oštećenoj nuklearki.

“Moj otac je prihvatio zadatak, ali mi je rekao da je za njega to bila smrtna presuda'', rekla je ćerka jednog od dobrovoljaca.

Od onih koji su ostali u Fukušimi petoro je umrlo, a dvoje nestalo, dok je najmanje 21 radnik povređen.

Ambasada Japana u Srbiji, zbog velikog interesovanja građana, otvorila je specijalni račun za uplate pomoći japanskom narodu, saopšteno je danas iz te ambasade.

Kako je navedeno, prikupljena pomoć biće prosledjena Crvenom krstu Japana i koristiće se za stanovništvo kome je u ovom trenutku pomoć najneophodnija.

Građanima koji su zainteresovani za uplatu pomoći, kako je navedeno, savetuje se da se prilikom uplate obrate banci kako bi ona bila izvršena na pravi način. Kako je navedeno, plaćanje mora da bude izvršeno kao dinarska doznaka (MT 103, pokriće 202) prema instrukcijama:

"Receiver bank: Societe Generale Banka Srbija AD (SOGYRSBG)

908-27501-22

Dinarski nerezidentni račun: EMBASY OF JAPAN IN SERBIA

Pomoć narodu Japana

32A: value date, currency, amount RSD

53A: sender's correspondent NBSRRSBD

59A: beneficiary EMBAŠY OF JAPAN IN SERBIA

13909-941-10221263877 22 RSD ".

-----------------------------------------------

Mobilni operateri Telekom Srbija Vip aktivirali su SMS brojeve za korisnike svojih mreža koji žele da učestvuju u prikupljanju novčane pomoći, koja će biti prebačena na račun Crvenog krsta. Cena poruke je 50 dinara.

-----------------------------------------------

FB stranica:

http://www.facebook.com/pages/Solidarnost-sa-Japanom/194971760535231

-----------------------------------------------

Share this post


Link to post
Share on other sites

SMS broj: 2001

Sva tri mobilna operatera u Srbiji - Telekom, Telenor i Vip, aktivirali su isti humanitarni SMS broj 2001, za sve korisnike koji donacijom žele da pomognu građane Japana, pogođene katastrofalnim zemljotresom i cunamijem.

Ukoliko žele da pomognu žrtvama zemljotresa, korisnici treba da pošalju praznu poruku na broj 2001, bez prefiksa operatera (062, 063, 064...).

Cena poruke je 50 dinara i ne plaća se porez. Sav prikupljen novac biće prebačen na račun Crvenog krsta Srbije koji je namenski otvoren za pomoć stanovništvu Japana.

Edited by boki

Share this post


Link to post
Share on other sites

info od jutros, 60 000 poruka ka VIP-u, po 30-ak hiljada ka MTS-u i TELENOR-u, ukupno 120 000 poruka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

125557_0809a_f.jpg

Ovo je samo jedan deo pomoci naroda i drzave Japan Srbiji,ukupna pomoc iznosi oko 200 miliona evra

jedan veliki deo je ulozen u zdravstvo i tamo gde se lece nasi zivotno ugrozeni sunarodnici,za koje ni mi sami ne mozemo da obezbedimo dovoljno novca,nazalost

a evo i izjave Japanske Ambasade,o daljoj pomoci Srbiji uprkos nemilim dogadjajima vezanim za zemljotres i havariji na nuklearnoj elektrani Fukoshima

http://www.politika.rs/rubrike/Ekonomija/Japan-ce-nastaviti-da-pomaze-Srbiji.lt.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zao mi je neduznih civila i nevinih ljudi :crybaby: Zao mi je japana iskreno znam da su greske cinili pod uticajem drugih i nadam se da ce se sve resiti na najbolji nacin i zelim im puno srece...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sauučešće sa narodom Japana i iskreno divljenje:

kulturi (koju nažalost veoma slabo poznajemo), požrtvonavosti, organizovanju i ponašanju u ovim teškim trenucima.

Gubitak ljutskih života je neprocenjiv, materijalna šteta se procenjuje na 185 milijardi dolara.

Pomoć iz Srbije iako će biti simbolična, biće simnol dobre volje i saosećanja sa narodom ove daleke prijateljske zemlje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zao mi je svih koji su unesreceni u Japanu i rado bih im uputio pomoc kada bi bio siguran da ce doci u prave ruke. Na ovakve nazovi humanitarne akcije tipa posaljite poruku na broj... nikada se nisam odazivao niti cu. Oprostite mi sto sam skeptican ali hiljadu puta je dokazano da se na taj nacin pojedinci bogate a unesreceni ne dobiju ni jedan jedini dinar. Pomoc iskljucivo pruzam neposredno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja jutros poslao jedan sms (planirao sam dva) a oni mi poslali SEDAM potvrda i naravno skinuli sedam puta pedeset dinara. Zvao mts nisam mogao nikog da dobijem, popunio formular na netu ako mi uopste odgovore bas me zanima sta ce da kazu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko hoće nešto da napiše oko akcije, slobodno, ko bi hteo da piše nešto drugo....neka zaobiđe ovu temu. Veliki je forum, ima i drugih tema. :thumbup:

Hvala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

0303_tanjug.jpg

PRESS :coffee:

Na Trgu Republike održan miting podrške Japanu

Iz BG-a s ljubavlju

Ideja... Manifestacija organizovana preko Fejsbuka okupila nekoliko stotina ljudi

Nekoliko stotina ljudi okupilo se juče na beogradskom Trgu Republike, kako bi mitingom podrške „Beograd Japanu" izrazili solidarnost sa narodom Japana.

Tačno u 14 sati, kako je i bilo planirano, okupljeni su, noseći crvene kišobrane i bele papire, formirali japansku zastavu kao deo performansa koji je na simboličan način trebalo da predstavi saosećanje srpskog naroda zbog katastrofalnog zemljotresa i razornog cunamija koji su na stotine hiljada ljudi ostavili bez domova, i zbog kojih dalekoistočnoj zemlji preti i nuklearna katastrofa.

Podrška u nevolji :unworthy:

Kuriozitet čitave manifestacije jeste da je organizovana preko najpopularnije društvene mreže Fejsbuk, na inicijativu Sandre Jevtović-Bugarin, koja je oformila grupu, osmislila performans i animirala ljude da se okupe na Trgu.

- Ideja jeste potekla od moje drugarice i mene, ali nismo mi organizatori već jedinke, kao i svi okupljeni ovde, koji zajedno činimo skup ljudi namernih da iskažu iskreno saosećanje sa narodom koji se našao u najvećoj nevolji od Drugog svetskog rata naovamo. Jednostavno, došle smo na ideju da iskoristimo popularnost i uticaj Fejsbuka i da apelujemo na što veći broj ljudi da nam se pridruže - rekla je Sandra Jevtović-Bugarin, napominjući da je cilj da fotografija, načinjena sa vrha solitera na Trgu Republike, posredstvom inostranih novinskih agencija stigne do Japana, ali i ostalih delova sveta kako bi podstakla i druge narode da barem na simboličan način pokažu Japanu da su uz njega u nevolji.

Pomaže i Dom zdravlja Gračanica :clap:

Sindikalna organizacija Doma zdravlja u Gračanici uputila je 100.000 dinara pomoći stanovnicima Japana, kao znak solidarnosti i podrške.

- Japanski narod je suočen sa ogromnim brojem poginulih i raseljenih građana, prouzrokovanim razornim zemljotresom, udarom cunamija i nuklearnom katastrofom. Veliki broj nastradalih unosi tugu u naša srca i koristimo priliku da Vam izrazimo iskreno saučešće povodom nastale tragedije - navodi se u poruci građanima Japana, uz napomenu da je pomoć skromna, ali da je upućena od srca sa nadom i molitvama da japanski narod izađe kao pobednik iz nevolja koje su ga zadesile.

- Ko se ogluši na tuđu nesreću, sutra će ga ista sačekati pred njegovim vratima! - veli baka Radmila, jedna od najstarijih učesnica skupa, oslanjajući se o štap i držeći visoko iznad glave beli papir. - Došla sam da pružim podršku Japancima, mada znam da im treba mnogo više od ovoga, ali takođe znam da su u muci i lepa reč i saosećanje nekad sasvim dovoljni...

Finansijska pomoć

Da pomoć nije tek simbolične prirode, svedočila je i kasa koja je kružila među okupljenima, i u koju su mahom svi ubacivali ponešto novca, koji će biti uplaćen na namenski račun za finansijsku pomoć narodu Japana.

- Strahovali smo da se narod neće odazvati, ili barem ne u ovolikom broju, ali smo još jednom pokazali da i pored svih nevolja koje nas tište, još imamo i sluha i razumevanja i za tuđe. Veliko vam hvala što ste došli! - obratila se na kraju Sandra Jevtović-Bugarin okupljenima, pozdravljena gromoglasnim aplauzom.

Skupu su između ostalog prisustvovali i studenti japanskog jezika sa beogradskog Filološkog fakulteta, kao i nekolicina javnih ličnosti, među kojima glumci Branislav Trifunović i Ivan Jevtović, kao konferansijei čitave manifestacije.

Edited by mik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam bas slusao,na radiju

devojku koja je zivela i studirala Japanski,bas u Japanu,kao jedan od nasih najboljih studenata

i kada je voditelj pitao u vezi tih redova,i kako je moguce da su toliko smireni i stalozeni,da nema pljacki i da sve sto imaju dele,ma koliko toga malo bilo,ona je odgovorila:

-Japanci,u svakoj situaciji,pa i u ovako ekstremnoj,uvek polaze od cinjenice,da ih niko nece prevariti,za bilo sta sto cekaju i ma koliko god dugo cekali-i upravo ta sigurnost u svoje sunarodnike i sloga im uliva mir i stalozenost cak i u ovom haosu-

Naravno,posle toga je dodala,da je strah kod njih veoma veliki,ali da se zaista trude da to ne pokazuju i da budu sto organizovaniji i pomognu jedni drugima koliko mogu.

Pametan i skroman covek,bez predrasuda moze dosta da nauci iz cele ove situacije,sto nam svima moze koristiti u buducnosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod moje majke na poslu krenula neka akcija, popisivali se u firmi ko je zainteresovan da primi neku decu iz Japana na oporavak na neko (za sada) neodređeno vreme. Ideja je slična onoj kada su '99god našu decu (među kojom sam bio i ja :D ) primali razni narodi na 3-4 nedelje (Italija, Grčka, Slovačka, Češka, Poljska itd).

Ako bi to zaista zaživelo kao predlog i realizovalo se, mislim da bi to bio zaista veliki i lep gest.

Naravno, moja majka se potpisala, a ja sam urgirao da bude neka japančica 18-24god... čisto zbog sestre da se lepo druže :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E to je nesto :thumbsup:

jer zaista ta deca su najvise ugrozena :unsure:

a sam Dovla B) je dobar primer da je to funkcionisalo :thumbup:

i pomoglo nasim sunarodnicima :thumbup: u ne tako davnoj proslosti :yes

Share this post


Link to post
Share on other sites

kakav narod... :unworthy: :unworthy: :unworthy:

Edited by NED

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod moje majke na poslu krenula neka akcija, popisivali se u firmi ko je zainteresovan da primi neku decu iz Japana na oporavak na neko (za sada) neodređeno vreme. Ideja je slična onoj kada su '99god našu decu (među kojom sam bio i ja :D ) primali razni narodi na 3-4 nedelje (Italija, Grčka, Slovačka, Češka, Poljska itd).

Ako bi to zaista zaživelo kao predlog i realizovalo se, mislim da bi to bio zaista veliki i lep gest.

Naravno, moja majka se potpisala, a ja sam urgirao da bude neka japančica 18-24god... čisto zbog sestre da se lepo druže :lol:

Zaista lep gest. Ako ta akcija krene iznesi ovde na forumu. Evo ja cu se pridruziti akciji i sa komsijama primiti nekolicinu. :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta mislite, da pokrenemo neku akciju prikupljanja novca na nivou kluba, pa da prikupljeni novac bude donacija kluba od strane nas clanova?

Naravno, jako je bolno to što se desilo Japanu, bilo kakva pomoć im je dobrodošla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod moje majke na poslu krenula neka akcija, popisivali se u firmi ko je zainteresovan da primi neku decu iz Japana na oporavak na neko (za sada) neodređeno vreme. Ideja je slična onoj kada su '99god našu decu (među kojom sam bio i ja :D ) primali razni narodi na 3-4 nedelje (Italija, Grčka, Slovačka, Češka, Poljska itd).

Ako bi to zaista zaživelo kao predlog i realizovalo se, mislim da bi to bio zaista veliki i lep gest.

Naravno, moja majka se potpisala, a ja sam urgirao da bude neka japančica 18-24god... čisto zbog sestre da se lepo druže :lol:

Zaista lep gest. Ako ta akcija krene iznesi ovde na forumu. Evo ja cu se pridruziti akciji i sa komsijama primiti nekolicinu. :thumbsup:

Momci bravo za inicijativu :clap:

Mishko :welcome: sad treba rzmisliti o samoj pomoci,posto za sada postoje dva nacina prikupljanja pomoci

-preko broja 2001 sms-om

-i uplatom Japanskoj ambasadi preko ziro racuna(sto je da kazem najdirektniji vid pomoci)

Opet ako bi se to organizovalo preko naseg kluba,sav taj novac bi isao sa naseg racuna na taj isti ziro racun Japanske Ambasade-tako da mu to dodje na isto.

Jedino sto verujem da si ti zeleo da se preko foruma na racun kluba sakupi sto vise novca i da onda pod imenom naseg kluba sav taj novac bude uplacen Ambasadi,s tim da bi onda taj novac,preko kluba i foruma, morao da se sakuplja neko odredjeno vreme,jer mozda nisu svi koji zele u mogucnosti,da naprimer za nedelju dana uplate svoju pomoc,s te strane je uplata Japanskoj Ambasadi mnogo prakticnija,jer akcija nema rok trajanja kod njih.

Kazem u principu je svejedno kada neki clan foruma ili kluba ode u banku i uplati novcanu pomoc direktno Japanskoj Ambasadi ili da se to sve organizuje preko naseg kluba,

a u svakom slucaju bi moralo da ide isto preko ziro racuna jer ima dosta clanova sirom Srbije pa i sire,koji su na forumu.

Takodje postoji varijanta,a mislim da ce se i nadlezni u klubu sloziti

da ko god je video ovu informaciju na nasem Forumu ili je clan kluba,kao uplatioca,ako zeli,na uplatnici,Japanskoj Ambasadi,navede FIAT LANCIA KLUB SRBIJA+adresa kluba,

tako da se i na taj nacin moze moze promovisati i humanitarni karakter naseg foruma i samog kluba.

Pa sad kako ko zeli,odnosno kako se odluci od strane nadleznih u klubu...

Najbitnije je da ta pomoc stigne u prave ruke :thumbup: ,koji god od ovih nacina bude upotrebljen za uplatu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta mislite, da pokrenemo neku akciju prikupljanja novca na nivou kluba...

Previše peripetija.

Mora se otvoriti poseban podračun jer su sredstva namenska, mora onda sve to ući u završni računa za ovu godinu i još drugih tehničkih detalja, tako da je mnogo bolja varijanta koju je Mik napisao:

...clan foruma ili kluba ode u banku i uplati novcanu pomoc direktno Japanskoj Ambasadi...

Nemojte ništa navoditi u smilu pominjanja Kluba na uplatnici. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto pojasnjenja :coffee:

kao sto rekoh najvaznije je da pomoc dodje u prave ruke :yes

a ipak naznaka da dolazi iz Srbije :clap: ,je u ovom slucaju vise govori

od imena naseg kluba ili foruma :(

koji ruku na srce,jeste rasprostranjen i cuven sirom nase zemlje i okolnih nam drzava :thumbsup:

ali sumnjam da su i u Japanu culi za njega :question:

mada ljudi iz Japanske Ambasade nas verovatno vec znaju :yes

prvenstveno zbog naseg mesta okupljanja :rolleyes:

Edited by mik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepa ideja :thumbup:

ali ipak nas na redovna okupljanja ne dolazi bas toliko :unsure: ,

koliko ljudi sami mogu da uplate,onoliko koliko imaju :yes

informisuci se preko ove teme na forumu :coffee: gde nas ima skoro 4 000-e,prijavljenih :thumbup:

poruka cele price oko ove teme i pomoci je da je forum ipak najposeceniji deo u vezi sa FLCS-om :yes

a ujedno i najlaksi za prenos informacija i obavestavanje clanova o svemu

pa i o humanitarnim akcijama :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...