Jump to content
FAS Goran
Damjanović

Aftermarket sajle - razna mala privreda, iskustva

Recommended Posts

Prošlo je više od 3 godine od kako sam kupio Libru. Kao i svi od nas prolazio sam raznorazna iskustva otklanjajući nedostatke koje, naravno nisu bile prezentovane prilikom kupovine i nisu bitno uticale na kvalitet vožnje. One primarne, protokomer, EGR, čišćenje dizni, čišćenje interkulera, MAP-a, turbine, odradio sam tokom prve godine eksploatacije. One sitne (spojevi sa svetiljkama u pepeljari, centralnoj konzoli, zadnjim sedištima i prtljažniku), otklonio sam sam. Medjutim, nešto ostavih za kraj, nešto što mi na prvi pogled nije bilo toliko bitno, a nije funkcionisalo na kolima je bilo nefunkcionisanje zadnjeg desnog podizača prozora.... Zakazivao sam nekoliko puta prošle i pretprošle godine u pomenutom servisu vreme opravke, dobijao odgovore o slobodnom termminu za nedelju, dve dana, gužva velika, i tako-to, ali odista u zakazano vreme nisam bio u prilici da doteram vozilo. Elem, pre neki dan, slučajno ih onako, kao iz šale pozovem, rekoše mi: može sutra! u 12.

Sav srećan doteram auto u 11, i još srećniji dobijem informaciju da mogu odmah da prime auto! Sreće moje! (nesreća u najavi).

Majstor autoritativno uze vozilo, otvori zadnja desna vrata, skide tapacirung...i konstatova da je samo pukla glava sajle, odnosno...odlemila se , ali, kaže to je najbolje da se promeni cela sajla. Odlično, prihvatim ja, još radosniji informacijom da će biti gotovo za petnaestak minuta. U medjuvremenu, poslovodja (jedan magarac mojih godina, znači mator i nadrndan), mi opušteno reče da sednem, sačekam, sada će to odamah.

Sedeo sam mirno, gledao ljude po servisu...vreme je prolazilo. Moj majstor je skinuo ceo mehanizam (divan, nov, kao juče iz fabrike da je izašao)...i odnese ga negde u radionicu.

12. časova. Majstora nema

13. časova. Majstor se pojavljuje, povezuje sve i pokušava da diže i spušta prozor. Prozor ide gore-dole, ali nerado.Pitam, jel sve u redu...kaže majstor biće valjda (1?!)

14. časova. Majstor ponovo donosi iz radionice ceo sklop...prozor ide gore dole, opet nerado...prilazim majstoru, pitam šta je problem...on kaže, da je sve u redu, ali nešto zapinje)

15. časova. Prilazim poslovodji, pitam ga u čemu je problem, a on ni pet ni šest meni:

" ne može majstor da radi, stojim mu nad glavom već 2.5 sata, ometam ga i nerviram, pa ne može da završi posao"

odmah ga zamolim da ne razgovara tako samnom jer ja njegovu uslugu plaćam, a sa majstorom-izvršiocem sam bio u verbalnom kontaktu tek negde oko 2 minuta. Već sam bio blizu odluke da ga zamolim da mi sve vrati u prethodno stanje, jer sam izgubio i vreme i strpljenje...naći ću nekog drugog, na kraju, kad izgubih ovoliko vremena ni Delta nije daleko...). Pogledam ja malko knjigu utusaka..., otvorim, sve čemer i jad. Primedbe na dužinu trajanja popravke, na ljubaznost poslovodje, sačuvaj Bože. Naravno, napišem i ja komenar. Medjutim, pošto ovoliko vremena izgubih, nemam kud, ajde još malko da gubim vreme. Odem da prošetam malo.

16.časova. Dolazim ponovo u servis, vidim vrata zatvorena. Šta bi? (pitam ja)...majstor kaže gotova opravka. Sve funkcioniše....

Sajla nije promenjena (otvarao sam vrata, tapacirunge i to kad sam stigao kući)). Sajlu koju su pokušali da mi uvale je bila predebela i nije se namotavala niti previjala kako treba. Popravili su staru sajlu i na kraj stavili nov anker. Cela usluga me je koštala 3.700 din, što bi recimo moglo da košta i 500 dinara koliko košta anker i lemljenje istog....

Medjutim, posebna pojava u tom servisu je poslovodja BERIĆ (zapamtite to ime), koji sve vreme sedi na sred servisa, mudro gleda na drum i svremena na vreme odlazi da puši....na trotoar ispred servisa.

naravoučenije: pokušajte da nadjete neki servis koji se ne zove BOBAN SAJLE i koji vam za ovakvu popravku ne oduzima (3.700 din i 4 sata), nego 500 din...i posao završi za pola sata.

ili za one koji nemaju pretstave šta bi mogli da rade sa svojim znanjem i umećem, a imaju opreduzetničkog duha....otvarajte servis za sajle!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zao mi je sto ste imali takvo iskustvo. Imao sam prilike da upadnem u slicne situacije ali sam se vesto izvukao. Danas covek mora biti obazriv kome ostavlja svoju stvar na popravku.

Imao sam problem sa vozacevim podizacem ali sam ga u svojoj reziji popravio. Slicnu situaciju sam imao i u jednom renomiranom lokalnom servisu kada mi je sity-servo otkazao. Nasao sam lakse, kvalitetnije i jeftinije resenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima servis za sajle kod bivseg Excalibura iza Pancevca. Nosio sam im 60mm sajlu da se napravi, i sve su korektno odradili a pritom su bili cca 50% jeftiniji od bobana.

setio sam se...

http://www.stevcevic.rs/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda bi bilo lepo da postoji neka velika lista gde bi svi sa određenim brojem postova mogli da glasaju sa + i - za određeni servis. Naravno, lista bi se redovno ažurirala. Zašto gubiti vreme na Boban-a i slične servise, ako postoje bolje i jeftinije alternative?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cisto da ne bude sve crno: kod Bobana sam menjao neke sajle (cajger) na Dedri. Brzina, kvalitet i cena usluge su bili vise nego korektni. Eto, to je moje iskustvo sa pomenutim servisom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima servis za sajle kod bivseg Excalibura iza Pancevca. Nosio sam im 60mm sajlu da se napravi, i sve su korektno odradili a pritom su bili cca 50% jeftiniji od bobana.

setio sam se...

http://www.stevcevic.rs/

Takodje poznat i kao Zika sajla :)

Odradili su mi 2 kompleta sajli za podizace stakala za Lybru za 2000 dinara.

To mu dodje ukupno 4 nove sajle nitnovane sa svake strane.

Stare su se uvrtele kada su pukle zabice (retko koji Lybrista ovo nije doziveo).

Danas odneo uzorke-sutra dosao po nove.Brzo, jeftino i kvalitetno.

Preporucujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

tacnije Zika Stevcevic bivsi atleticar i reprezentativac. Prvi tahograf servis u Beogradu pored kafane 3 BIKA.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bas imam extra iskustvo sa Bobanom. ;)

Prvo sam ih zvao telefonom da se raspitam. Odma su mi rekli da ako ocu da doteram auto,da zakazuju i po nedelju dana unapred. Reko ja sam skinuo podizac jel mogu da ga donesem i da ga ostavim,oni kazu nema problema to radimo od 3 do 5 dana,cena je od 20 do 35 evra.

Ja sutradan odem do njih ostavim podizac dam broj telefona,znaci sve fino kulturno... Posle 4 dana zovu kaze mozete doci,cena vam je 25 evra. Isto opet sve fino,kulturno,zapakovano,fiskalni racun... i sto je najbitnije extra odradjeno. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima servis za sajle kod bivseg Excalibura iza Pancevca. Nosio sam im 60mm sajlu da se napravi, i sve su korektno odradili a pritom su bili cca 50% jeftiniji od bobana.

setio sam se...

http://www.stevcevic.rs/

Takodje poznat i kao Zika sajla :)

Odradili su mi 2 kompleta sajli za podizace stakala za Lybru za 2000 dinara.

To mu dodje ukupno 4 nove sajle nitnovane sa svake strane.

Stare su se uvrtele kada su pukle zabice (retko koji Lybrista ovo nije doziveo).

Danas odneo uzorke-sutra dosao po nove.Brzo, jeftino i kvalitetno.

Preporucujem.

Jos jedna preporuka za Stancevica. Guzva je malo, ali rade lepo i pedantno, zato odvojite vreme za intervenciju.

Sajla podizaca sa demontazom/montazom 1500.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Resavaju li navedeni servisi probleme standardnog sporijeg spustanja vozavevog stakla na Bravu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos jedna preporuka za Stancevica. Guzva je malo, ali rade lepo i pedantno, zato odvojite vreme za intervenciju.

Sajla podizaca sa demontazom/montazom 1500.

Za Bravu? Zadnje staklo? Meni su tražili 4000rsd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos jedna preporuka za Stancevica. Guzva je malo, ali rade lepo i pedantno, zato odvojite vreme za intervenciju.

Sajla podizaca sa demontazom/montazom 1500.

Za Bravu? Zadnje staklo? Meni su tražili 4000rsd.

Brava, vozacevo staklo. Znaci, motor je bio dobar, samo sajla, sa sve radom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja u BG imam pozitivno iskustvo sa Stevčevićem, uostalom on je veoma dobro poznat u mojoj profesiji (taxi).

U NS sajle radim kod Zorana, ima radnju kod Najlon pijace. Na Marei mi je pukla sajla kvačila, zamenio sam kupovnom i trajala mi je nekih 20.000 km. Onda sam otišao kod Zorana, on mi je montirao svoju napravljenu i evo je uredno radi na autu više od 150.000 uglavnom gradskih kilometara. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...