Jump to content
FAS Goran
bwana

Nova Croma - vozačeva vrata ne mogu da se otvore spolja / skidanje tapacirunga

Recommended Posts

mozda da probas da otvors vrata kljucem (mehanicki da tako kazem) sto se nalazi u samoj plastici kljuca koji ide u kontakt bravu, mozda si i shvatio sta pokusavam da kazem

nikada to nisam probao pa ne znam da li je moguce otvoriti vrata samo kljucem ili se svakako moras sluziti i kvakom

moguce da je lakse rastaviti sve kada su otvorena vrata

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala , druze na interesovanju i pomoci ali problem je to sto ne mogu ga skinem kvaku sa vrata .

 

Otvorim ja vrata iznutra to nije problem , nego sam hteo da skinem kvaku skroz da vidim u cemu je problem , zasto nece da otvori vrata ....

 

Ne  mogu da provalim kako se kvaka uopste kaci na vrata , to je problem......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja to iskreno ne znam i nadam se da neću imati još problem sa spoljnom!  :question:  Da li neko zna i da li je možda pokušao da napravi unutrašnju ručicu kod nekog metalostrugara od nekog metala!? Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od danas i ja otvaram vozačeva vrata spuštanjem prozora i guranjem ruke kroz prozor.

 

Malo gledam po eperu i čini mi se da se to čudo od unutrašnje kvake niti ne može rastaviti već da ide u kompletu s oblogom? Vi koji ste skidali jel ide to dole.

 

I naravno, imam problem i s suvozačevom kvakom, ali s vanjskom. Uspio sam sve skinuti i pokušao sam se igrati ali izgleda da se sajla jednostavno izdužila i nema dovoljno poluge da ju izvuče do kraja tako da se neću niti zaj. nego na otpad i skinuti.

 

Što se tiće skidanja sae kvake s vanjske strane, potrebno je potegnuti jedan metalni prsten prema dole i onda on oslobodi vanjsku kvaku od unutarnjeg dijela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam se raspitao i samim tim saznao...ispada da je unutrašnja ručica na vratima Nove Crome ozbiljna mana!Puca svima kao nenormalna i napravljena je od katastrofalne plastike!Trebalo bi pisati FIAT-u da se sledeće generacije originalnih zamenskih ručica(a i onih koje nisu originalne)naprave od kvalitetnijeg materijala,jer je sramota da na autu koji je kao nov koštao preko 30.000 eura postoji tako naizgled velika mana t.j. čest problem koji ne bi smeo da postoji...barem vezan za ručicu vrata!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ipak može kvaka dole. Sada našao u eLearnu.

 

Kako da uploadam dva filea u pdfu?

 

Pošalji na mail Kluba sa objašnjenjem u koju temu treba postaviti, ili postavi kao slike. 

 

 

Inače što se tiče popravki ručica, mom ćaletu je isto jedna bila pukla (tako je kupio auto) i u servisu rekoše oko 30€ zamena i nikad više neće pucati. Da li već imaju bolje ručke ili joj nešto urade pre stavljanja, ali stvarno evo već par meseci nema nikakvih problema sa ručkama. ;) Inače, rađeno je kod Gorana na Altini. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ipak može kvaka dole. Sada našao u eLearnu.

 

Kako da uploadam dva filea u pdfu?

 

Pošalji na mail Kluba sa objašnjenjem u koju temu treba postaviti, ili postavi kao slike. 

 

 

Inače što se tiče popravki ručica, mom ćaletu je isto jedna bila pukla (tako je kupio auto) i u servisu rekoše oko 30€ zamena i nikad više neće pucati. Da li već imaju bolje ručke ili joj nešto urade pre stavljanja, ali stvarno evo već par meseci nema nikakvih problema sa ručkama. ;) Inače, rađeno je kod Gorana na Altini. 

 

Zvao ja Fiat Goran...i rekoše mi da je najbolje moguće rešenje kupiti novu originalnu ručicu i nakon toga paziti sa otvaranjem vrata t.j. nikako vući ručicu velikom snagom do kraja! To sam i uradio...dao za ono malo parčence govnjive plastike 3250 din(iako ne vidim razliku u odnosu na staru,sem što ova naravno nije polomljena)...i sada još samo da stavim obaveštenje na svaki prozor...PAŽLJIVO OTVARAJTE VRATA...i to je to!!!  :laughing:  Mogao bi Fiat više da obrati pažnju na takve gluposti...

Edited by aleksandarbud

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uf,izvini...hvala u svakom slučaju...mada sam hteo ove godine do Pule na letovanje,ali ćemo ipak sledeće godine!Četrnaest godina sam letovao tamo i obožavam Pulu...i otići ću ponovo Bože zdravlja! :thumbsup:  Inače u Beogradu i Šabcu po otpadima za ručicu traže oko 30 eura!!! To su ti naše lopovčine...majku im biiip!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam,verovatno da je tako,ali mi u Srbiji treba da okrenemo sto brojeva da bi recimo taj deo našli za 20 e umesto 30 E koliko većina traži...a u Hrvatskoj je 10 eura!Još je u Hrvatskoj ipak malo bolji stadard nego ovde!Ovde u Srbiji je sve bolesno nažalost.Sada ću delove pokušati da nabavljam u susednim državama...svakako će izaći jeftinije....!Neću našim lopovima da dajem tri puta veći iznos...,a koliko sam načuo takva je situacija sa većinom delova...

Edited by aleksandarbud

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa vidi... Kao prvo, u Hrvatskoj je pitanje da li ima 30 Croma ukupno u celoj državi, pa je verovatno potražnja za njenim delovima daleko manja nego kod nas. Samim tim, neki polovni delovi su jeftiniji.

 

Ne razumem kako ti očekuješ da kod svih budu iste cene? Pa gde to ima na svetu :D ? Pogledaj na eBay-u koliko se razlikuju cene za isti artikal. 

Zato i postoji konkurencija i zakon ponude i potražnje. Eto, tebe je mrzelo da okreneš 10-ak telefona i da nađeš jeftinije (ja sam na dva mesta našao po 20e posle samo 5 poziva)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kriva ti je teorija. Što je ponuda manja to je cijena veća. U Hrvatskoj, odnosno mome dijelu je Italija blizu pa i dijelovi realno koštaju. Btw, ta kvaka i Italiji nova košta 30 €. Inače na eperu imate sve cijene dijelova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije mi kriva... Evo kolega sa foruma prodaje fabrički radio za Punto Evo mesecima za smešne pare... I niko ga ne kupuje, zato što nikom ne treba, jer ih ima relativno malo i  mala je i verovatnoća da je nekom crkao.

To što je Italija tebi blizu je dodatna povoljnost, a to se ne može porediti sa onim što kolega priča o dranju ovde. Jednostavno, to je što je, niko nikog ne tera da kupuje ni nove ni polovne delove  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druže grešiš! Duskodux je skroz u pravu!

Moraću da ti dam primer zadnjeg branika na novoj Cromi i to na ovoj mojoj koja se proizvodila od 2005-2007...a nakon toga je rađena ona redizajnirana!Inače zaglavio sam sa u blatu na pecanju i pri vađenju traktorom kod one rupe za kuku mojom glupošću t.j. ne znanjem sam kod te rupe rascepao branik u dužini od 7cm-8cm...što se može lepo zalepiti i zakamuflirati t.j. mala je stvar i nije potrebna zamena branika!Ali ja reko aj da na otpadima proverim cene!Nećete verovati...okrenuo sam između 5 i 10 otpada po Šabcu,Beogradu;Smederevskoj palanci...i svi su tražili 150 eura za verziju bez parking senzora!Samo sam na jednom mestu našao za 120 eura!Pri tom kažu da je cena za redizajn verziju još veća.Nije mi đavo dao mira i priupitam ja te iste likove na istim otpadima kolika je cena zadnjeg branika za Passat B6 isto 2005 god...i kažu 100 eura!Ja ih na to priupitam kako je moguće da je za Passata B6 jeftiniji zadnji branik kada je taj auto pri kupovini skuplji od Crome oko 50%?

Dobio sam kod svih odgovor da je to zbog toga što je Passat B6 mnogo rasprostranjeniji auto t.j. ima ga više od Crome!

Tako da ti je što se polovnih delova pravilo sledeće...što je auto ređi...veće su i cene delova!

Na to plus dodaj da živimo u Srbiji...državi kriminala,lopova i prevaranata...i to ti je to! ;)

Edited by aleksandarbud

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, ja ću ti reći zbog čega je tako... Zbog toga što za Cromu nemaš da kupiš branik u kopiji u Lucasu ili Autici, pa ti je alternativa samo polovan ili originalni koji košta par stotina €. Za Passata ili A6 branik u kopiji košta 4 ili 5000 din, pa zato polovan ne može da košta mnogo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može da bude kao što kažeš...ima i tu logike,ali ja sam ti preneo ono što su meni ljudi koji drže otpade rekli!

U svakom slučaju je to nenormalno...kao i što je nenormalno da je cena istog polovnog dela u Srbiji mnogo-mnogo veća nego u Hrvatskoj gde je standard nešto viši nego ovde!Mada kod nas je skoro sve skuplje nego bilo gde...a standard među najnižima u svetu...tako da...biiip TI LOPOVSKU SRBIJU! :thumbdown:

Edited by aleksandarbud

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mada kada realno pogledaš...to što kažeš je sigurno istina...,ali je to tako opet zbog toga što je Croma ređi auto...,a da je ima kao Passata ili A6....i za nju bi proizvodili kopije branika i samim tim bi cena polovnih bila manja!Jel tako!?  :thumbsup:  Znači u pravu su i oni...u pravu si i ti...,a u pravu je i Duskodux! :unworthy:

Obrnuo-okrenuo...sve je to jedan isti razlog!

Ali da je Srbija lopovska država...to je još veća činjenica! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...